Te wnętrza są najpiękniejsze! Jak urządzić kuchnię? Zobacz zwycięskie projekty

2024-03-29 15:17

Jak urządzić wnętrze na miarę światowych trendów? Przekonali się o tym projektanci, którzy wzięli udział w prestiżowym konkursie. Jury pod przewodnictwem Jürgena Mayera H., wybrało najlepsze projekty zgłoszone z całego świata, prezentujące nieszablonowane i odważne podejście do projektowania przestrzeni i produktów z wykorzystaniem spieków wielkoformatowych TRI-D.

Spis treści

 1. Nagrody w kategorii Głównej
 2. Nagrody w kategorii Projekt studencki
 3. Nagrody w kategorii Specjalnej

Trzecia edycja konkursu Paradyż Designers, organizowanego przez Ceramikę Paradyż, pod patronatem ArchDaily dobiegła końca. To pierwsza edycja tego prestiżowego konkursu na skalę międzynarodową.

Jakie zadanie mieli uczestnicy?

Uczestnicy konkursu mieli zaprojektować przestrzeń lub produkt w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D. Uczestnicy mogli zgłosić swoje projekty do trzech kategorii: Głównej, Projekt studencki oraz Specjalnej z podziałem na zastosowanie spieków TRI-D: Produkt, Outdoor i Wnętrze.

Do konkursu przesłano niemal tysiąc prac z całego świata, z czego do II etapu obrad jury zostały wyłonione najlepsze projekty uczestników m.in. z Polski, Hiszpanii, Włoch, Ukrainy, Malezji, RPA, USA, Egiptu, Indonezji, Nigerii i Turcji.

Nadesłane projekty oceniło jury w składzie:

 • Jürgen Mayer H. (Przewodniczący Jury, architekt i artysta, założyciel pracowni J. MAYER H.),
 • David Basulto (architekt, założyciel i redaktor naczelny ArchDaily),
 • Didier F. Faustino (architekt i artysta, Dyrektor Mesarchitecture studio),
 • Agnieszka Kalinowska-Sołtys (architektka, Prezeska SARP, partner i członek zarządu APA Wojciechowski),
 • Oskar Zięta (architekt, projektant procesów, artysta i założyciel firmy Zieta),
 • Ewa P. Porębska (architektka, krytyczka architektury),
 • Szymon Hanczar (architekt, wykładowca akademicki ASP we Wrocławiu, założyciel hanczar studio),
 • Przemo Łukasik (architekt, założyciel pracowni medusagroup),
 • Magdalena Federowicz-Boule (architektka, Prezes i Dyrektor kreatywna Tremend),
 • Jo Jurga (architektka, badaczka przestrzeni, wykładowczyni),
 • Aldona Chudzicka (Dyrektor ds. rozwoju produktu Ceramika Paradyż),
 • oraz Alek Pluta (architekt, zwycięzca II edycji konkursu Paradyż Designers, założyciel Nomadd Studio).

Kuratorem merytorycznym Paradyż Designers był Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury, znany również jako twórca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob.

Nagrody w kategorii Głównej

Ta kategoria przeznaczona była dla architektów i projektantów wnętrz. Jury wyłoniło trzech laureatów.

 • Pierwszą nagrodę w kategorii Głównej o wartości 10 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 zdobył Selcuk Kismir z pracowni Fabric.a z Turcji.
 • Druga nagroda w kategorii Głównej o wartości 5 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 trafiła do Mostafy Salema z Egiptu.
 • Trzecią nagrodę w kategorii Głównej o wartości 3 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 otrzymała Agata Gała z pracowni blank studio z Polski.
Paradyż Designers – poznaliśmy laureatów międzynarodowej edycji konkursu!
Autor: Paradyż Designers I nagroda - kat. główna - Selcuk Kismir

Nagrody w kategorii Projekt studencki

O trzy nagrody w kategorii Projekt studencki walczyli studenci kierunków architektonicznych i artystycznych z całego świata.

 • Pierwszą nagrodę w kategorii Projekt studencki o wartości 2 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 zdobył Piotr Hańderek z Polski, student Politechniki Krakowskiej na kierunku Architektura.
 • Druga nagroda w kategorii Projekt studencki o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 została przyznana Szczepanowi Zalewskiemu z Polski, studentowi Wydziału Architektury na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
 • Trzecią nagrodę w kategorii Projekt studencki w postaci wyjazdu na targi Salone del Mobile 2024 otrzymał Ohireme Uanzekin z Nigerii, student Heriot-Watt University Dubai na kierunku Architektura.
Paradyż Designers – poznaliśmy laureatów międzynarodowej edycji konkursu!
Autor: Paradyż Designers II nagroda - kat. Projekt studencki - Szczepan Zalewski

Nagrody w kategorii Specjalnej

Jury przyznało również nagrody w kategorii Specjalnej, w której szczególną uwagę zwracali na zastosowanie spieków TRI-D jako produkt oraz wewnątrz i na zewnątrz budynków - jako część małej architektury.

 • Nagrodę w kategorii Specjalnej - Produkt o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 przyznano Małgorzacie Niedzielskiej z pracowni Niedzielska architektura z Polski.
 • Nagrodę w kategorii Specjalnej - Outdoor o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 zdobył Mostafa Salem z Egiptu, wyróżniony drugą nagrodą w kategorii Głównej.
 • Nagrodę w kategorii Specjalnej - Wnętrze o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 otrzymały Marta Żebrowska-Wojczuk i Weronika Król z pracowni mow.design studio z Polski.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w maju w Warszawie. Wszystkie nagrodzone projekty dostępne są na stronie: paradyzdesigners.com

Paradyż Designers – poznaliśmy laureatów międzynarodowej edycji konkursu!
Autor: Paradyż Designers I nagroda - kat. Projekt studencki - Piotr Hańderek

ZOBACZ TAKŻE: Styl wnętrzarski, który króluje w 2024 roku. Znasz go? Jest bardzo modny!