Salon w wakacyjnym stylu boho. Kolory, meble, drzwi i dodatki

2021-07-01 6:39 Materiał sponsorowany
Drzwi Miskant 2 w kolorze dąb natur premium
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi Miskant 2 w kolorze dąb natur premium

Bo styl boho uwielbia wolność. Nieskrępowaną, radosną i czasem bezkompromisową. Wolność w zgodzie z naturą i swoimi własnymi przekonaniami. To dlatego tak chętnie czerpały z niego Dzieci Kwiaty i awangarda artystyczna lat 60. A dziś? Co ma nam do zaoferowania współczesny styl boho?

Styl boho na salonach

Współczesny świat stawia na indywidualną ekspresję. Nic dziwnego, że styl boho wraca do łask i obecnie przeżywa swój renesans. To w końcu styl wolnych duchów, artystów i osób, które we wszystkim, co robią stawiają na autentyczność.

Początki stylu boho sięgają końca XIX wieku, a dokładnie kręgów artystycznej bohemy. To właśnie wtedy malarze i poeci zaczęli jawnie (i na dużą skalę) odrzucać konwenanse oraz sztywne zasady (nie tylko w sztuce) na rzecz indywidualnej ekspresji i artystycznej wolności.

Ponieważ w boho chodzi o osobiste przeżycia, wnętrza urządzone w tym stylu będą się od siebie różnić. Nie oznacza to, że styl boho nie ma cech wspólnych – w końcu nie bez przyczyny jest stylem!

Czego więc możemy spodziewać się we wnętrzach boho? Przede wszystkim harmonii barw. Styl boho lubi kolory ziemi i stonowane barwy, ale nie stroni od kontrastujących duetów kolorystycznych – jeśli mają uzasadnienie w aranżacji.

Poza tym styl boho garściami czerpie z natury, dlatego chętnie korzysta z naturalnych materiałów, szczególnie lubi drewno, wiklinę, len i bambus. Zamiłowanie do natury przejawia się również w obecności roślin, których w boho wnętrzach jest całe mnóstwo!

Artystyczną ekspresję, tolerancję i otwartość styl boho pokazuje między innymi przez elementy wyposażenia inspirowane rdzennymi kulturami obu Ameryk, Afryki, a także lokalnym ludowym rękodziełem (góralskie parzenice czy łowickie kwiaty).

Wiedząc to wszystko, jak urządzić salon boho z prawdziwego zdarzenia, by uniknąć wrażenia kiczowatości?

Jak urządzić salon w stylu boho?

Salon w stylu boho to miejsce, w którym czujesz się dobrze. To miejsce, które ma wyrażać Ciebie i Twoje przekonania. To miejsce, które jest dokładnie takie jak Ty. To, jak urządzisz salon w stylu boho zależy wyłącznie od Ciebie, ale jest kilka elementów, które warto rozważyć, wybierając ten konkretny styl aranżacyjny.

Przede wszystkim: ściany. Jak już wspomnieliśmy wyżej, styl boho lubi kolory bazowe, neutralne oraz kolory ziemi, ale nie boi się mocniejszych barw. Warto to wykorzystać. Możesz na przykład pokryć jedną ze ścian w salonie wzorzystą tapetą w modny etniczny print lub tropikalne liście albo pomalować ją na soczystą zieleń, rubinową czerwień lub pomarańcz przywodzący na myśl wakacje na Sycylii.

Wybierając meble, celuj w lekkie konstrukcje z naturalnych materiałów. Wiklina i drewno sprawdzą się idealnie. A jeśli czujesz odrobinę więcej odwagi, możesz pomalować jeden z mebli na mocniejszy kolor – niebieska komoda czy żółty stolik kawowy nada salonowi boho wyjątkowego charakteru!

Zobacz katalog produktów marki ERKADO
kod qr

Autor: ERKADO

Zeskanuj kod QR i zobacz więcej produktów marki ERKADO

Nie zapominaj o drzwiach, ponieważ one również tworzą klimat wnętrza. W salonie boho pięknie będą komponowały się drzwi w okleinie oddającej naturalny kolor drewna. Idealnym przykładem będą drzwi ERKADO, które dzięki szerokiej gamie kolorystycznej dopasujemy do każdego salonu boho, niezależnie od jego wystroju.

Ponieważ wnętrza w stylu boho uwielbiają słońce i z założenia są dość jasne, świetnie prezentować się będą w nich drzwi z przeszkleniami. Na przykład drzwi Hiacynt w kolorze dąb ST CPL wyposażone w duże przeszklenia wprowadzą do pomieszczeń więcej światła i optycznie je powiększą.

Drzwi Hiacynt w kolorze dąb ST CPL
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi Hiacynt w kolorze dąb ST CPL

Podobny efekt uzyskamy, wybierając drzwi Miskant w kolorze dąb natur premium (nowość w ofercie ERKADO). Model pokryty okleiną oddającą naturalne usłojenie szlachetnego dębu z dużym szkleniem i czarnymi dekoracyjnymi wzorami będzie piękną dekoracją salonu w stylu boho.

Ozdobne, podłużne szklenie to również cecha charakterystyczna drzwi Lorient. Skrzydło w kolorze dąb średni greko nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale również doskonale współgra z delikatnymi beżami i naturalnym wystrojem wnętrza. Ten model jest stworzony do mieszkań boho.

Drzwi Lorient w kolorze dąb średni greko
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi Lorient w kolorze dąb średni greko

Wielbicielom oryginalnych i nietypowych rozwiązań na pewno przypadną do gustu drzwi Aralia 3 w kolorze dąb premium. Podłużne przeszklenie o ciekawym kształcie biegnące przez środek skrzydła wprowadza intrygujący, dynamiczny element do wystroju wnętrza.

Na koniec nie można zapomnieć o modelach drzwi z intarsjami. Dostępne w trzech kolorach (dąb, stal szczotkowana, czerń) intarsje ERKADO będą świetnym dodatkiem do salonu boho, a dzięki pionowemu lub poziomemu układowi – skutecznie poprawią proporcje wnętrza.

Boho nie lubi ograniczeń i sztywnych zasad. W nim liczysz się Ty i Twój osobisty styl. Dlatego urządzanie mieszkania w stylu boho może sprawić ogromną frajdę. Bo kto powiedział, że aranżacja wnętrz musi być trudna i nużąca?

Więcej o drzwiach ERKADO na stronie www.erkado.pl

Drzwi Aralia 3 w kolorze dąb premium
Autor: materiały prasowe ERKADO Drzwi Aralia 3 w kolorze dąb premium
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021