Jak wygląda siedziba Tutlo? Wnętrze w kamienicy przeszło metamorfozę!

2024-04-17 10:55

Na 1000 metrach kwadratowych znajduje się nowoczesna przestrzeń dla pracowników szkoły językowej Tutlo w Warszawie. Architekci z pracowni PIK Studio stworzyli przyjazne i jednocześnie dynamiczne miejsce w odnowionej kamienicy z duszą. Znajdziemy tam budki telefoniczne, stylowe sofy i mnóstwo roślin. W takim miejscu aż chce się pracować! Kliknij galerię ZDJĘĆ i zobacz, jak wygląda siedziba prestiżowej szkoły językowej.

Spis treści

  1. Siedziba Tutlo w centrum Warszawy
  2. Żółty, czarny i mnóstwo zieleni
  3. Funkcjonalne i designerskie meble

Siedziba Tutlo w centrum Warszawy

Nowoczesny obszar przeznaczony dla pracowników administracyjnych i zarządu firmy znajduje się na piątym piętrze, niedawno odnowionej kamienicy w centrum Warszawy. Jak zaznaczają architekci PIK Studio, Paweł Pałkus oraz Jakub Kasprzak - najwyższa kondygnacja posiada duże przeszklenie dachowe w narożniku budynku.

Dzięki niemu do wnętrza wpada mnóstwo światła dziennego. Jakie zadanie mieli architekci?

- Powierzonym nam zadaniem było zaprojektowanie całej tej przestrzeni z przeznaczeniem na miejsca pracy dla ponad stu pracowników. Gabinet prezesa wraz z pokojem gościnnym, czterema salami konferencyjnymi, dwiema przestrzeniami socjalnymi, dużą ilością przestrzeni wspólnych oraz dużym chillout roomem zlokalizowanym we wspomnianym narożniku kamienica z ogromnym świetlikiem - podkreśla Kuba Kasprzak, współwłaściciel pracowni PIK Studio.

Jak wygląda siedziba Tutlo? Wnętrze w kamienicy przeszło metamorfozę!
Autor: PIK Studio

Żółty, czarny i mnóstwo zieleni

Architekci w projektowaniu wykorzystali kolorystykę kojarzoną z firmą tj. żółty i czarny oraz wszechobecny zielony. Jak mówią - to element wiodący w większości projektowanej przestrzeni. Dodatkowo wnętrze uzupełnia duża ilość ciekawej roślinności.

Zaprojektowane przez nas szafki-donice z roślinami przeznaczone są do oddzielenia miejsc pracy przy biurkach od komunikacji. Z sufitów zwisają także rośliny oraz specjalnie zaprojektowane ramki wokół lamp. Rośliny pojawiają się także na ścianach m.in. jako tło dla logo firmy - zaznaczają.

Funkcjonalne i designerskie meble

Można zauważyć, że meble zostały dobrane bardzo staranne pod względem użytkowania i designu. Zdaniem projektantów odgrywają w tym wnętrzu niezwykle ważną rolę.

Dużym wyzwaniem był dobór oświetlenia. Zadbano o lampy wiszące do oświetlenia miejsca pracy, a także szereg lamp dekoracyjnych, pierścienie, kinkiety oraz ciekawie wyglądające paski LED w formie przenikających się falistych linii. W biurze znajdziemy też budki telefoniczne, sofy oraz fotele do swobodnej pracy, spotkań lub odpoczynku.

Bez wątpienia kierownictwo Tutlo skupiło się na pracowniku i jego potrzebach. Założeniem było stworzenie pozytywnego postrzegania miejsca pracy, co wraz z architektami PIK Studio udało się spełnić.

Zobacz więcej realizacji PIK Studio

CZYTAJ: Wnętrze w odcieniach kawy. Biuro JDE Peet’s spod kreski BIT CREATIVE

Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio