Limitowana kolekcja grzejników Instal-Projekt zaprojektowanych przez duet Paprocki&Brzozowski

2021-07-13 9:54 Materiał sponsorowany
Grzejniki Paprocki i Brzozowski
Autor: mat. pras. Instal-Projekt Aranżacja wnętrza z grzejnikiem Inventio Romantic

Czy można połączyć świat przemysłowy ze światem mody? Niezawodność z pięknem? Nowoczesne technologie ze zmysłowością i subtelnością? Limitowana kolekcja grzejników Instal-Projekt zaprojektowana przez duet Paprocki&Brzowoski to doskonały przykład, że jest to jak najbardziej możliwe.

Grzejniki jako dzieła sztuki

Marka Instal-Projekt zaprosiła do współpracy najbardziej znany duet polskich projektantów, Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. Pomysł na stworzenie limitowanej kolekcji grzejników (każdy model to tylko 50 sztuk) był nowym i ekscytującym wyzwaniem dla projektantów, ponieważ, jak ujął to Mariusz Brzozowski: „moda i grzejniki to specyficzne połączenie”.

Efektem współpracy są 3 wyjątkowe grzejniki, które łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Ich wygląd to odzwierciedlenie stylu projektanckiego duetu.

„Nasz duet jest połączeniem skrajność, lubimy kontrasty. Tworząc grzejniki, chcieliśmy więc połączyć wiele estetyk w jedną” mówi Marcin Paprocki, opisując nową limitowaną kolekcję grzejników Instal-Projekt.

Paprocki i Brzozowski
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt

Twój dom zasługuje na to, co najpiękniejsze

W skład kolekcji grzejników Inventio zaprojektowanych przez duet Paprocki&Brzozowski wchodzą 3 modele: czarne grzejniki Rock i Romantic oraz biały Eclectic.

Korpus grzejników został wyprodukowany z wyselekcjonowanej stali precyzyjnej, a następnie ekran połączono z taflą szkła z nadrukiem wykonanym w technologii UV (w przypadku grzejnika ROCK ekran to czarne, błyszczące szkło i piaskowanie dla uzyskania efektu matu). Ponadto, do każdego modelu możemy dobrać wieszaki i relingi, a także podłączyć do niego grzałkę elektryczną

Tworząc grzejnik Rock, projektanci pragnęli oddać emocje towarzyszące rockowej muzyce. Ten gatunek szczególnie silnie oddziałuje na zmysły i podobnie jest z grzejnikiem Rock. Surowa forma w czarnym kolorze jest zdynamizowana połączeniem kontrastujących powierzchni: matowej i błyszczącej.

Grzejnik Inventio ROCK
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik Inventio ROCK
Grzejnik czarny Inventio ROCK
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik czarny Inventio ROCK

Grzejnik Romantic wyraża natomiast tęsknotę za rajskim światem, poszukiwanym poza nudą codzienności. Ten stan duet Paprocki&Brzozowski wyraził za pomocą rysunku róży – kwiatu pasji i głębokiego uczucia. Romantyczna delikatność natury została zamknięta w chłodzie nowoczesnego designu.

Grzejnik czarny ROMANTIC
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik czarny Inventio ROMANTIC
Grzejnik czarny ROMANTIC
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik czarny Inventio ROMANTIC

W białym grzejniku Eclectic widoczny jest styl Marcina Paprockiego i Mariusz Brzozowskiego znany z ich modowych projektów. Połączenie nieoczywistych stylów i form, przepych i minimalizm zostały przedstawione jako prosta płaszczyzna z wysokiej jakości szkła ozdobiona pięknym roślinnym ornamentem przywodzącym na myśl rokokową sztukaterię.

Grzejnik biały ECLECTIC
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik biały Inventio ECLECTIC
Grzejnik biały ECLECTIC
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik biały Inventio ECLECTIC
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Uroki grudnia chłoniemy wszystkimi zmysłami. Wzrokiem, smakiem, dotykiem… Wyraz temu dajemy w aktualnym numerze „M jak Mieszkanie”.

Kup dostęp od 1 zł
Mjakmieszkanie grudzień