Piękne zasłony do salonu - inspiracje. Jakie kolory zasłon są najbardziej poszukiwane? Do czego dobrać zasłony w salonie?

2024-04-30 15:08

Podpowiadamy, jak przygotować nowoczesne dekoracje okien w salonie. Sprawdź, jakie zasłony pasują do stylu nowoczesnego, a jakie do klasycznego, jak łączyć wzory i kolory. Jak wieszać zasłony w salonie, jakie są teraz najmodniejsze zasłony? Wiemy też, jakie kolory zasłon są najbardziej poszukiwane. Oto piękne zasłony do salonu.

Spis treści

 1. Do czego dopasować kolor zasłon?
 2. Nowoczesne dekoracje okien
 3. Jakie zasłony do małego pokoju?
 4. Jak wieszać zasłony w salonie?
 5. Modne kolory zasłon
 6. Nowoczesne zasłony do salonu
 7. Zobacz też: Nowoczesne firanki do pokoju. Nowoczesne firany do sypialni. Jakie są teraz modne firany do salonu?

Odpowiednie dobrane dekoracje okien w salonie mogą całkowicie go odmienić. Mogą ocieplić wnętrze, dać poczucie prywatności i intymności. Najlepiej wyglądają, gdy są odpowiednio skomponowane z kolorami w salonie oraz innymi tkaninami znajdującymi się we wnętrzu.

Do czego dopasować kolor zasłon?

Zanim zdecydujemy się na wybór wzorów czy kolorów firan i zasłon (a także materiałów na zasłony) do salonu, powinniśmy wziąć pod uwagę to, czy jest on mocno, czy słabo nasłoneczniony. Jeżeli pokój znajduje się od południowej lub zachodniej strony, wtedy możemy zdecydować się na zasłony o grubszym splocie, by ochronić pomieszczenie od nadmiaru promieni słonecznych.

Jeśli salon jest dość ciemny, wystarczą zasłony półprzezroczyste. Gdy mamy wzorzyste obicia mebli lub dekoracyjne tapety, zasłony na aranżacje okien w salonie powinny być gładkie. Jednak gdy salon jest kolorystycznie jednolity, możemy wprowadzić ciekawe desenie właśnie na zasłonach. Pamiętajmy, by dopasować je do ogólnej stylistyki i kolorystyki wnętrza.

Nowoczesne dekoracje okien

Jeżeli twój salon jest urządzony w stylu klasycznym, wybierz zasłony w delikatne wzory. Mogą być to motywy roślinne, szerokie lub drobne pasy albo po prostu materiał w jednolitym kolorze.

Dekoracje okien w nowoczesnym salonie mogą mieć już nieco odważniejsze wzory i kolory. Geometryczne motywy i ciekawe barwy świetnie podkreślą świeżość i nietradycyjny charakter wnętrza.

Gdy chcesz wprowadzić do wnętrza nutę stylu glamour, możemy wybrać połyskujące, ciężkie materiały, lecz jeśli salon nie jest zbyt duży, najlepiej jest wybierać zasłony jasne, lekkie i zwiewne, które nie przytłoczą wnętrza.

Wnętrza w stylu boho "lubią" naturalne materiały, jak len czy bawełna. Zasłony powinny być zwiewne, lekkie, jednolite lub w delikatne wzory. Modne są także zasłony z makramy.

By uatrakcyjnić wystrój okna, możemy także spróbować połączyć ze sobą zasłony, które mają ten sam wzór, ale różne kolory. Ciekawie też będą wyglądały zasłony w różnych odcieniach tej samej barwy. Jak widać, dobór zasłon może wiele zmienić we wnętrzu, ale możemy mieć pewność, że dobrze dobrane zasłony na okno w salonie znacznie podniosą walory dekoracyjne aranżacji.

Jakie zasłony do małego pokoju?

Tutaj obowiązuje prosta zasada. Im jaśniej, tym lepiej. Zasłony do małego pokoju nie powinny mieć dużych wzorów ani być zrobione z grubego materiału.

Jak wieszać zasłony w salonie?

Eksperci marki Dekoria radzą, aby dobrze dobrać wysokość zasłon, należy zmierzyć wysokość oraz szerokość okien i karniszy. Długość zasłon mierzy się od miejsca zamocowania ich na karniszu, nie od miejsca mocowania karnisza. Zasłony, jeśli chodzi o ich długość, można zawiesić na 4 sposoby:

 • do parapetu
 • do podłogi
 • delikatnie opierające się o podłogę
 • leżące na podłodze

Nasz rada: aby optycznie powiększyć okno, zawieś zasłony po jego bokach, szerokości doda też zasłona w poziomie pasy. Aby pokój wydał się wyższy powieś zasłony pod samym sufitem.

Modne kolory zasłon

Najmodniejsze kolory zasłon to wszelkie odcienie niebieskie, z dominacją granatu, ale także zielone, zwłaszcza z motywami florystycznymi i tropikalnymi, oraz różowe i czerwone, bordowe, fioletowe. Zawsze sprawdzają się zasłony w kolorach szarym i beżowym.

Nowoczesne zasłony do salonu

Zobacz też: Nowoczesne firanki do pokoju. Nowoczesne firany do sypialni. Jakie są teraz modne firany do salonu?

Nasi Partnerzy polecają