Dekoracja stołu na komunię. W stylu skandynawskim, biała, rustykalna czy tradycyjna?

2021-05-15 10:48

Ładna dekoracja stołu na komunię, niezależnie od wybranego stylu, powinna być jak najbardziej odświętna i elegancka, oparta na bieli. Wystarczy, że wszystkie elementy dekoracji stołu będą bardzo starannie wybrane i ułożone, spójnie kolorystycznie, a okaże się że nawet styl rustykalny ma elegancką odsłonę. Całość aranżacji niech wieńczą zielone lub kolorowe bukiety świeżych roślin i kwiatów.

Spis treści

  1. Dekoracja stołu na komunię w stylu skandynawskim
  2. Biała dekoracja stołu komunijnego
  3. Dekoracja stołu na komunię w stylu rustykalnym

Dekoracja stołu na komunię nie musi być typową dekoracją z fantazyjnie ułożonymi serwetkami na talerzu. Jest to święto najmłodszych, niech więc dekoracja stołu będzie adekwatna. Jeśli lubimy styl skandynawski i taki jest wystrój wnętrz mieszkania, dobrze by nakrycie było spójne. Wielbiciele tradycji postawią z pewnością na całkowicie białą aranżację, natomiast dekoracja w stylu rustykalnym może być nieco bardziej szorstka, jednak starannie ułożona będzie równie odświętna co tradycyjna.

Dekoracja stołu na komunię w stylu skandynawskim

Dekoracja stołu w stylu skandynawskim jest prosta, jasna – z dominującą bielą i beżem, oparta na materiałach naturalnych. Jeśli masz ładny, drewniany stół, możesz zrezygnować z białego obrusa. Zamiast niego pod talerze połóż duże, korkowe podkładki - gładkie lub z białym geometrycznym wzorem. Ceramikę wybierz tradycyjnie białą, lub z beżowymi dodatkami. Na stole nie powinno oczywiście zabraknąć świeżych roślin. Mogą to być zielone, delikatne liście roślin doniczkowych – palm, filodendronów,  lub te, które wykorzystuje się do dekoracji bukietów.

Zobacz też: Jak samodzielnie udekorowac stół na pierwszą komunię [wideo]

Dekoracja stołu na komunię w stylu skandynawskim
Autor: materiały prasowe Bloomliving

Biała dekoracja stołu komunijnego

Biała dekoracja stołu na komunię jest najbardziej typową, ta która przychodzi na myśl jako pierwsza. I słusznie – biel idealnie pasuje do wydarzenia, białych sukienek i garniturów. Pamiętajmy jednak, że jest to święto, którego głównymi bohaterami są dzieci i by biała dekoracja stołu była subtelna i nie przypominała weselnej - znacznie bogatszej. Sprawdzą się białe, drobne kwiaty, gładkie obrusy i zastawa. Jeśli chcesz delikatnie przełamać biel - błyszczące, granatowe lub beżowe, drobne dodatki sprawdzą się w tej roli znakomicie. Taka aranżacja stołu na pewno bedzie adekwatna do sytuacji.

Czytaj też: odświętna dekoracja stołu na komunię

Dekoracja stołu na komunię w stylu rustykalnym

Mimo, że styl rustykalny kojarzy się z feerią barw, dekoracja stołu może być utrzymana w kolorach neutralnych – beżach i szarościach naturalnego lnu, oparta na surowych materiałach. Blat drewnianego stołu, bez idealnie wyprasowanego obrusa, jedynie z lnianymi bieżnikami będzie najładniejszą naturalną dekoracją stołu na komunię. Jako podkładki pod talerze połóż drewniane deski do krojenia. Dodatkiem tradycyjnej bieli mogą być delikatne polne rośliny wstawione do białego dzbana na mleko. Kieliszki do napojów wybierz podobne do tych, które miała twoja babcia - z ręcznie zdobionego szkła.

Dekoracja stołu na komunię w stylu rustykalnym
Autor: materiały prasowe
Jak nakryć stół w stylu rustykalnym? Urządzamy sielskie przyjęcie w domu
Nasi Partnerzy polecają