Urządzamy » Miesięcznik M jak mieszkanie » Aranżacja wnętrz. Jak urządzić mieszkanie wygodnie i modnie

Aranżacja wnętrz. Jak urządzić mieszkanie wygodnie i modnie

Urządzając wnętrze, właściciele pamiętali o zasadzie „mniej znaczy więcej”. Proste formy i oszczędna kolorystyka mebli są
doskonałym tłem dla żywych kolorów. Ozdobne poduszki, różowa misa oraz cytrynowy stolik-gazetnik wnoszą sporą dawkę energii do salonu.
Projekt wnętrz postanowili oddać w dobre ręce. Aranżcja wnętrz miała być nowoczesna, ale przede wszystkim wygodna. Zastanawiając się, jak urządzić mieszkanie, doszli do wniosku, że najważniejszy jest dla nich dobry rozkład pomieszczeń. Wnętrza musiały zapewnić wygodne funkcjonowanie czteroosobowej rodzinie.

Jak urządzić mieszkanie? Urządzając wnętrza właściciele pamiętali o zasadzie „mniej znaczy więcej”. Dlatego aranżacja wnętrz jest dość oszczędna. Jedynie w dodatkach pozwolili sobie na nieco ekstrawagancji. Proste formy i oszczędna kolorystyka mebli są doskonałym tłem dla żywych kolorów.

Projekt wnętrz

Ania i Michał, ucząc się na błędach, przy kupnie nowego mieszkania zwracali uwagę na wygodę. Wiedzieli, że w projekcie wnętrz od interesującej skośnej ściany ważniejszy jest układ pomieszczeń stworzony dla ruchliwej rodziny: przestronny salon, funkcjonalna kuchnia, obszerny przedpokój i kameralna sypialnia. Przy urządzaniu wnętrz właściciele postanowili skorzystać z pomocy młodej obiecującej projektantki Oli Sawy. Oprócz kilku poprawek w projekcie dewelopera usprawniających korzystanie z mieszkania ważne było nadanie wnętrzom spójnej i uniwersalnej stylistyki - opartej na prostocie i elegancji. Z założenia wyposażenie miało być oszczędne, a liczba wolno stojących mebli ograniczona do minimum. Projektantka wnętrz zaproponowała więc wygodne i pojemne szafy w zabudowie, wykonane na zamówienie z białego MDF-u. Ściany (nawet w kuchni) pokryto tapetami - są jednokolorowe, ale mają niezwykłe faktury, których urodę potęguje gra światłocieni.

Aranżacja salonu: nowoczesny salon

Salon: połączenie białej zabudowy z ciemnymi ścianami daje mocny, wyrazisty efekt. Aranżacja wnętrza nie jest jednak zimna ani surowa. Wystrój salonu łagodzi ciepły odcień drewnianej podłogi, a rozwesela dużo barwnych dodatków pełnych charakteru, m.in. różowa lampa Super Nova firmy Foscarini. Podobną funkcję pełnią też ciemne tapety o fakturze przypominającej tkaninę.

Aranżacja wnętrz: meblościanka w przedpokoju

Ciasny przedpokój, zbyt rozbudowana garderoba oraz brak miejsca na telewizor zaowocowały nietypowym rozwiązaniem. Biała wisząca na stelażu konstrukcja od strony salonu posłużyła do urządzenia kina domowego. Od strony wejścia zamienia się w garderobę - kryje szafę oraz półki na obuwie. Jej powstanie wynikło z kilku powodów. Przedpokój był wąski i długi, należało więc poprawić jego proporcje. Na drodze od wejścia do części dziennej znajdowała się spora garderoba, wymagająca częściowego otwarcia. W salonie z kolei nie było odpowiedniego miejsca na telewizor. Zaprojektowany mebel rozwiązał wszystkie problemy. Zastąpił zamkniętą garderobę, pozwolił zaaranżować wygodne schowki, zwiększył i rozjaśnił przedpokój, otwierając go na część dzienną, oraz stworzył wygodną niszę dla telewizora.

Zobacz również

Tyle ciekawych arażnacji wnętrz znalazałem niedawno na stronie na Facebooku nowyadres.pl Inspiracji jest tam od groma, zamieszczazją zdjęcia fajnych mebli, informacje o targach mieszkaniowych itd. Kto chętny niech zaglądnie, można się naprawdę inspirować ;)

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Piękne przytulne mieszkanko, powiedzcie tylko gdzie można dostać te białe firanki, szukam ich wszędzie ale bez efektów.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

kamień dekoracyjny pełni wygodną funkcję - nie trzeba co 2-3 lata malować ścian i co ważniejsze buduje świetny klimat w danym wnętrzu, u mnie np w salonie wykorzystaliśmy kamień cyklop bruk-bet z łamanych okruchów skalnych

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

kamień dekoracyjny jest fajny ale nie może być stosowany w nadmiarze bo może przytłoczyć zwłaszcza małe pomieszczenie. ja też mam w domu kamień ale tylko na fragmencie ściany. wybrałam Jurę bo bardziej odpowiada mi drobny warstwowy kamień niż duże kawałki Cyklopu.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

kamień dekoracyjny jest fajny ale nie może być stosowany w nadmiarze bo może przytłoczyć zwłaszcza małe pomieszczenie. ja też mam w domu kamień ale tylko na fragmencie ściany. wybrałam Jurę bo bardziej odpowiada mi drobny warstwowy kamień niż duże kawałki Cyklopu.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

MYsle ze warto jest jeszcze tez polecić taką firmę http://www.platinumdesign.pl/ zwłaszcza wtedy kiedy bedziecie szukać dla siebie odpowiednich drzwi.

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

WARTO PRZECZYTAĆ
Jak urządzić mieszkanie na poddaszu?
Jak urządzić mieszkanie na poddaszu? Mieszkanie w kamienicy zobowiązuje. Poprzez wybór podłogi z postarzanych desek, ...
Sposób na piękne kwiaty na balkonie i tarasie
Chcesz mieć pięknie kwitnace rośliny na balkonie lub tarasie? Poznaj prawidłowe zasady ich pielęgnacji i ...
Nowoczesne mieszkanie inne niż wszystkie. Oryginalnie wykończone, z charakterem
W mieszkaniu Ani i Tomka panuje stylistyczna spójność. Przewijają się te same kolory, materiały, kształty. ...
INNE PROJEKTY
Długa ale owocna współpraca. Marynarskie marzenia zostały spełnione. Jednym z nich było akwarium...