Feng shui w sypialni. Sprawdzamy, jakie łóżko wybrać i jak je ustawić zgodnie z zasadami feng shui

2024-05-08 14:59

Jeśli Jak urządzić sypialnie w zgodzie z zasadami feng shui? Przede wszystkim trzeba dobrze wybrać łóżko. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, szukając idealnego łóżka do sypialni.

Spis treści

  1. Wybór łóżka w zgodzie z feng shui
  2. Jak ustawić łóżko zgodnie z zasadami feng shui?
  3. Zobacz 19 modnych aranżacji sypialni

Wybór łóżka w zgodzie z feng shui

Feng shui to starożytna chińska praktyka planowania przestrzeni. Jej celem jest osiągnięcie harmonii z otoczeniem i środowiskiem naturalnym. Jeśli zależy nam na aranżacji sypialni w zgodzie z zasadami feng shui, warto w pierwszej kolejności skupić się na łóżku.

Specjaliści zajmujący się aranżacją wnętrz w zgodzie z feng shui zwracają uwagę, że częstym błędem jest nieodpowiednie dopasowanie rozmiaru łóżka do metrażu sypialni. Źle dobrane łóżko do wnętrza może zaburzać naturalny przepływ energii.

Przykładem może być zakup łóżka w rozmiarze king size i wstawienie go do malutkiej sypialni tak, że ledwo się w niej mieści. Chodzi bowiem o to, by możliwe było swobodne poruszanie się nie tylko po pokoju, ale również wokół łóżka i by każda z osób śpiących w sypialni miała do niego bezproblemowy dostęp.

Jak w takim razie wybrać odpowiednie łóżko i ustawić je w sypialni? W pierwszej kolejności warto zmierzyć pomieszczenie, do którego chcemy wstawić nowe łóżko. Po każdej ze stron mebla powinniśmy zostawić ok. 50-70 cm wolnej przestrzeni.

Najpiękniejsze sypialnie
Autor: Michał Skorupski

Ponadto, wg feng shui najlepsze łóżko to takie, które nie ma pod sobą pojemnika lub szuflady, ale stoi na nóżkach. Szuflada lub pojemnik mogą kumulować w sobie energię, zakłócając sen.

Idealne łóżko wg feng shui to mebel wykonany z naturalnych materiałów (drewna), który nie ma żadnych ostrych krawędzi i który jest wyposażony w solidny zagłówek, chroniący głowę podczas snu.

Jak ustawić łóżko zgodnie z zasadami feng shui?

Kierując się zasadami feng shui podczas urządzania sypialni, warto zwrócić uwagę, w jakim miejscu stawiamy łóżko.

Najpiękniejsze sypialnie
Autor: Dots

By zapewnić energii swobodny przepływ, łóżko powinno dotykać ściany tylko z jednej strony – wezgłowiem. Od trzech pozostałych stron mebel powinien mieć wolną przestrzeń.

Ustawiając łóżko na linii drzwi-okno może powodować tworzenie się niekorzystnego „tunelu powietrznego”, który zakłóca spokojny sen. Co więcej, nie powinniśmy spać z nogami zwróconymi ku drzwiom.

Zobacz 19 modnych aranżacji sypialni

DIY: Ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i sprawdzony sposób na relaks