Klimat dawnych lat. Przytulne mieszkanie z cegłą w roli głównej

2020-08-05 18:30

Właściciele – Ania i Piotr – kochają przedwojenne wnętrza, nie boją się odważnych połączeń, a do tego znaleźli ekipę remontową na medal. To musiało się udać! Największym wyzwaniem było znalezienie autentycznej starej cegły, ale i to zadanie zakończyło się sukcesem.

Gdy tylko dostali do ręki klucze do mieszkania, które niegdyś należało do rodziców Piotra, od razu wiedzieli, jak w przyszłości będzie wyglądało to miejsce. Zafascynowani scenografią historycznych filmów i seriali, pragnęli odtworzyć u siebie klimat dawnych lat. I choć w głębi duszy marzyło im się mieszkanie w starej kamienicy, nie narzekali. Stwierdzili, że współczesne budownictwo ma wiele zalet i wcale nie wyklucza wnętrza nawiązującego do przedwojennej stylistyki.

W poszukiwaniu starej cegły

Poszukując idealnych rozwiązań, Ania spędziła długie godziny nad laptopem. Największym wyzwaniem okazało się znalezienie autentycznej starej cegły, którą chciała obłożyć wszystkie ściany w mieszkaniu. Przy takiej skali żadna imitacja nie wchodziła w grę. Wymarzoną stuletnią cegłę znalazła w Manufakturze Kamieniarskiej w Skrzetuszewie. Szybko zamówiła trzy palety, nie spodziewając się, że na ich wykorzystanie w bloku będą potrzebowali pozwolenia konstruktora budowlanego. Szczęście im jednak sprzyjało. Tylko fachowcy trochę się tej cegle dziwili…

..  Cegła na ścianie – jak osiągnąć świetny efekt? >>>

Zgoda buduje… piękne wnętrze

Piotr w pełni zaufał żonie. Tym bardziej że znał zamiłowanie Ani nie tylko do starych, lecz także pofabrycznych wnętrz i wiedział, że z jej strony nadmiar koronek oraz falbanek mu nie grozi. Z dużym entuzjazmem przyjął pomysł wyszperania lamp z dawnych fabryk i pomieszczeń gospodarczych, pomagał też konstruować nowe. Lubi wnętrzarskie nowinki, w końcu firmę prowadzą razem, podoba mu się też styl żony. Tylko czasem musi protestować, gdy kolejne przedmioty przeznaczone do ich sklepu Ania ustawia na domowych półkach.

– Dużo u nas surowych materiałów, dlatego lubimy ocieplać wnętrze dodatkami. Zawsze mamy świeże kwiaty w wazonie, wszędzie też rozstawiamy nasze świece. Są produkowane z naturalnych składników i pięknie pachną! – opowiada Ania.

Jak przeprowadzić remont w 3 miesiące? Wskazówki właścicielki

1. Niezawodna ekipa to prawdziwy skarb. Podpytaj znajomych o sprawdzonych fachowców i nie zrażaj się odległymi terminami. W tym przypadku warto odłożyć remont na później, by zlecić go odpowiednim ludziom. W końcowym efekcie zaoszczędzisz i czas, i pieniądze.

2. Przemyślana koncepcja to podstawa. Dzięki niej wszystkie meble i materiały możesz zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem. Pozwala to uniknąć przestojów (kiedy np. ekipa jest gotowa do pracy, a ty ciągle czekasz na kafelki).

3. Jeśli zależy ci na czasie, zrezygnuj z zamawiania mebli na wymiar i skorzystaj z gotowej oferty dostępnej w sklepach. Wybór jest tak duży, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

..  TANI remont kuchni – poznaj 10 sposobów >>>

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021