Cegła w salonie - sposób na niepowtarzalny klimat. Jak osiągnąć świetny efekt?

2022-10-11 12:54

Cegła w salonie cieszy się coraz większym powodzeniem. Ciekawie dekoruje pomieszczenie i stanowi receptę na wystrój w klimacie industrialnym albo rustykalnym. Sprawdź, jak wykorzystać cegłę na ścianie w salonie, by stworzyć niepowtarzalną dekorację wnętrza. W naszej galerii zdjęć znajdziesz mnóstwo inspiracji i aranżacji z cegłą w roli głównej!

Spis treści:

Cegła w salonie - dwa sposoby aranżacji

Cegła w salonie może być zwykłym murem odkrytym w czasie remontu spod starych warstw tynku. Najczęściej dzieje się tak w trakcie przebudowy mieszkania kamienicy czy w czasie adaptacji loftu. Tego typu ceglana ściana w salonie musi być starannie oczyszczona i zabezpieczona specjalnym preparatem impregnującym (można go kupić w supermarketach budowlanych).

W nowych budynkach efekt surowego muru z cegły można stworzyć za pomocą cienkich płytek, które przykleja się do ściany podobnie jak płytki gresowe. Płytki ceglane mają wielkość zwykłej cegły lub tworzą większe moduły (te szybciej i łatwiej się układa), nie wymagają też impregnacji.

Dzięki płytkom w prosty i niedrogi sposób możemy cieszyć się cegłą na ścianie w salonie, a gdy taka forma dekoracji wnętrza się nam znudzi, wystarczy wymienić płytki! 

Nie przegap: Salon - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ

Cegła na ścianie w salonie - kolory

Ściana z cegły w salonie może przybierać różne kolory. Do najpopularniejszych należą: czerwony, biały, szary oraz czarny. Jak będzie prezentować się cegła w salonie w zależności od koloru? Przyjrzyjmy się poszczególnym kolorom cegły w salonie:

1. Czerwona cegła w salonie: czerwony kolor cegły nie zawsze się sprawdza. Taki mur z cegły może znacznie pomniejszyć salon optycznie, dlatego jeśli chcesz czerwoną cegłę zastosować w małym wnętrzu, to zrób to jedynie na małym fragmencie ściany. W dużym pokoju dziennym można sobie śmiało pozwolić na czerwoną cegłę na całej ścianie.

2. Biała cegła w salonie: wystarczy cegłę w salonie pomalować na kolor biały, by stworzyła na ścianie ciekawą fakturę i nie zdominowała wnętrza.

3. Szara lub czarna cegła w salonie: innym bardzo modnym kolorem cegły w dużym salonie jest czarny i szary – ten ostatni we wszystkich odcieniach. W dużym salonie tak pomalowana cegła jest  znakomitym tłem dla mebli i detali w mocnych barwach, jak choćby bakłażanowa sofa, żółta rama do obrazu czy pomarańczowa poduszka.

Ceglana ściana w salonie - fototapeta

Ceglana ściana w salonie wygląda najbardziej efektownie, gdy się ją zestawi z gładką białą (np. otynkowaną, bądź zrobiona z płyt gipsowo-kartonowych) powierzchnią. Ale są też znacznie tańsze i równie efektowne sposoby na cegłę w salonie. Wiele sklepów oferuje bowiem fototapety z motywem cegły. Takie „cegły” położysz w salonie w niemal w kilka minut bez potrzeby kucia ścian czy przyklejania płytek

Cegła w salonie - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Czerwona, biała, szara, czarna - sprawdź, jak prezentuje się cegła w salonie! Inspiracje znajdziesz poniżej, w naszych galeriach zdjęć.

Ceglane ściany we wnętrzach. Płytki ścienne jak stare cegły