Wielki błękit. 20 najpiękniejszych wnętrz z kolorem niebieskim

2020-08-11 14:45

Kolor niebieski jest jedną z najpopularniejszych barw we wnętrzach. Jego kariera dotyczy zwłaszcza aranżacji nowoczesnych, w których stanowi ożywcze uzupełnienie dla bieli, szarości, drewna. Jednak różne odcienie niebieskiego świetnie sobie radzą także w innych zestawieniach barwnych. Najlepsze dowody znajdziecie w galeriach zdjęć, które dla was zebraliśmy.

Wnętrza z kolorem niebieskim
Autor: Mariusz Bykowski

Spis treści

  1. Dlaczego kolor niebieski?
  2. Kolor niebieski w różnych odsłonach
  3. Zobacz GALERIE ZDJĘĆ - najciekawsze mieszkania i domy z kolorem niebieskim

Dlaczego kolor niebieski?

Skąd taka wielka kariera niebieskiego? Odpowiedź jest prosta: zachowuje się niemal jak kameleon, z sukcesem wtapia się we wnętrza utrzymane właściwie w dowolnych kolorach. A co ważne, barwa niebieska ma mnóstwo ciekawych odcieni. Najdelikatniejszy jest rozbielony błękit albo siwy, czyli z domieszką szarością. Do tego dochodzi czysty błękit kojarzący się z niebem oraz odświeżający turkus z kroplą zieleni. Wreszcie dochodzimy do odcieni bardziej nasyconych: granatu, kobaltu, szafiru.

..  Poznaj różne odcienie niebieskiego >>>

Kolor niebieski w różnych odsłonach

Niebieski jest chętnie wykorzystywany przez współczesnych projektantów wnętrz. Ożywia on mieszkania i domy urządzone na bazie skromnej palety kolorystycznej, w oparciu o biel, szarość, odcienie drewna. To jednak nie koniec możliwości, bo kolor niebieski – także ciemny i nasycony – coraz śmielej wykorzystują w swoich projektach nawet skandynawskie marki. Również wnętrzarska klasyka to dobra sceneria dla różnych odcieni niebieskiego. Może chodzić o kolor ścian, mebli (hitem jest granatowa sofa z welurowym obiciem) albo dodatków.

Zobacz GALERIE ZDJĘĆ - najciekawsze mieszkania i domy z kolorem niebieskim

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE