Tapety do pokoju dla chłopca. 10 propozycji, obok których trudno przejść obojętnie

2023-07-17 11:22

Jak urządzić pokój dziecięcy dla chłopca? Obowiązkowym trendem wnętrzarskim są tapety! Samochody, auta, dinozaury, kosmos czy maszyny prosto z placu budowy to popularne motywy, jakie mogą pojawić się w pokoju twojego syna. Oto tapety dla chłopca - tylko najmodniejsze wzory!

Tapeta dla chłopca to dobry wybór, jeśli zależy nam na szybkiej metamorfozie, a jednocześnie efekcie wow! Tapety dziecięce są obecnie dostępne w tak wielu wzorach i kolorach, że trudno się zdecydować, jaki model wybrać. Nie szukaj daleko! Dobrze wiesz, czym aktualnie interesuje się twój syn, i właśnie tapety w takim wzorem szukaj. 

Tapeta dla chłopca — jak wybrać?

Kolory mają moc, ale też ogromny wpływ na samopoczucie oraz kreatywność. Pamiętaj jednak, że pokój twojego dziecka, to również sypialnia. Wybierając tapetę dla chłopca, stawiaj na delikatne, stonowane kolory.

Jeśli zdecydujesz się z kolei na bardzo wzorzystą tapetę, nie kładź jej na wszystkich ścianach, ale tylko na jednej. W ten sposób nie przytłoczysz pokoju!

Tapeta dla chłopca. Jak dobrać kolor ścian do tapety?

Wszystko zależy, jaki efekt chcesz osiągnąć i co ma dominować: kolor ścian czy tapeta? Jeśli tapeta, pozostałe ściany pomaluj na jeden z dominujących na niej barw. Jeśli stawiasz na ściany, a tapeta ma się w nie wtopić, możesz wybrać mocniejszy kolor, który jednak również będzie z nią korespondować. 

Dobierając z kolei tapetę i farbę na zasadzie kontrastu (np. tapeta dla chłopca z przewagą żółtego i turkusowe ściany), możesz osiągnąć bardzo energetyczny efekt. W takim przypadku uważaj, żeby nie przesadzić. Wrażliwe i nadpobudliwe dzieci łatwo przebodźcować!

Zajrzyj do naszej galerii, przy konkretnych modelach tapet podpowiadamy, na jaki kolor do nich dobrać. 

Przeczytaj również:

Pokój dla chłopca: 11 pomysłów, jak urządzić pokój chłopięcy