Ściany w przedpokoju: pomysły na ścianę w przedpokoju

2022-06-28 15:01

Jak wykończyć ścianę w przedpokoju, by jednocześnie zapraszała do wejścia i była odporna na skutki codziennej krzątaniny? Zainspiruj się najciekawszymi pomysłami wykończenia ściany w przedpokoju!

Spis treści

  1. Ściana w przedpokoju: klasyka o wielu twarzach
  2. Ściana w przedpokoju: praktyczna oryginalność

Ściana w przedpokoju spełniać musi wiele funkcji. Być przyjazna gościom, zapraszać do wnętrza a jednocześnie spełniać rolę funkcjonalną,  stawiając codzienny opór przed błotem, kurzem i codziennymi zabrudzeniami. Czy rozwiązanie kwestii wykończenia ściany w przedpokoju leży po stronie doboru materiału? Tapeta, beton architektoniczny, farba magnetyczna a może cegła? Rozwiązanie to także pluszowa okładzina wokół tapicerowanego siedziska. Każde rozwiązanie niesie za sobą plusy i minusy, dlatego nie warto się ograniczać tylko poddać własnym upodobaniom. Zainspiruj się najciekawszymi pomysłami wykończenia ściany w przedpokoju!

Ściana w przedpokoju: klasyka o wielu twarzach

Klasyczne rozwiązania aranżacji ściany w przedpokoju zakrawają o gładkie ściany w stonowanych kolorach. Gładkie wykończenie ścian (pokrytych zazwyczaj odporną na zabrudzenia farbą) gwarantuje, że ewentualne zachlapania czy regularny pył i kurz nie wnikną głęboko w strukturę ściany. Inna niż biała kolorystyka ścian w przedpokoju z kolei gwarantuje, że ewentualne smugi (np. w okolicach wieszaka, od regularnego odwieszania ubrań) nie będą od razu widoczne.

Nie wszyscy są zwolennikami ciemnych ścian w przedpokoju, które mogą dodatkowo zaciemnić i tak zazwyczaj pozbawione okna pomieszczenie. Stąd zawsze świetnym rozwiązaniem są plamoodporne farby do ścian. Rozwiązaniem na ściany w przedpokoju, zakrawającym już o klasykę, są wszelkie odcienie szarości. Doskonale maskują wszelkie ślady codziennego użytkowania wąskiej zazwyczaj przestrzeni, a jednocześnie nie stwarzają wrażenia bunkra. Podobnie do klasyki powoli zaliczyć możemy użycie na ścianie w przedpokoju farby tablicowej bądź magnetycznej. Oprócz modnej kolorystyki ściany (czerń, antracyt, szarości) spełnia wówczas dodatkowe funkcje - informacyjną, przypominającą i sentymentalną (np. dzięki przypiętym do niej za sprawą magnesó ulubionych zdjęć i pamiątek).

Ściana w przedpokoju: praktyczna oryginalność

Dla przeciwników minimalizmu w aranżacji wnętrz dobrym rozwiązaniem na ścianę w przedpokoju będzie winylowa, wzorzysta tapeta w przeskalowane wzory (np. w ogromne liście bądź kwiaty peonii). Nawet lekko ciemne barwy tapety, zróżnicowane bardziej jaskrawymi plamami barwnych motywów, wprowadzą do przedpokoju aurę przytulności, a jednocześnie dadzą ochronę przed zabrudzeniem. Ciekawym rozwiązaniem będą też klasyczne, angielskie boazerie, sięgające około 1/3 wysokości ściany. Zabezpieczone plamoodporną farbą drewniane płyciny ścienne dodadzą nuty elegancji nawet wąskiej przestrzeni. Do tego doskonale ochronią ściany, a w razie potrzeby będą wdzięcznym tematem do odświeżenia.

Beton strukturalny na ścianie to kolejna propozycja na oryginalne wykończenie ścian w przedpokoju, właściwa bardziej wnętrzom w stylu industrialnym, surowym. Nieregularna struktura betonu ujednolici wszelkie nierówności ściany, dlatego doskonale nadaje się jako materiał do odnawiania ścian w starym budownictwie. Rozwiązaniem dla nierównych ścian będzie także okładzina kamienna bądź ceglana. Główna różnica pomiędzy nimi to czynnik klimatotwórczy – cegła na ścianie w przedpokoju doda mu surowej przytulności; kamień – nutę elegancji (łupek w jasnej kolorystyce) bądź charyzmy (ciemna, węglowa kolorystyka nieregularnej kamiennej okładziny ściennej). 

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE