Styl nowoczesny: Tak urządzono biuro znanej marki w Krakowie

2024-04-10 10:24

W nowoczesne i ergonomiczne rozwiązania meblowe Nowy Styl wyposażył biuro OTCF zlokalizowane w kompleksie The Park Kraków. Przestrzeń o powierzchni 8100 metrów kwadratowych została urządzona tak, że 550 pracowników znajdzie w niej miejsce. Nowoczesne laboratorium działu jakości, wzorcownie działów projektowania odzieży i obuwia, szwalnie, studio fotograficzne, showroom wszystkich marek OTCF, a także funkcjonalne przestrzenie do pracy i spotkań. Zobacz galerię ZDJĘĆ!

Spis treści

  1. Biuro w stylu nowoczesnym
  2. Biurka z regulacją wysokości
  3. Dbałość o zdrowie pracowników

Biuro w stylu nowoczesnym

Charakterystycznym elementem biura OTCF, łączącym wszystkie piętra, jest wewnętrzna klatka schodowa na ostatniej kondygnacji zakończona dużą kantyną. Można zauważyć, że na każdym piętrze jest inna kolorystyka odpowiadająca 5 kolorom w kole z loga Igrzysk Olimpijskich.

Zdaniem projektantów to doskonałe miejsce do integracji wszystkich zespołów, sprzyjające także kreatywnemu myśleniu i powstawaniu nowych zwycięskich pomysłów.

– OTCF od samego początku był dla nas ważnym klientem – nie tylko ze względu na wielkość i rozpoznawalność marki w kraju i za granicą, ale również z racji podobnych wartości i zamiłowania do sportu, które w Nowym Stylu przejawia się na wielu płaszczyznach. Rozpoczynając od sponsoringu klubów i sportowców, kończąc na wyposażaniu stadionów na całym świecie – powiedziała Estera Masłowiec, sales manager w firmie Nowy Styl.

Biuro w stylu nowoczesnym
Autor: NOWY STYL/Biuro OTCF

Biurka z regulacją wysokości

Nowoczesnym rozwiązaniem są biurka z elektryczną regulacją wysokości CS5040 oraz eRange, duże stoły CS5040 czy wygodne krzesła Souly, Xilium, Lupino, Naudu. Znajdziemy je w poszczególnych strefach.

– Zależało nam na stworzeniu powierzchni elastycznej, dostosowanej do bieżących potrzeb, tak aby zapewnić naszym pracownikom ergonomiczne miejsca pracy, z uwzględnieniem pracy w systemie hybrydowym poprzez optymalne wykorzystanie powierzchni pod stanowiska pracownicze i różnego rodzaju pomieszczenia specjalne. Ważne było, aby przestrzeń była intuicyjna i przyjazna, w której każdy będzie czuł się komfortowo – podkreślił Wojciech Mikulski, członek zarządu OTCF S.A.

Biuro w stylu nowoczesnym
Autor: NOWY STYL/Biuro OTCF

Dbałość o zdrowie pracowników

Wybór produktów dających możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą czy używanie szerokiego zakresu regulacji w krzesłach – to stawianie przez inwestora na zdrowie swoich pracowników i wysoki poziom ergonomii pracy, która dla marek sportowych jest czymś naturalnym.

W biurowcu nie zabrakło zieleni. Rośliny zostały umieszczone w specjalnych konstrukcjach pod sufitem, które nawiązują do ekologii oraz zrównoważonego rozwoju, co stanowi ważny element w polityce firmy.

– Dobra współpraca, zbliżona wizja i pełne zaangażowanie po stronie klienta oraz pracowni architektonicznej doprowadziły do stworzenia nowoczesnego, dynamicznego biura, które jest odzwierciedleniem rozwoju marki i miejscem umożliwiającym urzeczywistnienie kolejnych pomysłów, jakie ma OTCF – dodał Bartosz Karasiński, Dyrektor Marketingu w firmie Nowy Styl.

– Współpraca z firmą OTCF była dla nas niewątpliwie ciekawym wyzwaniem. Hasłem przewodnim Nowego Stylu jest „Make your space together” i zdecydowanie możemy powiedzieć, że stworzyliśmy tę przestrzeń razem. Komunikacja i bezbłędne zrozumienie zaowocowały powstaniem pięknego i nowoczesnego wnętrza, pełnego komfortowego wyposażenia meblowego i zróżnicowanych stref dla pracowników – podsumował Tomasz Zaremba, Dyrektor sprzedaży projektowej, Nowy Styl.

ZOBACZ TAKŻE: Wnętrze w odcieniach kawy. Biuro JDE Peet’s spod kreski BIT CREATIVE

#MuratorOgroduje: Wiosenna pielęgnacja róż