Postaw na SZAFIR: kolor szafirowy we wnętrzach

2018-02-28 13:09

Kolor szafirowy w kolorystyce wnętrz gości od niedawna. To oryginalna i mocna barwa. Elegancja szafiru świetnie wpisuje się do salonu, ale nie tylko. Pokazujemy szafir w licznych wydaniach, bo to kolor, który stał się źródłem inspiracji dla wielu dekoratorów. 

Spis treści

  1. Kolor szafirowy we wnętrzach
  2. Z czym łączyć kolor szafirowy?
  3. Szafirowe ściany - jakie meble?
  4. Kolor szafirowy - inspiracje - galerie zdjęć

Szafir to kolor, który wywołuje pozytywne emocje. Przywołuje skojarzenia z morzem, klimatem śródziemnomorski, słońcem, królewską elegancją i nietuzinkową biżuterią. Jednym słowem, kolor szafirowy jest jak wizualny balsam na szarą rzeczywistość. Dowiedz się, jak gustownie wkomponować szafirowy kolor do wnętrza.

Kolor szafirowy we wnętrzach

Szafirowe meble, dodatki lub ściany – to pomysł na szlachetne i oryginalne wnętrze. Szafir jest kolorem nietypowym, oryginalnym, o mocy, która w połączeniu z łagodną paletą kolorów wnosi równowagę we wnętrzu. Mimo że jest to dość intensywny kolor, to łatwo w nim żyć, odprężyć się, zyskać harmonię.

Szafir do tej pory rzadko pojawiał się na ścianach naszych salonów, sypialni czy pokojów dziecięcych. Obecnie to modne odkrycie roku wielu stylistów i projektantów. Zazwyczaj boimy się czegoś odważnego, ale jak już zobaczymy jak bogate pomysły niesie szafir, który przecież posiada bogatą gamę kolorystyki. Za odcień szafiru uznać można przybliżone odcienie zieleni czy niebieskiego.

Głęboki błękit sprzyja aranżacji ciekawych, eleganckich wnętrz, które zaskakują głębią koloru i klasycznym wdziękiem. Ten bogaty granat jest także bardzo wszechstronny i doskonale łączy się z innymi kolorami – z jasnymi, ciepłymi barwami neutralnymi.

..  Kolor niebieski we wnętrzach – zobacz GALERIE ZDJĘĆ >>>

Z czym łączyć kolor szafirowy?

Szafir to energetyczny kolor, który urzeka swoją intensywnością i wyrazistością, świetnie łączy się z bielą - jasna, klasyczna barwa może wystąpić w doborze dodatków i mebli. Jeśli nie biel, to wanilia, écru. W bardziej nietypowym wydaniu szafir może wystąpić w połączeniu z: łososiowym, ciemnym bordo, brązem, musztardową żółcią, szmaragdową zielenią, brązem i turkusem. W modnym szarym salonie szafir jest równie mile widziany. Świetnie pobudzi salonowe wnętrze, urządzone z szarymi dodatkami.

Szafirowa łazienka połączona z drewnianymi dodatkami? To recepta na gustowne i stylowe wnętrze. Drewno niech pojawi się np. na podłodze, w obudowie wanny, w dodatkach i meblach. W połączeniu z eleganckim szafirowym kolorem stworzy piękną, stylową łazienkę.

..  Jak urządzić stylowy salon? Moc inspiracji! >>>

Szafirowe ściany - jakie meble?

Szafir, inaczej nazywany wielki błękit, idealnie komponuje się z meblami z jasnego lub ciemnego drewna o ciepłym odcieniu, naturalnymi tkaninami, elementami z wikliny, rattanu. Dzięki takim połączeniom osiągniemy przytulne wnętrze w stylu rustykalnym lub ekologicznym. Jeśli chcemy uzyskać bardziej nowoczesny charakter, powinnyśmy go zestawić z kolorami zimnymi, z elementami szkła, betonu lub stali.

Kolor szafirowy - inspiracje - galerie zdjęć

Jak kolory we wnętrzu wpływają na Twój nastrój?