Minimalistyczne mieszkanie w Poznaniu. Zdjęcia PRZED i PO

2024-04-24 15:19

Styl minimalistyczny jest świetnym wyborem dla mieszkań, które są przeznaczone na wynajem. Proste formy i jasne barwy mogą być świetną bazą do dalszej aranżacji. Tak został zaprojektowany 70-metrowy apartament przy ulicy Wenecjańskiej nad poznańską Wartą. - Właścicielce zależało na materiałach dobrej jakości, aby mieszkanie zbyt szybko nie uległo zniszczeniu – podkreśla Monika Tomczak, architekt wnętrz w pracowni Montom.

Spis treści

  1. Jakie wyzwania czekały projektantkę?
  2. Kuchnia, która przyciąga spojrzenia
  3. Minimalizm w nowoczesnym wydaniu

Biel, szarość i beż to kolory, które dominują w tym nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzu. Dzięki ograniczeniu mebli i dodatków, znalezienie najemcy nie będzie problemem – mieszkanie jest nie tylko uniwersalnie, ale też funkcjonalnie i pełne światła.

Minimalistyczne meble cechuje modularność i wielofunkcyjność, co jest niezwykle ważne w niewielkich przestrzeniach. Meble obite jasnym tkaninami o obłym kształcie – na przykład kanapa w salonie – zachęcają do odpoczynku.

Zastosowane odcienie łatwo można o akcenty kolorystyczne w postaci delikatnych pasteli lub intensywnych barw – w zależności od tego, czego będą oczekiwać najemcy.

Jakie wyzwania czekały projektantkę?

- Mieszkanie było dość nieustawne. Podzieliłam je w taki sposób, żeby powstały dwie sypialnie, na czym zależało inwestorce. Zostało też miejsce na wąski salon – mówi architekt wnętrz Monika Tomczak.

Minimalistyczne mieszkanie w Poznaniu
Autor: Archiwum Montom

Mieszkanie jest jasne, dzięki dużym przeszkleniom. Naturalne światło wpuszczane przez duże okna jest najlepszym wyborem, ponieważ sprawia, że przestrzeń wydaje się większa i bardziej przyjazna.

Kuchnia, która przyciąga spojrzenia

Ulubionym pomieszczeniem projektantki jest kuchnia, w której wzrok przyciąga turkusowa, wielkoformatowa płytka. Zabudowa stanowi dla niej swego rodzaju tło, które idealnie koresponduje z białymi ścianami.

- Inwestorce płytka bardzo się spodobała, dlatego kuchnia została pod nią zaprojektowana. Jestem zadowolona z efektu – zaznacza.

Minimalistyczne mieszkanie w Poznaniu
Autor: Archiwum Montom Wielkoformatowa płytka przyciąga spojrzenia. Kuchnia została zaprojektowana właśnie pod nią

Kuchnia wpisuje się w światowy trend „invisible kitchen”. Takie zabudowy wtapiają się w otoczenie. W niewidzialnych kuchniach na próżno szukać sprzętów, przyborów kuchennych i zbędnych bibelotów. Są pochowane w nowoczesnych szafkach, które zwykle nie mają uchwytów, a swoją prostą formą po prostu zachwycają.

Minimalizm w nowoczesnym wydaniu

Bez wątpienia w czasach, kiedy bodźców jest niezwykle dużo, powrót do minimalistycznego mieszkania jest prawdziwym luksusem. Okazuje się, że prostotę można łączyć z funkcjonalności i elegancją, a mieszkanie w Poznaniu stanowi na to doskonały przykład.

Odwiedź MONTOM na Instagramie i Facebooku

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

ZOBACZ TAKŻE: Minimalizm i styl industrialny. Mieszkanie pełne oryginalnych rozwiązań blisko Stoczni Gdańskiej