Sypialnia ze skosem - inspiracje. Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Jak wykorzystać skosy w sypialni?

2023-10-10 16:40

Sypialnia na poddaszu może wyglądać bardzo klimatycznie i przytulnie. Dobrze zaaranżowana stanie się cudownym miejscem odpoczynku. Urządzenie sypialni ze skosem bywa sporym wyzwaniem. Wszystko przez kąt nachylenia ścian, który utrudnia ustawienie mebli. Jak urządzić sypialnię ze skosem? Sprawdź!

Spis treści

  1. Sypialnia ze skosami na poddaszu - wyzwania
  2. Pokój na poddaszu - jak go urządzić?
  3. W jakim stylu urządzić sypialnię ze skosem?

Sypialnia ze skosami na poddaszu - wyzwania

Głównym wyzwaniem, który stoi przed posiadaczami sypialni ze skosami jest dobór mebli. Pochylenie ścian utrudnia wykorzystanie w pełni przestrzeni, którą dysponujemy. Meble dostępne w sklepach mogą okazać się nieodpowiednie, dlatego warto wybrać się do stolarza. Dopasuje meble na wymiar, poza tym będą dokładnie takie jak chcemy.

Pod skosem możemy zaaranżować garderobę lub postawić łóżko. Tutaj również pomocna będzie fachowa pomoc stolarza, który wykona meble na wymiar.

Pokój na poddaszu - jak go urządzić?

Na początku warto przyjrzeć się możliwościom, jakie daje nam sypialnia na poddaszu. Jeśli odległość od podłogi do sufitu jest niewielka, zapomnij o ciemnych kolorach. Dobrze sprawdzą się pastele, biel czy beż. Wyraziste kolory mogą przytłoczyć przestrzeń i optycznie zaburzyć proporcje pokoju.

- Jeśli chcesz użyć bardziej wyrazistych kolorów, możesz to zrobić, ale wyłącznie na tych ścianach, które nie mają skosu - czytamy na blogu futon.pl. - Zastosowanie ciemnej barwy na pochylonej powierzchni optycznie zmniejszy sypialnię i stworzy wrażenie przytłoczenia, przy większej powierzchni możesz sobie pozwolić na nieco więcej fantazji – dobrym pomysłem może być umieszczenie fototapety lub innej dekoracji na ścianach ze skosami – chyba że znajdują się w nich okna połaciowe; jeśli tak, pozostaw je w jasnej, jednolitej tonacji, która będzie dobrze współgrała z wpadającymi do pomieszczenia promieniami słonecznymi.

Jak podkreślono na blogu futon.pl, przy doborze kolorystyki i stylu wykończenia podłogi warto pamiętać o zasadzie: "Im mniejsza i „ciaśniejsza” sypialnia ze skosem, tym jaśniejsze podłoże warto wybrać. Dzięki temu wnętrze nabierze przestrzeni".

W jakim stylu urządzić sypialnię ze skosem?

Minimalistyczne, pełne naturalnych materiałów sypialnie bardzo dobrze będą wyglądać na poddaszu. Tym bardziej, jeśli mamy widoczne drewniane belki. Styl

  • rustykalny,
  • boho,
  • klasyczny
  • czy skandynawski

pasuje idealnie do przytulnej sypialni na poddaszu. W każdym ze stylów znajdziemy drewno, miękkie tkaniny i jasne barwy.

Jeśli sypialnia ma być przytulna, zadbajmy o ciepłe oświetlenie. Jego temperatura powinna wynosić minimum 4000K. Dobrym wyborem będą mleczne żarówki lub lampy z abażurem. Rozproszone światło pozwoli uzyskać miękkie cienie. To właśnie one tworzą przyjemną atmosferę we wnętrzu.

Czytaj więcej: Ciepła sypialnia - inspiracje. Jak urządzić sypialnię? Sprawdź porady architekta

Zobacz także: Tych błędów w łazience nie popełniaj! Czego w swoim domu nie zrobiliby architekci? Poznaj praktyczne porady