STYL MINIMALISTYCZNY

(17 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY STYL MINIMALISTYCZNY

Kuchnie z otwartymi półkami w minimalistycznych wnętrzach: HIT!

Kuchnie z otwartymi półkami w minimalistycznych wnętrzach: HIT!

Domeną współczesnych kuchni jest zabudowa przypominająca przestrzeń wystawienniczą: odkryte półki, szafki, regały i etażerki. Wszystko, co dotąd chowaliśmy: naczynia, AGD, produkty spożywcze - teraz eksponujemy. Kuchnie z otwartymi półkami świetnie odnajdują się w minimalistycznych wnętrzach, przełamując gładkie powierzchnie zamkniętej zabudowy.

Nowoczesne sypialnie: 15 aranżacji sypialni z prawdziwych mieszkań

Nowoczesne sypialnie: 15 aranżacji sypialni z prawdziwych mieszkań

Nowoczesna sypialnia powinna być przede wszytkim wygodna i funkcjonalna. Niekoniecznie musi być urządzona w minimalistycznym stylu z bielą w roli głównej, coraz więcej nowoczesnych sypialni urządzonych jest ciepło i przytulnie. Prezentujemy 15 aranżacji nowoczesnych sypialnii z prawdziwych mieszkań!

Pomysł na sypialnię: mała sypialnia w stylu minimalistycznym

Pomysł na sypialnię: mała sypialnia w stylu minimalistycznym

Aranżacja szarej sypialni oparta o minimum środków wyrazu? Zainspiruj się pomysłem na szarą sypialnię w bloku w stylu minimalistycznym. Zobacz jak niewiele potrzeba by stworzyć wnętrze stylowe i przyjemne w codziennym użytkowaniu.

Pokój dzienny: minimalizm nowoczesności z turkusowym akcentem

Pokój dzienny charakteryzuje się absolutnym uporządkowaniem. Styl minimalistyczny we wnętrzu to dominacja bieli, którą przełamują powtarzające się kształty, materiały i kolory. Szara płyta do złudzenia przypomina naturalny kamień. Turkusowa sofa jest królową aranżacji i wyznacznikiem wypoczynkowej części pokoju. 

Aranżacja salonu: przepis na minimalistyczny pokój dzienny

Pragniesz, by aranżacja twojego salonu była kwintesencją gustownego minimalizmu, ale obawiasz się, że nie będziesz w stanie samodzielnie urządzić tego typu wnętrza? Nic straconego! Oto 4 podstawowe zasady, które razem tworzą prosty przepis na udaną aranżację pokoju dziennego w stylu minimalistycznym.

Rok 2010 i styl minimalistyczny: niecodzienny japoński pomysł na sypialnię!

Styl minimalistyczny, wywodzący się ze stylu japońskiego, nigdy nie jest przeładowany meblami i dekoracjami. Styl minimalistyczny, mimo, że wymaga wielkiej konsekwencji i porządku, był i jest często wybierany przez mieszkańców dużych miast. M jak mieszkanie  zauważyło ten trend i pokazało w 2010 roku na przykładzie niezwykłego poddasza w stylu minimalistycznym na warszawskim Starym Mieście.

Podłoga w salonie: wybieramy dywan do minimalistycznego pokoju dziennego

Dywan. Ten pozornie zbędny element wyposażenia wnętrz potrafi spełniać wiele różnych funkcji. Dzięki swojej zdolności izolacyjnej potrafi wyciszyć akustycznie pomieszczenie, a jego (mniej lub bardziej) miękka, włochata faktura nadaje wnętrzu przytulności. Ale to nie wszystko. Odpowiednio dobrany do stylu aranżacji wnętrza dywan potrafi idealnie dopełnić wystrój pomieszczenia albo całkowicie odmienić jego charakter. Nie wiesz, jak dopasować ten element do mebli, ścian i podłogi w minimalistycznym salonie? Nic straconego! Podpowiemy ci, jak wybrać dywan do tego typu pokoju dziennego.

Minimalistyczny projekt wnętrz: aranżacyjny kwartet, czyli biel, czerń, drewno i beton

Projekt wnętrz, w którym wszechobecna biel (białe ściany) zostaje zgrabnie przełamana elementami czerni, całość dopełnia betonowa podłoga, a ogólny wyraz aranżacji ocieplają drewniane akcenty, urzeka spójnością i minimalizmem w ponadczasowym wydaniu. Białe wnętrza mieszkania w stylu minimalistycznym jawią się jako oaza spokoju, której niebanalnym przełamaniem jest czarna łazienka. Prezentujemy kapitalny projekt wnętrz, który zaskoczy niejednego!

Projekt kuchni: minimalistyczna kuchnia w bieli i szarości

Czy aranżacja kuchni w stylu minimalistycznym musi być monotonna? Nie! Oto projekt kuchni z szarymi ścianami, surową, acz ciekawą zabudową i fantazyjnymi płytkami ceramicznymi na ścianie, który cię o tym przekona!

Dekoracje wnętrz: 12 inspiracji na dodatki do salonu w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny, jak sama nazwa wskazuje, jest pochwałą minimalizmu. Nie znajdziemy w nim zdobnych dekoracji wnętrz i zbędnych elementów. Czasem jednak, aby ocieplić jego surowość warto dorzucić kilka ciekawych akcentów, które wprowadzą przytulny klimat do wnętrza. Dekoracje wnętrz w stylu minimalistycznym ożywią pokój dzienny i przełamią jego ascetyczny charakter.

Projekt kuchni: efektowny aneks kuchenny w stylu minimalistycznym

Aneks kuchenny zazwyczaj stanowi spore wyzwanie aranżacyjne. Ze względu na to, że skupiamy się na zapewnieniu małej kuchni jak największej funkcjonalności, często zapominamy o tym, by zadbać również estetykę tego pomieszczenia. Sprawdź projekt kuchni w stylu minimalistycznym, który podpowie ci jak urządzić aneks kuchenny.

Projekt pokoju dziecięcego: pokój dla dziecka w stylu minimalistycznym

Jak urządzić pokój dla dziecka? Jeśli twoje mieszkanie zaaranżowane jest w nowoczesnym stylu, wcale nie musisz uginać się pod presją urządzenia klasycznego, przesłodzonego i nadmiernie strojnego pokoju dziecięcego. Przedstawiamy projekt pokoju dla dziecka, który udowadnia, że nawet to pomieszczenie może z powodzeniem reprezentować styl minimalistyczny.

Styl minimalistyczny w sypialni

Techniczny charakter wnętrz i surowe proste formy przywołują na myśl nowojorski loft. My staramy się nadać mu bardziej przyjazną formę.

Sypialnia jogina: aranżacja w stylu japońskim

Aranżacja sypialni z podestem w stylu japońskim. Odrobina inwencji w sypialni i już nigdy nie będziemy musieli się tłumaczyć, że nie wiemy, co zrobić z rękami i nogami. Jak zastosować styl minimalistyczny we wnętrzu.

Metamorfoza kuchni i łazienki w mieszkaniu w kamienicy

Udana metamorfoza kuchni i łazienki w stylu minimalistycznym w mieszkaniu w starej kamienicy. Uporządkowanie zabudowy, zgrupowanie szafek w jednej linii i scalenie ich w większe bryły pozwoliło uporządkować przestrzeń. Biały kolor wprowadza ład optyczny. Okazuje się, że czysta forma stylu minimalistycznego  pasuje idealnie do aranżacji wnętrz w mieszkaniach w starych kamienicach

Wyjątkowy projekt wnętrz w stylu minimalistycznym w mieszkaniu w kamienicy

Styl minimalistyczny w mieszkaniu w starej kamienicy. Aranżacja wnętrz w kolorze białym. Czy to wszystko jest możliwe w jednym miejscu? Tak! Jeśli powierzymy przeprojektowanie mieszkania doświadczonym architektom wnętrz okaże się, że styl minimalistyczny świetnie odnajdzie się we wnętrzach starej kamienicy.

Projekt sypialni: minimalistyczna sypialnia w drewnie

Myślisz, że styl minimalistyczny równa się wnętrzom tchnącym zimnem i bezosobowością? Błąd! Sprawdź projekt sypialni, który udowadnia, że minimalizm może iść w parze z ciepłem i przytulnością, a także, że pomieszczenia z niewielką ilością mebli mogą być funkcjonalne!

Strona 1 z 1

1