Pokój dla chłopca: 11 pomysłów, jak urządzić pokój chłopięcy

2021-04-19 13:08 Sonia Łukomska

Pokój dla chłopca powinien być kolorowy, przestronny, pełen schowków na zabawki i miejsc do zabawy. Jeśli szukasz inspiracji do zaaranżowania pokoju chłopięcego, zajrzyj do naszych galerii. Pokazujemy ciekawe i praktyczne pokoje chłopców oraz radzimy, jak urządzić pokój dla chłopca. Sprawdź galerię z inspiracjami na wystrój pokoiku chłopca!

Aranżacja pokoju dla chłopca wymaga równie dużo uwagi, co urządzanie pokoju dla dziewczynki! Podpowiadamy, jak stworzyć ładny, ciekawy, ale i praktyczny pokój chłopięcy. Jakie wybrać kolory i dodatki, które stworzą chłopięcy wystrój wnętrza.

Pokój dla chłopca: jak utrzymać porządek

Jednym z najważniejszych elementów pokoju dla dziecka jest praktyczny system przechowywania zabawek – kosze, pojemniki i różnego rodzaju meble z szufladami czy półkami na dziecięce skarby, pomogą uniknąć niepotrzebnego chaosu w pomieszczeniu. Dzieci nie przepadają za sprząteniem, dlatego przechowywanie warto zorganizować tak, aby łatwo było utrzymać porządek. Zwłaszcza, że w pokoju chłopca znajdziemy dużo drobnych zabawek – klocków, samochodzików, figurek itp. Najłatwiej przechowywać je w pudełkach lub ściąganych sznurkiem workach, które po rozłożeniu pełną funkcję maty do zabawy. Maskotki mogą znaleźć swoje miejsce na półce, łóżku lub w zamykanej skrzyni. Na dużą liczbę pluszaków można uszyć specjalny worek, który po wypełnieniu misiami i innymi przytulankami zmienia się w wygodny puf.  Interesujące, sprytne schowki pomogą nauczyć dziecko, że zabawki należy odkładać na miejsce, a nie porzucać na środku pokoju. Warto zadbać też o miejsce na książki – półkę lub szafkę o takiej wysokości, aby dziecko bez problemu mogło wziąć z niej książkę i z powrotem ją tam odłożyć.

Pokój dziecka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek Wysuwane plastikowe pudełka to dobry sposób na przechowywanie klocków, figurek, flamastrów itp.

Pokój chłopięcy – miejsce na rozwijanie pasji

W pokoju dla chłopca warto stworzyć miejsce przeznaczone do różnych aktywności, dostarczające dziecku wielu bodźców, rozwijające sprawność fizyczną, zainteresowania i talenty małego lokatora. Zastanów się nad huśtawką, drabinkami mocowanymi do ściany, a nawet coraz bardziej popularną ścianką wspinaczkową. Jeśli widzisz u dziecka talent plastyczny, postaw stolik i krzesesłka (koniecznie dopasowane do wzorstu dziecka, a najlepiej takie, które będą "rosły" wraz z nim), zorganizuj miejsce na kredki, farby, flamastry i plastelinę. Pamiętaj, żeby przy wyborze zabawek, mebli i innych elementów wystroju do pokoju dla chłopca, zawsze kierować się gustem i zainteresowaniami dziecka – to jego królestwo! Dodatkowo, im bardziej uniwersalną przestrzeń uda ci się stworzyć, tym mniejszy problem będzie z modyfikacją jej na przestrzeni lat, gdy chłopiec będzie dorastał.

Sprawdź też: pokoje młodzieżowe - GALERIE ZDJĘĆ>>

Pokój dla chłopca: kolory

Chłopcy zazwyczaj nie przepadają za pastelowymi kolorami, takimi jak róż i fiolet, dlatego najlepiej zdecydować się na jakiś z bardziej „męskich” kolorów – zielony czy niebieski. Dzieci nie lubią też nudy, postaw więc na barwne ściany i dodatki, pamiętaj jednak, że co za dużo, to niezdrowo – dwa kolory wiodące wystarczą w zupełności. Dobrym wyjściem jest pomalowanie tylko jednej ściany na jakiś interesujący kolor – dzięki temu nie pomniejszysz optycznie pokoju. Ponadto, zbyt mocne kolory mogą nadmiernie pobudzać, więc należy je stosować z rozwagą. Ciekawym elementem ozdobnym ścian w pokoju chłopca może być również grafika na ścianie. W namalowaniu jej możesz posiłkować się szablonami (wspólne malowanie z dzieckiem jest fantastyczną zabawą!), a jeśli wolisz oszczędzić sobie zabaw z farbą, wybierz naklejkę naścienną, która jest czystszą i łatwiejszą w wykonaniu opcją.

Jaką farbą pomalować pokój dziecka. Farba do pokoju dziecka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021