Kontynentalne, a może klasyczne na nogach? Łóżko tapicerowane w roli głównej

2024-05-08 14:48 Materiał sponsorowany

Cieszą się ogromną popularnością, choć znane są od wielu lat. I nic w tym dziwnego. Łóżka tapicerowane idealnie odnajdują się w każdym wnętrzu – to niebanalna klasyka z odświeżającą nutą nowoczesności. Ponadto ta funkcjonalność! Nie wierzysz? Oto kilka sprawdzonych propozycji.

 Łóżka tapicerowane MyBed
Autor: MyBed Łóżko Adele, tkanina Jasmine 21

Jeden mebel a tak wiele obliczy… dosłownie! Łóżko tapicerowane skutecznie podbija rynek meblowy, a producenci prześcigają się w coraz to nowszych propozycjach. Wśród nich możesz znaleźć naprawdę ciekawe rozwiązania, które przypadną do gustu każdemu. To idealny wypoczynek zarówno dla starszych użytkowników, jak i najmłodszych. Co więcej, łóżko tapicerowane wybija się ponad wszystkie inne, a to za sprawą możliwości dowolnego dopasowania do własnych potrzeb. Wysokie, tapicerowane wezgłowie? Pojemnik na pościel? Ozdobne nóżki? To jeszcze nie wszystko… Jedynym ograniczeniem, jakie w tym przypadku możemy napotkać to własna wyobraźnia.

 Łóżka tapicerowane MyBed
Autor: MyBed Łóżko Mitto, tkanina Matt Velvet 08

Rodzaje łóżek tapicerowanych, czyli co musisz wiedzieć

Łóżko tapicerowane może mieć wiele obliczy, począwszy od klasycznego, aż po kontynentalne, młodzieżowe, a nawet dziecięce. Każde z nich charakteryzuje się czymś innym, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej warto zapoznać się ze szczegółami. W ten sposób dowiemy się nieco więcej, a późniejsze zadowolenie z produktu będzie jeszcze wyraźniejsze. Wśród łóżek tapicerowanych możemy wyróżnić kilka podstawowych modeli. Pierwsze z nich u podstawy mają dekoracyjne nóżki – w tym kanonie znajdziesz zarówno łóżko kontynentalne, jak i klasyczne (więcej o nich w dalszej części artykułu). Kolejne zbudowane są na pojemnej skrzyni, która może pełnić funkcję pojemnika na pościel. Tutaj również odnajdziemy dwa powyższe modele łóżek. Czym się od siebie różnią?

 Łóżka tapicerowane MyBed
Autor: MyBed Łóżko Galla, tkanina Jasmine 21

Klasyczne łóżko tapicerowane – wiele możliwości

Zacznijmy od klasyki, czyli łóżka tapicerowanego na nogach. To model, który idealnie wkomponuje się nawet w pomieszczenia o niewielkim metrażu, głównie za sprawą efektu lekkości. Przestrzeń pod łóżkiem, która jest widoczna na wskroś, optycznie powiększy sypialnię. Wysoki, tapicerowany zagłówek stworzy w sypialni idealne miejsce do relaksu i sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne. Ale to nie wszystko! Klasyczne łóżko tapicerowane na nogach również dostępne jest w wersji z pojemnikiem na pościel. Odrobinę mniejszym, ale jednak. Co więcej, łóżka tego typu dostępne są w rozmiarach już od 80 x 200, aż po 200 x 200. Klasyka tego niepowtarzalnego mebla sypialnianego idealnie sprawdzi się również w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym.

 Łóżka tapicerowane MyBed
Autor: MyBed Łóżko Wood, Dąb Kraft, tkanina Matt Velvet 06

Łóżko kontynentalne, czyli niebywały komfort i luksus

Nie bez powodu łóżka kontynentalne cieszą się największą sławą wśród wszystkich, tapicerowanych modeli. Z pewnością znasz je z hotelowych wnętrz, gdzie królują od lat. I nic w tym dziwnego, bo są naprawdę wygodne, solidne i trwałe, a utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwe. Łóżko kontynentalne zbudowane jest na pojemnej skrzyni, dzięki której optycznie zyskuje na masywności. To także element pełniący funkcję pojemnego schowka na pościel. Ponad skrzynią zaczynają się kolejne warstwy łóżka kontynentalnego, dzięki którym całość stanowi idealne podparcie dla całego ciała. Tak, materac główny w łóżku kontynentalnym także jest jedną z jego wewnętrznych warstw. A powierzchnia? Tutaj idealnie sprawdza się dodatkowy, cienki materac nawierzchniowy, ułożony na całej tapicerowanej powierzchni.

 Łóżka tapicerowane MyBed
Autor: MyBed Łóżko Nola, tkanina Abriamo 5

Jakie wybrać łóżko do sypialni?

Tapicerowane, czyli z pomysłemWybór odpowiadającego nam modelu łóżka tapicerowanego to jedno. Natomiast dopasowanie do własnych, indywidualnych potrzeb to drugie. W sklepie internetowym MyBed.pl możesz dowolnie konfigurować wybrany model łóżka. Jak to działa? Bez problemu zmienisz wysokość tapicerowanego wezgłowia, rodzaj stelaża, nóg (jeśli dotyczy), dobierzesz opcję pojemnika na pościel oraz wszystkie inne detale. A co najważniejsze, dopasujesz rozmiar łóżka wedle własnego uznania. To jednak nadal nie wszystko! Tapicerowany to słowo klucz, co oznacza, że możesz dowolnie kształtować finalny wygląd wybranego przez siebie łóżka.

W sklepie MyBed.pl wybór tkanin obiciowych jest naprawdę ogromny, a każda z nich pochodzi od sprawdzonego producenta. Mnogość kolorów to dopiero początek drogi, ponieważ dostępne są także przeróżne warianty wykończenia – od matu, przez półmat, velvet, a na fakturach kończąc. Pamiętaj, że łóżko w sypialni zawsze przyciąga wzrok, a wszystko za sprawą jego dominującego znaczenia w tym właśnie pomieszczeniu. Coraz częściej wybieramy modele nieszablonowe, które wybijają się ponad wszystko inne. Zdecyduj zatem, które z nich będzie dla Ciebie odpowiednie, korzystając ze sprawdzonych ofert. Dzięki temu masz pewność, że łóżko tapicerowane będzie nie tylko estetycznie wykonane i bardzo wytrzymałe, ale przede wszystkim komfortowe.

 Łóżka tapicerowane MyBed
Autor: MyBed Łóżko Enzo, tkanina Matt Velvet 68
Partnerzy