Tani remont kuchni bez rozbijania banku? Postaw na samoprzylepne płytki do kuchni!

2024-05-07 15:41

Kupując jakiekolwiek płytki, trzeba się liczyć z tym, że muszą posłużyć nam już przez lata, bo ich wymiana wiąże się z ogromnym bałaganem, zatrudnieniem ekipy remontowej, a przede wszystkim sporym wydatkiem. Jeśli jednak chcesz zmienić płytki i to wszystko ominąć, nie jest to niemożliwe! Odpowiedzią są… samoprzylepne płytki do kuchni!

Spis treści

  1. Czym są samoprzylepne płytki do kuchni?
  2. Czy płytki samoprzylepne są dobre?
  3. Płytki samoprzylepne do kuchni: zalety
  4. Ile kosztują płytki samoprzylepne?
  5. Jak kłaść płytki samoprzylepne?
  6. Samoprzylepne płytki do kuchni. Zdjęcia

Czym są samoprzylepne płytki do kuchni?

Samoprzylepne płytki do kuchni często wykonane są z winylu, a pod spodem mają warstwę klejącą na tyle mocną, że można układać je na różnych powierzchniach: nie tylko na podłogach, ale i ścianach bez specjalnych narzędzi montażowych!

Czy płytki samoprzylepne są dobre?

Płytki samoprzylepne są dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących szybkiego, łatwego i niedrogiego sposobu na odświeżenie kuchni. Jednakże płytki samoprzylepne do kuchni mają wady i zalety, dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie przemyśleć, czy spełniają one twoje oczekiwania.

Płytki samoprzylepne do kuchni: zalety

Łatwy montażJedną z największych zalet samoprzylepnych płytek jest ich łatwość montażu. Wystarczy odpowiednio przygotować powierzchnię, usunąć z niej zanieczyszczenia i aplikować płytki. Brak konieczności stosowania kleju czy zaprawy sprawia, że proces ten jest szybki i bezproblemowy.

Szeroki wybór wzorów i kolorówSamoprzylepne płytki są dostępne w bogatej gamie wzorów i kolorów, co pozwala na dopasowanie ich do stylu każdej kuchni.

Łatwość utrzymania czystościPłytki kuchenne są narażone na kontakt z tłuszczami, wodą oraz innymi substancjami, dlatego ważne jest, aby były łatwe w utrzymaniu czystości. Samoprzylepne płytki często są wykonane z materiałów łatwych do czyszczenia.

Łatwość demontażuW przeciwieństwie do tradycyjnych płytek płytki samoprzylepne do kuchni łatwo zdemontować. Jeśli ponownie zechcesz odświeżyć kuchnię, wystarczy zdjąć stary wzór i nałożyć nowy.

Ile kosztują płytki samoprzylepne?

Koszt płytek samoprzylepnych może być zróżnicowany i zależy głównie od ich jakości, marki oraz rodzaju płytek. Na ogół jednak są one dostępne w przystępnych cenach od ok. 50 zł/m kw. Niekiedy jednak ich koszt może przewyższać koszt tradycyjnych płytek!

Samoprzylepne płytki do kuchni
Autor: Materiały prasowe/dywanomat.pl

Jak kłaść płytki samoprzylepne?

Kładzenie płytek samoprzylepnych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Proces ten polega na odpowiednim przygotowaniu powierzchni (czyszczenie, odtłuszczanie), odmierzeniu i wyznaczeniu miejsca na płytki, a następnie aplikacji ich na docelowej powierzchni. 

Co ważne, płytki kładziemy jedna przy drugiej: bez fug! Ściągamy z nich folię i mocno dociskamy. Samoprzylepne płytki do kuchni można kłaść bezpośrednio na kafelkach. Jeśli fugi między nimi są szersze niż 2 mm, najlepiej wypełnić je zaprawą.

Samoprzylepne płytki do kuchni. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Okleina na meble kuchenne. Jak przykleić okleinę na meble kuchenne? Instrukcja

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Jak montować płytki wielkoformatowe?