Kominek w ogrodzie? Tak! Ciesz się wiosną na tarasie i w ogrodzie dzięki marce Kratki

2021-04-01 6:10
Biokominek ROMEO marki Kratki
Autor: Kratki.com Biokominek ROMEO marki Kratki

Wiosną marzymy, by wypić poranną kawę w asyście skowronków, podać lunch w ogrodowej altanie, urządzić przyjęcie dla najbliższych przyjaciół. Co będzie, gdy pogoda nie dopisze? Polski producent kominków, marka Kratki przyjdzie nam z pomocą. Produkty z jej oferty: podgrzewacze ogrodowe, paleniska oraz biokominki sprawią, że zjawiska pogodowe typu „w marcu, jak w garncu” oraz „kwiecień-plecień” już nigdy nie pokrzyżują nam planów.

Romantyczna randka w ogrodzie

Gdzie zorganizować randkę w tych dziwnych czasach? Najlepiej posiedzieć w ogrodzie lub na tarasie i posłuchać muzyki. Inny pomysł? Wieczór z projektorem, jak w piosence Myslovitz! Ogrodowy seans z powodzeniem zastąpi kino. Pod warunkiem, że wieczór nie będzie zbyt chłodny.

- W Polsce ogrzewacze ogrodowe znamy przede wszystkim z kawiarnianych ogródków. Najwyższy już czas, byśmy cieszyli się nimi także w prywatnych domach – na tarasach i w ogrodowych altanach - mówią eksperci polskiego producenta kominków firmy Kratki.

W ofercie marki Kratki znajdziemy wiele gazowych podgrzewaczy ogrodowych. Różnorodność wzornicza urządzeń jest na tyle duża, że każdy znajdzie tu ogrzewacz pasujący do indywidualnego stylu ogrodu lub tarasu. Wysoki, smukły ogrzewacz Umbrella wpisze się w aranżację tradycyjną – podkreśli urodę wiklinowych wyplatanych mebli, drewnianych elementów architektury tarasu lub werandy. Występuje w białym lub czarnym wykończeniu, ze szprosami lub bez.

Modele Patio i Patio Horizontal polecane są natomiast wszędzie tam, gdzie dysponujemy większą ilością miejsca – na przykład w tej części tarasu, gdzie zwykle relaksujemy się na fotelach i sofach. Na tarasach i w przydomowych ogrodach modele Patio dodadzą elegancji i stworzą luksusowy, intymny nastrój. Bo należy pamiętać, że ogrzewacze ogrodowe, to nie tylko przyjemne ciepło, lecz również relaksująca wizja żywego ognia.

- Podgrzewacze z oferty marki Kratki spełniają wszelkie wymogi zawarte w przepisach prawa polskiego i europejskiego, zarówno pod względem ekologii, jak i bezpieczeństwa. Urządzenie spala jedynie czyste paliwo — gaz z butli propan-butan lub czysty propan — podkreśla ekspert firmy.

Ogrzewacz gazowy PATIO marki Kratki
Autor: Kratki.com Ogrzewacz gazowy PATIO marki Kratki
Ogrzewacz gazowy UMBRELLA marki Kratki
Autor: Kratki.com Ogrzewacz gazowy UMBRELLA marki Kratki

Bezpieczne ognisko - paleniska ogrodowe

Któż z nas nie lubi ogrzewać się przy wesoło trzaskającym ku niebu ognisku? Wyciągać dłoni w stronę ciepła, cieszyć się miłym zapachem, kojarzącym się z beztroskimi wakacjami na Mazurach, czy w Bieszczadach. Wszyscy to lubią! Jednak wiadomo, nie rozpalimy ogniska na z pietyzmem pielęgnowanym trawniku za domem. Dlatego dla miłośników wakacyjnych przygód firma Kratki przygotowała kolekcję kilkunastu palenisk ogrodowych.

Różnią się od siebie wielkością i kształtem, więc dopasowanie ich do stylu architektury i ogrodu nie jest trudne. Do swobodnych ogrodów w stylu angielskim projektanci polecają wyższe modele Hex i Basket.

Z kolei tarasy współczesnych domów o nowoczesnej architekturze zyskają w towarzystwie kubistycznych form palenisk Pit i Pyramid. Wszystkie paleniska marki Kratki wykonane zostały z wysokiej jakości stali.

Najlżejszy model Fire Triangle waży zaledwie 10 kg, co sprawia, że palenisko z łatwością wędrować będzie z nami po ogrodzie lub tarasie, wszędzie tam, gdzie zechcemy z niego skorzystać. Firma Kratki zaleca palenie w nich tylko suchym drewnem i używanie jedynie naturalnych rozpałek.

Palenisko ogrodowe BASKET marki Kratki
Autor: Kratki.com Palenisko ogrodowe BASKET marki Kratki
Palenisko HEX marki Kratki
Autor: Kratki.com Palenisko HEX marki Kratki
Palenisko PYRAMID marki Kratki
Autor: Kratki.com Palenisko PYRAMID marki Kratki

Biokominki do ogrodu

Jeśli myślimy o wizji ognia pod gołym niebem – na tarasie lub w ogrodzie, nie możemy zapomnieć o biokominkach wolnostojących, które znajdziemy w ofercie marki Kratki. Te niewielkie urządzenia o designerskich kształtach możemy ustawić na tarasowym stole lub stoliku kawowym, na schodach albo na murku wygradzającym rabatę z kwiatami lub trawami.

W sklepie Kratki czekają niewielkie mobilne modele Misa, India, Uniform. Większe biokominki: Romeo, Nest i Tango są na tyle pokaźnych rozmiarów, że świetnie prezentować się będą postawione bezpośrednio na trawniku lub na deskach tarasowych.

Na uwagę zasługuje też średniej wielkości biokominek Echo o oryginalnym owalnym kształcie, który dobrze będzie prezentował się zarówno na dużym stole, jak i pośród traw. Nie tylko biokominki wolnostojące mogą dekorować taras i ogrzewać nas w chłodne wiosenne wieczory. Tarasowe murki, czy ścianki wykorzystać możemy do zamontowania biokominka wiszącego, np. modelu Delta. Jego montaż jest bardzo prosty, bez żadnych ograniczeń. Nie wymaga podłączenia do przewodów kominowych, niepotrzebne są żadne zgody czy też dokumenty.

Biokominki marki Kratki opalane są ekologicznym paliwem w postaci płynu.

Biokominek TANGO marki Kratki
Autor: Kratki.com Biokominek TANGO marki Kratki
Biokominek ECHO marki Kratki
Autor: Kratki.com Biokominek ECHO marki Kratki
Biokominek DELTA marki Kratki
Autor: Kratki.com Biokominek DELTA marki Kratki

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021