Szafa młodzieżowa. Piękne meble do pokoju młodzieżowego. Najlepsze modele ze znanych sklepów

2024-04-03 8:35

Szafa do pokoju młodzieżowego powinna pasować do stylu wnętrza i pozostałych mebli. Ważne, aby była funkcjonalna i pomieściła wszystkie rzeczy. Tym bardziej, jeśli nie możemy pozwolić sobie na osobną garderobę. Jakie szafy są modne? Co oferują producenci?

Spis treści

  1. Drewniana szafa do pokoju młodzieżowego
  2. Szafa z decoupage 
  3. Szafa za zasłoną

Drewniana szafa do pokoju młodzieżowego

Drewniana szafa jest zawsze dobrym pomysłem - wygląda świetnie przez wiele lat, a nawet gdy się zestarzeje - można ją odnowić.

Sosna, dąb, jesion, mahoń czy buk? Jest w czym wybierać. Szafa z drewna sosnowego będzie tańsza niż ta z dębu. Z kolei buk ma słoje, a jesion falistą teksturę w przeciwieństwie do klonu. Jest za to trwały i łatwo poddaje się obróbce.

Jeśli potrzebujesz szafy na wymiar - najlepiej skontaktuj się ze stolarzem, który dobierze też odpowiedni rodzaj drewna. Takie szafy zwykle są droższe od tych dostępnych w sklepach, będą za to takie jak chcemy.

Czytaj także: Sypialnia ze skosem - inspiracje. Jak urządzić sypialnię na poddaszu?

Szafa z decoupage 

Szafa z pięknymi, malowanymi wzorami to idealny wybór do pokoju nastolatki. Kwiatki, paski, a może delikatne groszki? Drewniany mebel ozdobiony techniką decoupage to rozwiązanie, które jest bardzo modne.

Na targach staroci można znaleźć stylowe szafy, które po odnowieniu będą zdobić młodzieżowy pokój i oczywiście spełniać swoją funkcję.

Szafa za zasłoną

Garderoba to ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie, które wzbogaci sypialnię nastolatka. Taka szafa będzie o wiele tańszym wyborem niż drewniany mebel na wymiar. Poza tym nie trzeba planować miejsca na otwieranie drzwi. Chyba że zdecydowalibyśmy się na te, które się przesuwają.

Jak zbudować szafę za zasłoną?

Kotarę należy zamocować do karnisza, a karnisz — do sufitu. Bez problemu poradzisz sobie z tym samodzielnie, a wnętrze możesz wypełnić czym chcesz.

W sklepach dostępne są gotowe wnętrza szafy, które zawierają półki, drążki i koszyki. Nie tylko uporządkujesz ubrania i buty, ale też drobne elementy garderoby takie jak biżuteria, paski czy rękawiczki.

Sprawdź: Tania szafa w Twoim domu. Jak zbudować garderobę za zasłoną? Poznaj sprawdzone patenty

CZYTAJ TAKŻE: Te wnętrza są najpiękniejsze! Jak urządzić kuchnię? Zobacz zwycięskie projekty