Dodatki do domu we wzory geometryczne: zygzaki, pasy czy romby? Styl nowojorski

2014-10-10 16:45

Dodatki do domu we wzory geometryczne to kwintesencja stylu nowojorskiego. Zygzaki, wzory heksagonalne czy pasy pojawiają się w stylu retro. Wzory geometryczne znajdziemy na tekstylnych dodatkach do domu: tkaninach, tapetach i czasem na płytkach. I jeszcze jedna dobra wiadomość. Skoro wzory geometryczne kochają Nowy Jork, to znaczy, że kochają też cegłę! Zwłaszcza tę malowaną na biało.

Spis treści

  1. Dodatki do domu: jakie kolory lubią wzory geometryczne?
  2. Dekoracja wnętrz: jak łączyć dodatki we wzory geometryczne

Wzory geometryczne w dodatkach do domu na czele z zygzakami, dzięki swej wyrazistości potrafią „urządzić” całe wnętrze i są charakterystyczne w stylu nowojorskim. Dzięki kontrastowym kolorom, w stonowanym, na przykład beżowym pokoju dziennym, dodatki do domu testylne - poduszki z motywami zygzaków, dywan w paski, lub u bardziej zaawansowanych to i to, potrafią zrobić cały pokój .Pamiętajmy jednak, że decydując się na dodatki do domu we wzory geometryczne nie możemy poprzestać na jednej ścianie lub na jednej poduszce. Będąc samotną będzie zawsze wybijała się na plan pierwszy. Dlatego takim wyrazistym dodatkom do domu, zwłaszcza zygzakom, potrzebna jest równowaga i konsekwencja. Pasy i romby są mniej zobowiązujące, jednak też nie najłatwiejsze do aranżacji.

Dodatki do domu: jakie kolory lubią wzory geometryczne?

Skoro mowa o geometrii, to i o wyraźnych kontrastach. Dodatki do domu we wzory geometryczne, a zwłaszcza zygzaki najczęściej znajdziemy w barwach czarno-białych, rzadziej szaro-białych. W tym sezonie znajdziemy sporo wzorów geometrycznych, w tym pasów i rombów na dodatkach w kolorach czarno-żółtych lub szaro-żółtych. Czasem znajdziemy wzory geometryczne w kolorach pastelowych, jednak rzadko. Są mniej wyraziste, a co za tym idzie łagodniejsze. Pastelowe wzory geometryczne są idealne dla stawiających pierwsze kroki w dekoracji wnętrz.

Dekoracja wnętrz: jak łączyć dodatki we wzory geometryczne

Dekoracja wnętrz będzie harmonijna, jeśli zadbamy o dobre połączenia wzorów i kolorów. Jak łączyć wyraziste dodatki do domu w geometryczne wzory z resztą wyposażenia wnętrza? To zależy od tego gdzie się znajdują. Jeśli mamy do czynienia tylko z poduszkami, to trzymając się wspólnej kolorystyki i dodając dla równowagi kilka gładkich, możemy korzystać z wzorów geometrycznych, nawet zygzaków bez obaw. Jeśli natomiast takie duże wzory pojawiają się na zasłonach, tapetach lub dywanach zestawiajmy je w aranżacji wnętrz z gładkimi powierzchniami w tych samych kolorach. Wersja dla odważnych: tapeta w heksagonalne wzory i poduszki w kwiaty, ale w tej samej gamie kolorystycznej. Połączenie odważne, ale na pewno podkręcające wnętrze. Zresztą jeśli mamy na tyle odwagi by wybrać tapetę z wzorem geometrycznym nie zostawiajmy jej zupełnie samej. Taki wyraźny wzór potrzebuje zrównoważenia. Jeśli zdecydowaliśmy się na tapetę  w czarno-białe geometryczne wzory na beżowym lub metalicznym tle, na sąsiedniej ścianie pomalowanej beżową farbą powieśmy kolekcję czarno – białych fotografii w czarnych ramach. Ramy powinny być takie same, mogą albo wręcz powinny różnić się wielkością.