Modny pokój dziecięcy w szarościach. Tak możesz urządzić pokój dla malucha

2024-05-15 15:50

Jak urządzić pokój dziecięcy dla chłopca i dziewczynki w szarościach? Odpowiednia przestrzeń dla malucha to miejsce, które pełni wiele funkcji - od pokoju zabaw po miejsce spotkań z rówieśnikami. Zobacz, co jest modne w 2024 roku. Wybraliśmy najciekawsze pomysły i inspiracje na pokój dla dziecka.

Spis treści

  1. Szary w pokoju dziecka
  2. Z jakimi kolorami zestawić szary?
  3. Pokój dla dziecka modny w 2024 roku

Szary w pokoju dziecka

Pokój dziecka wcale nie musi być urządzony w intensywnych kolorach, aby był przytulny. Szarość jest świetną alternatywą dla różu i niebieskiego. Można łączyć ją z wieloma barwami, dzięki czemu może być świetną bazą do dalszego urządzania wnętrza.

Szarość spodoba się osobom lubiącym klasykę, elegancję i minimalizm. Barwa świetnie komponuje się w nowoczesnych, minimalistycznych i klasycznych wnętrzach.

Jak pomalować pokój dziecka farbą tablicową?

Z jakimi kolorami zestawić szary?

Szary bardzo dobrze kontrastuje z intensywnym barwami - żółtym, fioletem czy pomarańczowym. Urokliwie będzie komponował się z pastelami, czyli kolorami, które zostały rozjaśnione bielą. Błękit, zieleń, róż czy fiolet w zestawieniu z szarością prezentuje się niezwykle subtelnie.

Pokój dziecka możemy wzbogacić też tematyczną tapetą. W sklepach dostępne są różne wzory - mogą przedstawiać coś abstrakcyjnego, postacie z bajek, zwierzęta lub po prostu to, co zdecyduje nasze dziecko. Dobrze, aby uczestniczyło w procesie urządzania pokoju.

Warto zwrócić uwagę, aby tapeta do pokoju dziecięcego była wykonana z bezpiecznych dla zdrowia tworzyw.

Pokój dla dziecka modny w 2024 roku

W 2024 roku we wnętrzach królować będzie ekologia. Producenci już od kilku lat oferują meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Stylowa drewniana szafa czy meble wykonane z wikliny będą dobrym wyborem.

Możemy spodziewać się mebli o obłych kształtach. Urocze miękkie kanapy w intensywnym kolorze to strzał w dziesiątkę! Pojawiały się też modele prostokątne z szerokim siedziskiem. Jeśli przestrzeń, którą dysponujesz pozwala Ci na umieszczenie dodatkowego mebla - mini kanapa to wybór idealny.

Na targach Warsaw Home & Contract zobaczyliśmy łóżka w kształcie domków lub znane nam łóżka piętrowe - idealne, jeśli dzieci dzielą jeden pokój. Pomagają zaoszczędzić cenną przestrzeń i wyglądają oryginalnie. Poza tym, dla niektórych dzieci czymś interesującym jest spanie u góry. Warto porozmawiać o tym wcześniej z dzieckiem oraz zabrać je do sklepu, aby mogło przetestować takie rozwiązanie.

CZYTAJ TAKŻE: Jak urządzić przestrzeń dla malucha? Zdjęcia i pomysły!

Listen on Spreaker.