Oszalałe pomysły na taras! Zobacz galerię zdjęć

2024-05-20 15:49

Piękny, nowoczesny taras przy domu to marzenie wielu! Odpoczynek na świeżym powietrzu w otoczeniu roślin i pięknych dekoracji to coś nie do przecenienia. Na Instagramie można znaleźć mnóstwo bajkowych aranżacji, które inspirują. Zastanawiasz się jaki taras wybrać? Drewniany czy kamienny? Jakie kupić meble? Zobacz galerię ZDJĘĆ. Oto nasz subiektywny przegląd najciekawszych aranżacji tarasu.

Spis treści

  1. Jak ozdobić nowoczesny taras przy domu?
  2. Oświetlenie na tarasie
  3. Z czego zrobić taras?
  4. Jakie rośliny na taras?
  5. Taras - najciekawsze aranżacje i pomysły

Jak ozdobić nowoczesny taras przy domu?

Dekoracyjne ceramiczne donice, wiklinowe kosze i drewniane korytka pięknie ozdobią taras. Rośliny na tarasie idealnie będą korespondować z kwiatami w ogrodzie. Dlatego warto postawić doniczki na różnych wysokościach, aby wypełnić puste przestrzenie.

Masz wygodny hamak, fotel, a może ławkę? Nie zapomnij o poduszkach i kocykach, które dodadzą przytulności i koloru. Poza tym zapewnią nam wygodę i ciepło, gdy wieczorem zrobi się chłodniej.

Zobacz także: Jak urządzić taras w stylu boho? Jakie wybrać rośliny? Taras jak z bajki!

Oświetlenie na tarasie

Klimatyczne oświetlenie jest obowiązkowym elementem, jeśli chcemy spędzać na tarasie długie letnie wieczory. Popularne lampki typu cotton balls lub lampiony powieszone na różnych wysokościach uczynią nasz taras niezwykle urokliwym miejscem.

Świetnym rozwiązaniem są też lampy stojące oraz niewielkie wbite w ziemię. Oprócz tego warto powiesić dużą lampę nad stołem.

Z czego zrobić taras?

Najpopularniejszym materiałem, z jakiego możemy zbudować taras jest drewno tekowe, modrzewiowe czy jesionowe. Naturalne materiały zawsze wyglądają dobrze, warto jednak pamiętać o odpowiedniej konserwacji.

Taras może też zostać wykonany z kompozytu - materiału, który łączy w sobie właściwości drewna i tworzyw sztucznych. Taki taras będzie trwalszy i mniej wymagający.

Do wybory mamy też beton - niedrogie rozwiązanie i lubiane wśród miłośników stylu industrialnego - oraz kamień. Taras wykonany z granitu czy piaskowca będzie wyglądał naprawdę luksusowo! Nieco tańszym rozwiązaniem jest popularna kostka granitowa.

Jakie rośliny na taras?

Taras wypełniony donicami z kwiatami to strzał w dziesiątkę. Dobierz je odpowiednio do położenia budynku względem strony świata. Od południa najlepiej będą rosły: petunie, surfinie, polegnatki, werbena ogrodowa czy złocień krzewiasty.

Od północy posadź:

  • fuksje,
  • begonie bulwiaste
  • lub niecierpki.

Zależy Ci na efekcie dżungli? Postaraj się, aby wśród roślinności znalazły się pnącza oraz wysokie trawy. Taras jest też świetnym miejscem do urządzenia domowego zielnika, z którego będzie można czerpać w trakcie gotowania.

TARAS POŁĄCZONY Z WEJŚCIEM DO DOMU. ZDJĘCIA

CZYTAJ: Kwiaty na słoneczny balkon. Jakie wybrać? Najlepsze kwiaty na balkon południowy

Taras - najciekawsze aranżacje i pomysły

#MuratorOgroduje: Renowacja mebli ogrodowych
Materiał sponsorowany