Meble regulowane, które rosną wraz z dzieckiem. Praktyczne łóżka, biurka, krzesła

Pokój dziecka
Autor: materiały prasowe Agata Meble Urządzając pokój dziecka, warto zainwestować w meble, które będą "rosły" razem z nim, a więc np. biurka z regulowaną wysokością i łóżka, które można rozsunąć

Urządzając dziecięcy pokój, powinniśmy myśleć perspektywicznie. Kupując meble, musimy się zastanowić nad tym, jak długo będą mogły posłużyć naszym pociechom. Postawmy na oszczędność i funkcjonalność, wybierając meble regulowane – co warto wybrać?

Łóżko rosnące z dzieckiem – czy zda egzamin?

Pierwsze łóżeczko dla naszej pociechy nie może być meblem regulowanym. W tym przypadku postawmy na klasyczne rozwiązanie – ogrodzone wysokimi barierkami niewielkie łóżeczko, które zapewni maluchowi maksymalne bezpieczeństwo podczas snu. Kiedy jednak dziecko nieco podrośnie, bez wahania możemy rozejrzeć się za łóżkiem rozsuwanym, które posłuży naszej latorośli przez kilka kolejnych lat.

Idea łóżka rosnącego z dzieckiem jest bardzo prosta. Im wyższa jest nasza pociecha, tym dłuższego łóżka potrzebuje. Dlatego też na rynku dostępne są łóżka regulowane, które możemy dowolnie rozsuwać.

Popularne są m.in. modele oferujące trzy różne długości. Po całkowitym rozłożeniu osiągają ponad 2 m długości, tak jest chociażby w przypadku łóżka rozsuwanego z Ikei – Busunge lub Minnen. Oznacza to, że wyśpi się na nim nawet wysoki nastolatek, oczywiście o ile design takiego regulowanego mebla będzie mu nadal odpowiadać.

UWAGA! Pamiętaj, by do łóżka rosnącego z dzieckiem dobrać także odpowiedni materac. Zazwyczaj dopasowane do ram modele są sprzedawane w tych samych sklepach.

Czas na naukę – biurko regulowane i wygodne krzesło

Pierwsze stanowisko do nauki naszej pociechy musi być wygodne – podobnie jak kolejne. Jeśli jednak nie uśmiecha nam się wymieniać co 2-3 lata całego zestawu, by był dopasowany do wzrostu naszego malucha, możemy skorzystać z oferty mebli rozkładanych. Biurko z regulowaną wysokością blatu to strzał w dziesiątkę – nawet jeśli nasze dziecko urośnie w krótkim czasie, będziemy mogli szybko zareagować, a tym samym zadbać o komfort jego codziennej pracy.

Oprócz biurek z regulacją ręczną dostępne są także nowocześniejsze wersje takich mebli. Mowa o biurkach regulowanych elektrycznych. Ich wysokość możemy ustalać zdalnie, za pośrednictwem telefonu! To prawdziwa innowacja, która znajdzie zastosowanie nie tylko w dziecięcym pokoju, ale także w miejscach pracy dla dorosłych. Oczywiście organizując stanowisko do nauki, pamiętajmy także o wygodnym krześle – tutaj świetnie sprawdzi się standardowy fotel biurowy z regulowaną wysokością.

Łóżko rosnące wraz z dzieckiem
Autor: materiały prasowe IKEA Rozsuwana rama łóżka BUSUNGE może osiągnąć maksymalną długość 208 cm

Zestaw rosnący z dzieckiem, czyli meble modułowe

Gdy nasze dziecko zmienia się z upływem czasu, zmieniają się także jego potrzeby. Zamiast licznych schowków na zabawki niezbędne będą takie meble jak półki, szafki, regał i komoda. Czy w tym przypadku można wybrać meble rosnące z dzieckiem?

Rozsądnym wyjściem jest postawienie na meble modułowe. Najlepiej wybierać takie z popularnych sieci sklepów, które mają stały asortyment. Wówczas mamy pewność, że gdy nasza pociecha będzie potrzebowała więcej szafek, będziemy mogli je dokupić do istniejącego już zestawu w pokoju dziecięcym.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając meble regulowane?

Regulowane biurka dla dziecka, meble modułowe i łóżka rozsuwane dla dzieci to z pewnością dobre i ekonomiczne wyjście. Aby jednak zdało egzamin, spełniony musi zostać jeszcze jeden warunek. 

Warto, by każdy z elementów wyposażenia pokoju dziecięcego odznaczał się uniwersalnym designem – takim, który będzie pasować zarówno do rezolutnego 9-latka, jak i dorastającego 14-latka. Dlatego wybierajmy ramy łóżek rozsuwanych w stonowanych barwach, proste formy biurek z regulacją wysokości i szafki w jednolitych kolorach.

Pamiętajmy, że możemy dodać kolorytu dziecięcemu pokojowi w nieco inny sposób – np. wyposażając szafki w kolorowe uchwyty. Te będziemy mogli łatwo wymienić, gdy znudzą się naszej pociesze lub po prostu wyjdą z mody.

Biurko z regulowaną wysokością
Autor: materiały prasowe IKEA Białe biurko PÅHL osiąga maksymalną wysokość 72 cm

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021