Wybieramy łóżeczko dla dziecka. Pierwszy mebel powinien być piękny i bezpieczny!

2016-02-11 9:53 Monika Czerwińska-Konarska

Łóżeczko dla dziecka jest pierwszym mebelkiem w jego życiu. Aranżacja pokoju dla dziecka jest już tylko wypadkową stylu łóżeczka. Ale wybierając łóżeczko dla dziecka nie możemy przecież zapomnieć o bezpieczeństwie dziecka i wygodzie mamy. Na szczęście wszystko da się łatwo pogodzić!

Łóżeczko dla dziecka to styl i bezpieczeństwo. To dwie najważniejsze kwestie, na które powinniśmy zwrócić uwagę wybierając łóżeczko dla dziecka. Wysokość materaca i możliwość wyjęcia szczebelków w odpowiednim momencie pomogą pilnować bezpieczeństwa i ułatwia opiekę. A kolor łóżeczka to już zupełnie inna historia, jak mawia klasyk. Czy powinno być w kolorze pudrowego różu dla dziewczynki czy błękitne dla chłopca? A co jeśli nie znamy płci? Wtedy idealnym wyborem będzie kolor miętowy albo kremowo – żółty. Jeśli nie chcemy zbyt często zmieniać wystroju pokoju dziecka szukajmy łóżeczka, które będzie rosło wraz ze wzrostem naszej latorośli.

Łóżeczko dla dziecka: po pierwsze bezpieczeństwo

Łóżeczko dla dziecka powinno zapewniać mu bezpieczeństwo. Istotne są dwie rzeczy. Powinna być możliwa regulacja wysokości materaca i wyjmowanie szczebelków. Wysokość materaca powinna się obniżać wraz z wiekiem i rozwojem dziecka. Im dziecko starsze tym śpi niżej. Wyjmowane szczebelki zabezpieczą natomiast dziecko przed upadkiem z krawędzi. W pewnym momencie bowiem dziecko próbuje samodzielnie wydostać się z łóżeczka pokonując od góry ściankę ze szczebelkami. Możliwość wyjęcia ich – początkowo tylko kilku, zapobiega takim pomysłom, a ewentualny upadek z wysokości zaledwie kilkunastu centymetrów nie jest raczej niczym groźnym.

Czytaj też: łóżeczko w kształcie domku

Łóżeczko dla dziecko: pastelowe czy w naturalnym kolorze drewna?

Wszystkim rodzicom zależy, żeby łóżeczko ich dziecka było najpiękniejsze na świecie. I nic dziwnego. Na szczęście w sklepach mamy obecnie ogromny wybór łóżeczek. Możemy dobrać łóżeczko do kolorów w pokoju dziecka i do stylu sypialni rodziców. Możemy kupić łóżeczko nowoczesne z zupełnie prostymi szczebelkami, możemy ze stylizowanymi, o zmiennej szerokości. Kupując łóżeczko wybieramy także kolor. Najczęściej wybieranymi są te w kolorach pastelowych: błękitne, miętowe i bladożółte  oraz białe i w kolorze drewna. W pokojach dziecięcych zadomowił sie także na dobre styl skandynawski.

Zobacz też: pokój dla dziecka nie musi byc słodki