Jaki kolor ścian wybrać do wnętrza w stylu prowansalskim?

Proszę o pomoc w doborze nowego koloru ścian do mojego pokoju oraz dodatków, które sprawią, że nabierze on charakteru romantycznego, nieco prowansalskiego wnętrza. Problem polega na tym, że kolory ścian powinny pasować przede wszystkim do wersalki w złoto-żółtym kolorze i żółto-zielonych puf. Czy powinnam pomalować małe ściany na kolor intensywnej oliwki, a duże w odcieniu "złoto Egiptu" firmy Dulux? Czy lepiej wybrać inne barwy?

Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

Styl prowansalski to raczej jasna zieleń i fiolet lawendy. Proponuję kolor ścian w odcieniu zimnej, jasnej zieleni oliwkowej. I może narzutę na kanapę w kolorze ecru, na której można położyć fioletowe poduszki. Do tego proponuję zmienić firanki, na cienkie tiule, które przepuszczają światło. Pokój nie wygląda na bardzo słoneczny, dlatego warto odsłonić okno i zawiesić tylko kilka długich firanek, w kolorze fioletowym i białym na nowym - metalowym karniszu. Może udałoby się również wymienić żyrandol na klasyczny, biały plafon. Ponadto proponuję przestawienie szafy, na krótszą ścianę naprzeciwko okna, jest to bardziej ergonomiczny układ.

Jaki kolor ścian wybrać do wnętrza w stylu prowansalskim?
Zobacz również