Cegła w salonie - sposób na niepowtarzalny klimat. Jak osiągnąć świetny efekt?

2022-10-11 12:54

Cegła w salonie cieszy się coraz większym powodzeniem. Ciekawie dekoruje pomieszczenie i stanowi receptę na wystrój w klimacie industrialnym albo rustykalnym. Sprawdź, jak wykorzystać cegłę na ścianie w salonie, by stworzyć niepowtarzalną dekorację wnętrza. W naszej galerii zdjęć znajdziesz mnóstwo inspiracji i aranżacji z cegłą w roli głównej!

Spis treści:

Cegła w salonie - dwa sposoby aranżacji

Cegła w salonie może być zwykłym murem odkrytym w czasie remontu spod starych warstw tynku. Najczęściej dzieje się tak w trakcie przebudowy mieszkania kamienicy czy w czasie adaptacji loftu. Tego typu ceglana ściana w salonie musi być starannie oczyszczona i zabezpieczona specjalnym preparatem impregnującym (można go kupić w supermarketach budowlanych).

W nowych budynkach efekt surowego muru z cegły można stworzyć za pomocą cienkich płytek, które przykleja się do ściany podobnie jak płytki gresowe. Płytki ceglane mają wielkość zwykłej cegły lub tworzą większe moduły (te szybciej i łatwiej się układa), nie wymagają też impregnacji.

Dzięki płytkom w prosty i niedrogi sposób możemy cieszyć się cegłą na ścianie w salonie, a gdy taka forma dekoracji wnętrza się nam znudzi, wystarczy wymienić płytki! 

Nie przegap: Salon - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ

Cegła na ścianie w salonie - kolory

Ściana z cegły w salonie może przybierać różne kolory. Do najpopularniejszych należą: czerwony, biały, szary oraz czarny. Jak będzie prezentować się cegła w salonie w zależności od koloru? Przyjrzyjmy się poszczególnym kolorom cegły w salonie:

1. Czerwona cegła w salonie: czerwony kolor cegły nie zawsze się sprawdza. Taki mur z cegły może znacznie pomniejszyć salon optycznie, dlatego jeśli chcesz czerwoną cegłę zastosować w małym wnętrzu, to zrób to jedynie na małym fragmencie ściany. W dużym pokoju dziennym można sobie śmiało pozwolić na czerwoną cegłę na całej ścianie.

2. Biała cegła w salonie: wystarczy cegłę w salonie pomalować na kolor biały, by stworzyła na ścianie ciekawą fakturę i nie zdominowała wnętrza.

3. Szara lub czarna cegła w salonie: innym bardzo modnym kolorem cegły w dużym salonie jest czarny i szary – ten ostatni we wszystkich odcieniach. W dużym salonie tak pomalowana cegła jest  znakomitym tłem dla mebli i detali w mocnych barwach, jak choćby bakłażanowa sofa, żółta rama do obrazu czy pomarańczowa poduszka.

Ceglana ściana w salonie - fototapeta

Ceglana ściana w salonie wygląda najbardziej efektownie, gdy się ją zestawi z gładką białą (np. otynkowaną, bądź zrobiona z płyt gipsowo-kartonowych) powierzchnią. Ale są też znacznie tańsze i równie efektowne sposoby na cegłę w salonie. Wiele sklepów oferuje bowiem fototapety z motywem cegły. Takie „cegły” położysz w salonie w niemal w kilka minut bez potrzeby kucia ścian czy przyklejania płytek

Cegła w salonie - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Czerwona, biała, szara, czarna - sprawdź, jak prezentuje się cegła w salonie! Inspiracje znajdziesz poniżej, w naszych galeriach zdjęć.

Ceglane ściany we wnętrzach. Płytki ścienne jak stare cegły
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE