Jak urządzić przedpokój? 15 pomysłów na aranżację przedpokoju

2024-04-24 15:48

Aranżacja przedpokoju jest o tyle ważna, że pomieszczenie to stanowi wizytówkę domu. Ponadto zwykle jest nieduże, często wąskie oraz trudne do urządzenia. Nie znaczy to, że wystrój przedpokoju musi być skromny i nastawiony jedynie na funkcje praktyczne. Tak jak cały dom, może cieszyć ciekawymi meblami, detalami oraz dekoracjami. Jak urządzić przedpokój z pomysłem? Proponujemy 15 inspiracji z galerią zdjęć!

Spis treści

  1. Dekoracje do przedpokoju, które optycznie powiększą wnętrze
  2. Jak urządzić przedpokój praktycznymi dekoracjami?
  3. Ozdoby do przedpokoju: pomysły

W przedpokoju bardzo istotny jest porządek. Świetnie sprawdzają się różnorodne meble do przechowywania, a także liczne skrytki, wieszaki i półki.

To cię też zainteresuje: przedpokój galerie zdjęć >>>

Warto też zastosować sprytne triki, by optycznie powiększyć przedpokój. Najlepsze do tego będą lustra oraz pionowe elementy, np. biała boazeria czy tapeta w paski.

Dekoracje do przedpokoju, które optycznie powiększą wnętrze

Wąski i nieduży przedpokój można sprytnie powiększyć optycznie. W tym celu sprawdzą się praktyczne dekoracje:

Lustra – to jeden z najprostszych sposobów na dodanie pomieszczeniu centymetrów. Ponadto lustro w przedpokoju odgrywa ważną rolę praktyczną. Przed wyjściem można wygodnie sprawdzić swoją kreację albo zrobić ostatnie poprawki w makijażu. W ostatnich latach popularność zdobywają też galerie lustrzane, w których zwierciadła w ciekawie dekorowanych ramach zastępują obrazy czy grafiki. Ramę lustra do przedpokoju należy dobierać odpowiednio do stylu wnętrzarskiego, który króluje w tym pomieszczeniu i w całym domu.

Tapety – pionowe pasy podwyższają optycznie pomieszczenie, a poziome je poszerzają. Zamiast pasów na tapecie mogą pojawić się np. drzewa. Wtedy łatwo do aranżacji przedpokoju wprowadzić naturalne akcenty, a wieszaki potraktować jak "drzewka" czy "gałązki".

Boazeria – współcześnie przestaje kojarzyć się z minionym systemem politycznym i stopniowo wraca do łask. Nowoczesne wcielenie boazerii to biel i jasne odcienie drewna. Biała boazeria wprowadza więcej światła do pomieszczenia, a optycznie dodaje mu więcej centymetrów.

Jak urządzić przedpokój praktycznymi dekoracjami?

W przedpokoju zawsze przydają się wieszaki i haczyki. To właśnie one najlepiej pełnią funkcję praktycznych dekoracji. Efektowny wieszak stojący stylizowany na drzewko stanowi świetny wybór do większego przedpokoju. W mniejszym pomieszczeniu doskonale sprawdzają się różnorodne wieszaki ścienne. Mogą to być np. dekoracyjne łamańce z kolorowymi kulkami w roli haczyków. W wersji zrób to sam można wykorzystać nieużywane drewniane wieszaki z garderoby. Ponieważ są solidne, bez problemu udźwigną najcięższe płaszcze.

Inne praktyczne dekoracje do przedpokoju to pomysłowe szafki na klucze. Mogą np. mieć formę karmnika dla ptaków czy apteczki w stylu vintage. Same klucze również da się wyeksponować w roli dekoracyjnej. Wystarczy przygotować niebanalne breloczki z korka!

Również półki w przedpokoju mogą czarować nietuzinkowym designem. Na przykład kawałek driftwoodu, czyli drewna wyrzuconego przez morze, dodaje aranżacji naturalnego uroku – zwłaszcza jeśli wzbogaci się go dekoracyjnymi drobiazgami.

Ozdoby do przedpokoju: pomysły

Choć przedpokój pełni przede wszystkim funkcje praktyczne, warto znaleźć w nim miejsce także na ozdoby. W końcu jest wizytówką domu i pierwszym pomieszczeniem, jakie widzą goście. Oto kilka pomysłów na ozdoby do przedpokoju:

Wazon z kwiatami – zawsze dobrze zaprezentuje się na konsoli czy stoliku. Jeśli w przedpokoju znajdują się liczne półki, również tam mogą trafić kwiaty i rośliny doniczkowe. Pamiętajmy tylko, by były to rośliny dobrze rosnące przy gorszym oświetleniu. Inna opcja to sztuczne kwiaty – współczesne modele wyglądają jak żywe, wielokolorowe rośliny.

Obrazy, plakaty, grafiki – czyli szeroko rozumiany dekor ścienny. W ten sposób już w przedpokoju podkreślimy swoje zainteresowania.

Ramki ze zdjęciami – to wybór dla osób, które lubią pielęgnować miłe wspomnienia. A co zamiast ramek? Na przykład wisząca galeria zdjęć. Wystarczą sznurek i klamerki!

Woreczki zapachowe – świetnie prezentują się rozwieszone na ścianie. Poza tym już od progu każdego gościa przywita przyjemny aromat.

Remont przedpokoju - malowanie płytek ściennych