Styl amerykański we wnętrzu. Luksus, symetria i przestrzeń

2024-04-30 12:13

Dlaczego w aranżacji wnętrz tak nam się podoba styl amerykański? Bo jest ponadczasowy i elegancki, bazujący na wysokiej jakości materiałach.  Symetrycznie ustawione meble i dodatki wprowadzają spokój, a wnętrza są harmonijne.

Spis treści

  1. Styl amerykański niejedno ma imię
  2. Styl amerykański i jego odmiany

Po fascynacji stylistyką skandynawską, która zdominowała polskie wnętrza w ostatnich latach, wkracza do nich coraz śmielej styl amerykański. Zdecydowanie bardziej ekskluzywny i dekoracyjny. Równie jasny, świetlisty, i co za tym idzie - powiększający optycznie pomieszczenia. I tak już przestronne. Bo jak to w amerykańskim domu wszystko musi być duże, a wnętrza szczególnie. Najchętniej w układzie open space, czyli w połączonej przestrzeni salonu, jadalni i kuchni. Pełnym światła i powietrza.

Styl amerykański niejedno ma imię

Styl amerykański nie jest jednolitym stylem, tak jak niejednolite są Stany. Mamy więc style: nowojorski, Hampton, Aspen, american glamour. Wszystkie znamy głównie z filmów. Od niedawna jednak coraz częściej wnętrza urządzone w stylu amerykańskim pojawiają się w polskich domach i mieszkaniach. Takie aranżacje znajdują coraz więcej naśladowców. I wszystko wskazuje na to, że będzie ich przybywać – wraz ze wzrostem sprzedaży przestronnych apartamentów oraz rosnącą potrzebą otaczania się luksusem.

Czytaj też: 9 kroków by Twój dom wyglądał bardziej ekskluzywnie

Symetryczny styl amerykański
Autor: materiały prasowe Westwing.pl

Styl amerykański i jego odmiany

Luksus - na pewno nie można go odmówić amerykańskiej stylistyce. Widoczny jest w wysokiej jakości użytych materiałów, wyrafinowanych kształtach i wysmakowanych detalach. Charakterystyczna jest tu także dekoracyjność i obecność wielu dodatków tekstylnych: tapicerowanych mebli, zasłon, dywanów, pledów i poduszek nadających wnętrzom przytulności.

Obok drewnianych podłóg z szerokich desek nie możemy też zapomnieć o klasycznej stolarce drzwiowej i okiennej oraz wysokich listwach przypodłogowych, najczęściej białych. Tak urządzone pokoje mają w sobie stonowaną elegancję, a jednocześnie dzięki symetrii domowe ciepło i spokój. Podkręcone obowiązkowym kominkiem, ozdobionym lustrem lub obrazem. Do pełnego zmaterializowania się wizji o domu idealnym brakuje tylko pachnących, świeżo ciętych kwiatów w pięknym wazonie…

Czytaj też: jak zrobić lustro w stylu Hampton? ZRÓB TO SAM

Sypialnia w stylu amerykańskim
Autor: materiały prasowe Dekoria.pl

Na czym polega amerykański styl wnętrz glamour? GALERIA

Sypialnia w stylu nowojorskim. Luksusowo i pięknie!

Apartament w stylu nowojorskim: wnętrze inspirowane wielkim miastem

Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio