Nowoczesne ściana telewizyjna w salonie. Tapeta, drewno, lamele, beton - inspiracje

2024-04-25 22:05

W większości salonów sofa jest ustawiona naprzeciwko ściany telewizyjnej, która stanowi centralny punkt pokoju. Aranżacja ściany telewizyjnej to dla ciebie wyzwaniem? Teraz już nie! W naszej galerii znajdziesz aż 33 pięknych zdjęć salonów z ciekawą ścianą telewizyjną!

Spis treści

  1. Nowoczesna ściana telewizyjna w salonie
  2. Aranżacja ściany z telewizorem - pomysły
  3. Ściana pod telewizor - zdjęcia
  4. Jak ukryć telewizor w salonie? Inspiracje

Aranżacja ściany z telewizorem w salonie powinna być dostosowana do stylistyki wnętrza, ale dobrze, jeśli uda się ją wyróżnić. Bardzo często ściana z telewizorem stanowi centralny punkt salonu i to właśnie na niej najdłużej skupia się wzrok domowników. 

Nowoczesna ściana telewizyjna w salonie

Ściana telewizyjna w salonie wymaga wnętrzarskiego podkreślenia, jednak musimy uważać, aby jej aranżacja nie była zbyt męcząca dla oczu. Kolorowe, geometryczne wzory i mocne barwy w aranżacji ściany z telewizorem mogą źle wpływać na wzrok i utrudniać oglądanie telewizji.

Warto zaplanować miejsce na telewizor przed zakupem mebli, wtedy możemy zdecydować, czy telewizor powiesimy na ścianie, czy postawimy na szafce rtv, albo też zamontujemy na specjalnym panelu zintegrowanym z zabudową meblową. Warto też przemyśleć sprawę kabli i ich ukrycia, tak by nie szpeciły wystroju pokoju dziennego.

Aranżacja ściany z telewizorem - pomysły

  • Telewizor na ścianie z tapetą: w aranżacji ściany z telewizorem możemy wykorzystać tapetę z subtelnym wzorem i delikatnym kolorem. Nie tylko wyróżni ścianę z telewizorem, ale doda też salonowi głębi. Sprawdzą się delikatne pasy lub motyw roślinny.
  • Telewizor na ścianie z cegłą: ciekawie w aranżacji ściany z telewizorem prezentuje się także cegła. Ściana z cegły w salonie ociepli wnętrze i wyróżni telewizyjny kącik.
  • Telewizor na ścianie z dekoracyjnym betonem: oryginalnym rozwiązaniem będzie pokrycie ściany z telewizorem betonowymi płytami lub farbą imitującą beton. Taka aranżacja ściany z telewizorem doda salonowi nieco loftowego i industrialnego charakteru.
  • Telewizor na ścianie drewnianej: bardzo modne rozwiązanie, zwłaszcza gdy ściana pokryta jest drewnianymi panelami lub lamelami. Taka dekoracja nadaje pomieszczeniu dodatkowej struktury, głębi i przestrzenności. Drewno jest także bardzo eleganckie.

Ściana pod telewizor - zdjęcia

Jak ukryć telewizor w salonie? Inspiracje

Listen on Spreaker.