Kolory ścian w pokoju młodzieżowym: jakie kolory do pokoju dla chłopca?

2024-04-29 20:51

Kolory ścian w pokoju młodzieżowym nie zawsze muszą być wyraziste i kontrastowe. Zastanawiasz się, jakie wybrać kolory do pokoju młodzieżowego? Czy chłodne barwy będą pasowały do pokoju dla chłopca? Pomożemy ci podjąć właściwą decyzję. Zobacz ZDJĘCIA z ciekawymi inspiracjami na kolory do pokoju młodzieżowego.

Spis treści

  1. Kolory ścian w pokoju mlodzieżowym: chłodne kolory w roli głównej
  2. Zieleń w pokoju młodzieżowym
  3. Tapeta w pokoju młodzieżowym: galeria

Kolory ścian w pokoju mlodzieżowym: chłodne kolory w roli głównej

Błękitny kolor w pokoju młodzieżowym wprowadza poczucie spokoju, pomaga w koncentracji i, jak udowodniono, pobudza twórcze myślenie. Psychologia koloru podpowiada jednak, że błękit jako kolor dominujący, może wywoływać w nas uczucie odosobnienia. Zachowaj więc umiar, gdy chcesz zastosować ten kolor w pokoju młodzieżowym. W zależności dla kogo będzie pokój młodzieżowy można zastosować różne połączenia.

Pokój dla chłopca może mieć chłodne barwy. Ocieplą go np. drewniane meble. W pokoju młodzieżowy dla dziewczyny do błękitnych ścian można dodać białe meble i dodatki w tonacjach pastelowych. Kolor błękitny można też ocieplić kilkoma akcentami koloru żółtego, kolorem pomarańczowym, czerwonym lub beżowym.

Taki kontrast barw spowoduje, że aranżacja i kolory w pokoju młodzieżowym od razu zrobią się żywsze i bardziej dynamiczne. Efektowny pokój młodzieżowy to często umiejętne zestawienia kontrastujących ze sobą faktur i odpowiednia kolorystyka. Fototapeta np. z panoramą Nowego Jorku narzuci wnętrzu styl.

Czytaj także:

Pokój młodzieżowy
Autor: materiały prasowe Dywan i fofotapeta w pokoju młodzieżowym z elementami panoramy dużych miast to świetny sposób na efektowną dekorację wnętrza (dywan i fofotapeta Kidstown.pl)

Zieleń w pokoju młodzieżowym

Jasna zieleń jest kolorem, który wnosi do wnętrza poczucie odświeżenia. Kolor zielony relaksuje, ale nie powoduje spadku aktywności umysłowej, nie męczy. Z tego powodu często jest polecany do kącików do pracy, zwłaszcza jako kolor do pokoju młodzieżowym.

W pokoju nastolatka warto to wykorzystać. Możesz np. pomalować zieloną farbą ścianę przy biurku dziecka. Z czym łączyć zieleń? Wydaje się jeszcze żywsza w sąsiedztwie koloru białego, ładnie się prezentuje zestawiona z szarością, kolorem turkusowym, kolorem musztardy, wiśni.

Tapeta w pokoju młodzieżowym: galeria

Akcenty miejskie to nieustający trend w aranżacji pokojów młodzieżowych. Wnętrze możesz ocieplić kolorową tapetą z mapą świata lub symboliką związaną z ulubionym przez chłopca miastem.

Pokoje dla dziewczynek i chłopców. Zainspiruj się i stwórz wyjątkowy azyl dla Twojego dziecka

Jak urządzić pokój dla starszego dziecka?