Beże, drewno i sztuka w mieszkaniu Dominiki i Marcina. 68-metrowe przytulne wnętrze w stylu vinatge

2024-04-25 15:09

Właściciele mieszkania to miłośnicy dobrego designu z dawnych lat i sztuki. W ich nowym mieszkaniu, urządzonym w stylu vintage, zimne beże, drewno i naturalne tkaniny stały się doskonałym tłem dla domowej galerii: grafik, sitodruków i fotografii polskich artystów.Spis treści

  1. Eleganckie i spójne wnętrze
  2. Otwarta strefa dzienna
  3. Beżowa kuchnia z drewnem
  4. Wyspa kuchenna połączona ze stołem
  5. Jasna sypialnia
  6. Przytulna łazienka
  7. 68-metrowe mieszkanie miłośników designu w stylu vintage. Zdjęcia
  8. Nowoczesne mieszkanie z odrobiną szaleństwa. Sufit w pokoju dzieci podbił nasze serca

Dominika i Marcin mieli gotową wizję nowego mieszkania, brakowało im jedynie pomysłu na połączenie wszystkich elementów w zgrabną całość i nadania jej realnego kształtu. O pomoc zwrócili się do pracowni projektowej Grupa NONO.

Eleganckie i spójne wnętrze

Mieszkanie o powierzchni 68 m² składa się z części dziennej, sypialni, gabinetu, łazienki i spiżarki. Pomieszczenia zostały zaprojektowane tak, by mimo różnych funkcji, jakie pełnią, stanowiły jedną całość. Jak osiągnąć taki efekt? Architekci użyli tych samych kolorów, materiałów i podobnych faktur. Drewniana podłoga ułożona w jodełkę francuską, wysokie listwy przypodłogowe i sztukateryjne gzymsy sufitowe wprowadziły do wnętrza elegancję, są też idealną bazę do wyeksponowania dekoracji w stylu vintage.Otwarta strefa dzienna

Część dzienna składa się z kuchni połączonej z salonem. Na tle delikatnych beżów z odrobiną szarości pięknie prezentuje się ruda sofa, która tworzy przytulny kąt wypoczynkowy. Na ścianie nad sofą właściciele stworzyli domową galerię, którą zamierzają oczywiście powiększać o kolejne grafiki, sitodruki i fotografie polskich artystów.Beżowa kuchnia z drewnem

Jasnobeżowe fronty szafek wyznaczają strefę gotowania, a koniec blatu roboczego dwa symetryczne słupki zabudowy. W jednym kryje się lodówka, w drugim piekarnik i mikrofala. Ścianę nad mineralnym blatem zdobi szkliwiona mozaika. Tuż obok znajduje się witryna na porcelanę, ale i kącik kawowy, który właściciele mają zamiar wyposażyć nie tylko w aromatyczne gatunki czarnych ziaren, ale również filiżanki pamiętające minione epoki. Modne ryflowane szkło osadzone jest w ramach z bielonego dębu.

Wyspa kuchenna połączona ze stołem

Umowną granicą między strefą kuchenną a salonem jest wyspa połączona ze stołem. By podkreślić jej niezależność, projektanci grupy NONO wykończyli ją fornirem w kolorze włoskiego orzecha. Inna barwa drewna sprawiła, że wyspa jakby wyłania się z podłogi.

Ustawiono przy niej dwa hokery, na których właściciele zasiadają do porannej kawy. Natomiast stół z różnorodnym zestawem krzeseł w kolorze zgaszonej zieleni zaprasza na obiad. Urodę koloru beżowego podkreślają dodatki: kran i uchwyty szafek kuchennych w kolorze mosiądzu oraz drewniane ramki włączników i kontaktów z kolekcji Simon 82 marki Kontakt-Simon.- W projektowaniu wnętrza poza układem funkcjonalnym i kolorystycznym bardzo ważny jest dla nas detal. Tu nie ma rzeczy przypadkowych. Bardzo dokładnie zestawiamy ze sobą materiały, formy, kształty, by razem tworzyły spójną całość - mówi Karolina Szyszka architektka i właścicielka Grupy NONO.Jasna sypialnia

Sypialnia, tak jak reszta mieszkania, utrzymana jest w tej samej jasnej kolorystyce. Supełkowa wykładzina na podłodze wprowadza do wnętrza ciepło. Naprzeciwko tapicerowanego łóżka stoi toaletka w kolorze orzecha włoskiego. Elementem charakterystycznym sypialni jest szafa, której drzwi wykończono elegancką wiedeńską plecionką.

Przytulna łazienka

Łazienka jest przytulna za sprawą szafki pod umywalkę w kolorze orzecha włoskiego. Komoda na nóżkach z lat 60. i nablatowa umywalka tworzą klimat saloniku kąpielowego. Małe kafelki nad wanną nawiązują do okresu PRL, towarzyszy im drobna mozaika.

Zestawienie jasnych barw, meble vintage i klasyczne rozwiązania sprawiają, że mieszkanie jest niezwykle przytulne, ale i nietuzinkowe. Właściciele lubią do niego wracać po pracy, bo jak mówią, znajdują tu ciszę i relaks.


68-metrowe mieszkanie miłośników designu w stylu vintage. Zdjęcia

Nowoczesne mieszkanie z odrobiną szaleństwa. Sufit w pokoju dzieci podbił nasze serca

DIY: naczynia z terakoty.Jak pomalować zwykłe naczynia, by wyglądały na gliniane?