Szafa wnękowa dla dziecka: 10 przykładów najciekawszych szaf do pokoju dziecka

2021-03-26 8:09

Szafa wnękowa dla dziecka stanowi ważny element wystroju pokoju dziecięcego – oprócz łóżka, wygodnego biurka z krzesłem czy miejsca do zabawy. Sprawdzamy, jaka dziecięca szafa jest najlepsza i jak ją wybrać?

Spis treści

  1. Aranżacja pokoju dziecięcego - liczą się meble
  2. Solidne szafy dla dzieci - inwestycja na lata
  3. Pojemna szafa wnękowa dla dziecka
  4. Pomysły do pokoju dziecka: GALERIE ZDJĘĆ

Aranżacja pokoju dziecięcego - liczą się meble

Aby urządzić stylowy pokój dziecięcy, wystarczy dobrać odpowiednie meble. To naprawdę bardzo proste. Jeśli dobrze rozplanujemy przestrzeń, bez trudu zmieścimy wszystkie meble dziecięce: szafę dla dziecka, łóżko, stolik, szafki i biurko.

Wybór odpowiedniej szafy wnękowej dla dziecka nie jest zadaniem łatwym, dlatego należy dobrze się zastanowić, zanim podejmiemy decyzję i kupimy konkretny model. Na co zwrócić uwagę, wybierając szafy dla dzieci?

Solidne szafy dla dzieci - inwestycja na lata

Dobra szafa dla dzieci to taka, która raz wstawiona do pokoju dziecięcego będzie służyć przez lata i nie trzeba będzie jej wymieniać co roku. Szafa w pokoju dziecka powinna dawać się wewnętrznie przebudowywać.

Idealnie, wnętrze szafy dla dziecka powinno dawać się modyfikować - zwłaszcza przydatne może okazać się wyposażenie w postaci regulowanych drążków na ubrania. W ten sposób mebel będzie "rosnąć" i zmieniać się razem z naszą pociechą. 

Ponadto świetnie sprawdzą się szafki, z których można zdemontować stół do przewijania w momencie, gdy nasze dzieci wyrosły już z pieluch, i wysuwane kosze, które są przydatne do przechowywania zabawek, a potem ubrań.

Kolorowe fronty uatrakcyjnią i rozweselą dziecięcy pokój. Drzwi szafy dla dzieci mogą być wytapetowane, oklejone zdjęciami lub inną grafiką wydrukowaną na wielkoformatowej folii.

Pojemna szafa wnękowa dla dziecka

Jeśli potrzebujesz pojemnego mebla do przechowywania, postaw na szafę wnękową dla dziecka. Atrakcyjny mebel z dużą liczbą schowków pomoże maluchowi utrzymać porządek w pokoju.

Najlepsza szafa wnękowa dla dziecka oprócz oczywistych schowków na ubrania, powinna być wyposażona w systemy do przechowywania zabawek i innych przedmiotów, które nasza pociecha używa do zabawy czy nauki (np. przybory artystyczne, sprzęt sportowy, książki). 

Pokój dziecka – najpiękniejsze aranżacje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Pomysły do pokoju dziecka: GALERIE ZDJĘĆ

Jak urządzić pokój dziecka, by dobrze służył przez lata? Zwracamy uwagę na szafę, a także inne ważne elementy wystroju. Gotowe pomysły znajdziesz w naszych galeriach zdjęć.

Jaką farbą pomalować pokój dziecka. Farba do pokoju dziecka