Wnętrze w odcieniach kawy. Biuro JDE Peet’s spod kreski BIT CREATIVE

2024-04-09 12:14

Kto nie lubi zapachu świeżo mielonej kawy? A gdyby tak wypełnić nim wnętrze biurowca, w którym pracujemy? Wyzwania podjęli się architekci z pracowni BIT CREATIVE, którzy zaprojektowali przestrzeń biurową JDE Peet’s, jednego z czołowych producentów kawy i herbaty na świecie. To wyjątkowe wnętrze znajduje się w warszawskim kompleksie biurowym Diuna. Zobacz galerię ZDJĘĆ.

Spis treści

  1. Wnętrze w odcieniach kawy i herbaty
  2. Wielofunkcyjna strefa socjalna
  3. Strefa przeznaczona do pracy
  4. Ergonomia i funkcjonalność

Ponad 800 metrów kwadratowych została wypełniona aranżacyjnym smakiem i aromatem kawy oraz herbaty – gorących napojów, z których słynie marka JDE Peet’s. Realizacji podjęło się biuro architektoniczne BIT CREATIVE, które już wcześniej współpracowało z inwestorem.

- JDE Peet’s to drugie biuro, które mieliśmy przyjemność projektować dla tego klienta – mówi architekt Barnaba Grzelecki.

- Zaufanie inwestora z jednej strony i znajomość jego potrzeb oraz oczekiwań z drugiej, pozwoliły na owocną współpracę. Biuro miało odzwierciedlać filozofię marki. Wspomagać kreatywność, emanować pozytywną energią oraz pobudzać potencjał użytkowników. Klientowi zależało, by panowała tu ciepła atmosfera znana z kawiarni, symbolicznie owiana aromatem kawy i herbaty. Szczególny nacisk położył na praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, zwłaszcza akustyczne. My dodaliśmy do tego rzetelną wiedzę, wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz biurowych oraz całkiem dużą dozę kreatywności.

Wnętrze w odcieniach kawy i herbaty

Wchodząc do siedziby firmy mamy wrażenie, że jesteśmy w przytulnej kawiarni. Już samą paletą barw nawiązuje do kolorów kawy i herbaty, wprowadzając zarówno gości, jak i użytkowników w dobry nastrój. Bez wątpienia wnętrze jest spójne z filozofią marki.

Brązy oraz cieple odcienie z palety barw ziemi budują tu tło dla bardziej wyrazistych odniesień do czołowych produktów. W recepcji wchodzących wita lada nawiązująca do kawiarnianego mebla z wypisanym kawowym menu. Na wejściu zaś znajduje się dużych rozmiarów ledon z pytaniem „Coffee?”, na które oczywistą odpowiedź nasuwa aranżacyjny kontekst. W tej części biura bowiem oczekujący na spotkanie goście, niczym w kawiarni, mogą wygodnie rozsiąść się na miękkich fotelach.

W odcieniach kawy. Biuro JDE Peet’s spod kreski BIT CREATIVE
Autor: Mat. pras. BIT CREATIVE/fot. Fotomohito

Wielofunkcyjna strefa socjalna

Przy recepcji znajduje się wielofunkcyjna strefa socjalna. Została podzielona na:

  • kuchnię,
  • jadalnię
  • i kawiarnię.

Kawiarniana stylistyka - ciepłe beże i brązy, wzorzyste płytki oraz meble w stylu retro ustawione identycznie jak w prawdziwej kafejce, nie pozostawiają wątpliwości, że tu się robi pyszną kawę i herbatę.

Ich aromat można poczuć wszystkimi zmysłami. Dzięki zaś mobilnym meblom i ukrytemu systemowi multimedialnemu w każdym momencie może przekształcić się w jedną przestrzeń dla większych firmowych spotkań.

W odcieniach kawy. Biuro JDE Peet’s spod kreski BIT CREATIVE
Autor: Mat. pras. BIT CREATIVE/fot. Fotomohito

Strefa przeznaczona do pracy

Największe, łączone sale spotkań reprezentują najbardziej rozpoznawalne produkty marki. Ściany tych sal zostały wyłożone specjalnie zaprojektowaną tapetą we wzór kawowych liści. Pracownicy również tutaj czują kawiarniany klimat. 

W mniejszych salach spotkań zaprojektowano grafiki nawiązujące do produktów marki lub miast, z którymi firma jest związana. Z kolei wyciszone focus roomy są idealne do samodzielnej pracy oraz stanowią niezbędne uzupełnienie dużych i otwartych przestrzeni biurowych.

Ergonomia i funkcjonalność

Wyposażone w elektrycznie podnoszone blaty biurka, pozwalają każdorazowo spersonalizować tę przestrzeń, podkreślając jak ważna w całym projekcie jest ergonomia i funkcjonalność. Stoiska pracy w open space z kolei są zaprojektowane jako zespoły biurek oddzielone od komunikacji zamykanymi szafkami oraz zwieńczone miejscem na żywą roślinność.

- Tak duże otwarte przestrzenie wymagały świetnie zaprojektowanych rozwiązań akustycznych. W projekcie zaproponowano nietypowe wykorzystanie podkonstrukcji standardowych systemów sufitowych jako ażurowych malowanych w kolorze miedzi RAL 8004, odcinających ciemne stropy i instalacje techniczne. Wypełniają je panele akustyczne i lampy w kawiarnianej stylistyce – opowiada architekt Jakub Bubel.

- To była udana współpraca z inwestorem, który ma do nas zaufanie. Dzięki temu stworzyliśmy wspólnie przestrzeń biurową w aromacie przepysznej kawy – dodaje architekt.

W odcieniach kawy. Biuro JDE Peet’s spod kreski BIT CREATIVE
Autor: Mat. pras. BIT CREATIVE/fot. Fotomohito

Inwestor: JDE Peet's

Lokalizacja: Kompleks biurowy Diuna, ul. Taśmowa 7, Warszawa

Projekt: BIT CREATIVE w składzie: arch. Barnaba Grzelecki, arch. Jakub Bubel, arch. Anna Margoła, arch. Zuzanna Wojda

Zdjęcia: Fotomohito

ZOBACZ TAKŻE: Minimalistyczne mieszkanie w Poznaniu. Zdjęcia PRZED i PO

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie