Ikea: projektowanie pokoju dla dzieci. Inspiracje i pomysły na pokój dziecięcy

2024-04-25 12:16

Pomysłowo urządzony pokój dziecka zapewni maluchowi dobre miejsce do zabawy i nauki. Jednym z najprostszych sposobów na urządzenie pokoju dla dziecka jest wykorzystanie mebli IKEA. Projektowanie pokoju dla dzieci z produktami szwedzkiej marki może sprawić wiele radości nie tylko rodzicom, ale również dzieciom!

Spis treści:

IKEA: projektowanie pokoju dla dzieci

Pokój dziecka powinien być dostosowany do jego potrzeb. Inaczej urządzimy pokój dla przedszkolaka, a jeszcze inaczej dla nastolatka. Jednak pewne elementy wyposażenia pokoju dziecięcego powinny się w nim znaleźć, niezależnie od wieku.

Szukając pomysłów na urządzenie pokoju dziecka, często wybieramy się do sklepów sieci IKEA. Dlaczego lubimy kupować meble w IKEA? Najczęściej pada odpowiedź, bo są dość przystępne cenowo, ładne, łatwe do zmiany, podobają się dzieciom i nastolatkom. 

Nie da się ukryć, że urządzanie mieszkania, a w szczególności pokoju naszej pociechy jest przyjemne, proste z meblami IKEA. Projektowanie pokoju dla dzieci jeszcze bardziej sobie ułatwimy, gdy skorzystamy z gotowych aranżacji, które znajdziemy na stronie IKEA lub gdy wykorzystamy do projektowania sprytne narzędzie - IKEA Home Planner!

Pokój dziecka IKEA

Pokój malucha powinien zapewnić mu komfortowe warunki do zabawy, nauki i spania, dlatego podczas projektowania pokoju dla dziecka warto wziąć pod uwagę osobiste upodobania naszej pociechy.

Jakie meble i akcesoria IKEA sprawdzą się w pokoju dziecięcym? W pokoju dziecka nie może zabraknąć wygodnego biurka, najlepiej o regulowanej wysokości, kolorowych pudeł do przechowywania zabawek i wysuwanych pojemników, w których rzeczy będą uporządkowane.

Solidne łóżko z odpowiednio dobranym materacem zapewni maluchowi zdrowy sen, a kolorowy dywan z motywem zwierzęcym ożywi niejeden pokój dziecięcy. W pokoju dla małych dzieci sprawdzą się różnobarwne meble z IKEA, które rozweselą wnętrze, a także ciekawe dodatki i akcesoria, które wprowadzą do pokoju przytulny i miły klimat.

Jak urządzić pokój dziecka? Zobacz GALERIE ZDJĘC

Nie masz pomysłu na zaprojektowanie pokoju dla swojej pociechy? Zobacz aranżacje z prawdziwych mieszkań i zainspiruj się!

Ekspert radzi: jak urządzić pokój ucznia
Nasi Partnerzy polecają