Urządzamy » Praktyczne porady » Kolor ścian w kuchni

Kolor ścian w kuchni

Bardzo proszę o pomoc w wyborze koloru ścian w kuchni, tak by pasował do mebli. Fronty szafek kuchennych są w kolorze bakłażanu, a blaty jasne. Kuchnia jest niewielka (ok. 7,4 m kwadratowego).
Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

 • zobacz wszystkie porady

Widzę upodobanie do ciemnych kolorów. Skoro kuchnia jest mała, proponuję zastosować jasne ściany. Przy takich frontach mebli kuchennych najlepiej sprawdzi się glazura w odcieniu zimny beż - kolor ściany pomiędzy szafkami a baletm kuchennym. Powinna być to glazura w odcieniu matowym, jeśli fronty szafek są w połysku, taki kolor podkreśli ładnie linie szafek. Natomiast na pozostałych ścianach w kuchni można zastosować podobny odcień co glazury, by zrobić płynne przejście albo po prostu białe ściany. To nawet byłoby lepsze ze względu na małą powierzchnię kuchni.

kuchnia
kuchnia
Zobacz również
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 11905 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Słoiki na płatki śniadaniowe

  Można przechowywać w nich nie tylko płatki, a zdobić je mogą nie tylko figurki zwierzątek.

 • Walentynkowy domek

  Jakiś czas temu zastanawiałam się czy można zrobić oryginalny upominek za niewielką sumę. Oczywiście miałam na myśli coś co będzie ozdobą każdego domu. I tak będąc w hipermarkecie na stoisku "ogród" wypatrzyłam karmik dla sikorek za niecałe 6 zł. Kupiłam i...

 • Przytulny kącik dla psiaka

  Wiele właścicieli zwierząt zwraca szczególną uwagę na swoje pupile. Robią co mogą, aby uszczęśliwić swojego zwierzaka, poświęcając im bardzo dużo czasu. Ważne jest przytulne, bezpieczne miejsce, w którym mieszka nasz czworonożny członek rodziny.