Modna sypialnia 2024. Sposoby na przechowywanie rzeczy w mieszkaniu

2024-04-26 19:25

W każdej sypialni potrzebujemy miejsca do przechowywania. Rozwiązań jest wiele, więc dopasujesz coś do powierzchni i oczekiwań. Poza tym wszystko powinno się ładnie prezentować!

Spis treści

  1. Sypialnia i garderoba w jednym
  2. Nowa szafa do sypialni – na co zwrócić uwagę?
  3. Przechowywanie w sypialni – drzwi przesuwne

Sypialnia i garderoba w jednym

Pokój do spania często staje się też garderobą. Można pokusić się o jedną czy dwie (takie same lub różne) szafy albo wybrać mebel na wymiar, dowolnych gabarytów i wykończony według gustu. Niektórzy w nowoczesnych wnętrzach poprzestają na drążku z wieszakami, nawet niekoniecznie ukrytym za ścianką czy kotarą.

Jeśli nie ma szans na szafę, pokombinuj z bieliźniarką, komodami albo… zaopatrz łóżko w szuflady i zagłówek-schowek. W klitce może znajdziesz miejsce chociaż na szafki nocne z szufladkami oraz półki na ścianie na kilka książek i bibelotów. Nie zapomnij również o fikuśnych (i przydatnych!) pojemnikach ku ozdobie sypialni.

Dobra rada: szafy, komody, bieliźniarki, szafki nocne uzupełnij ładnymi pojemnikami z tektury czy tkaniny. Z powodzeniem mogą stać na zewnątrz.

ZOBACZ TAKŻE: Łóżka do sypialni w różnych stylach

Nowa szafa do sypialni – na co zwrócić uwagę?

Kupując nową szafę, warto wybrać model z podświetleniem wnętrza albo też do posiadanego mebla dokupić system oświetlenia. To bardzo ułatwia poszukiwania w szafie. Jeżeli zamontowanie go nie jest możliwe albo chcesz doświetlić szuflady, głębokie szafki itp., zdecyduj się na samoprzylepne lampki zasilane akumulatorowo lub bateryjnie. Najlepsze są typu 3 LED, które dają intensywne światło. Lampki tego rodzaju są energooszczędne – zasilanie starcza na długo. Można je kupić w marketach budowlanych, sklepach elektrycznych oraz m.in. na Allegro.pl, Sklep.avt.pl, Martom-hurtownia.pl. Ich ceny zaczynają się od kilku złotych.

Przechowywanie w sypialni – drzwi przesuwne

W małej sypialni warto pomyśleć o szafach zamykanych frontami przesuwnymi. To duża oszczędność miejsca w stosunku do tradycyjnie otwieranych skrzydeł drzwiowych. Jeśli lubisz klimat retro, przesuwne fronty mogą być stylizowane. Możesz też wykorzystać drzwi starych szaf (odpowiednio dopasowane do wymiaru nowego mebla).

ZOBACZ: Sypialnie modne w 2024 roku. Stworzyła je sztuczna inteligencja! Te style będą modne

Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio
Nasi Partnerzy polecają