Świetny pomysł na KAWALERKĘ w stylu retro: małe mieszkanie (30 m2) z antresolą

2020-08-14 14:42

Kawalerka w kamienicy z lat 60. przeżyła spektakularną metamorfozę. Z ciemnego, małego mieszkania zmieniła się w przestrzenne studio z antresolą. Smaku aranżacji małego mieszkania dodał kolorowy wystrój w stylu retro. Świetna kawalerka - ZDJĘCIA!

Małe mieszkanie w starej kamienicy przeszło gruntowny remont. Podwyższono centralną część kawalerki, dzięki czemu wnętrze nabrało „oddechu” i zostało doświetlone z okien w dachu. Aby zyskać tę przestrzeń, zlikwidowano niewielki strych nad małym mieszkaniem. Na miejscu starego strych znajduje się teraz antresola z sypialnią. Drugim wyczerpującym etapem remontu było wielokrotne nakładanie gładzi i malowanie, by na 50-letnich ścianach osiągnąć wysoki standard wykończenia.

Mała kawalerka w stylu retro

Salon w kawalerce to kącik umeblowany odnowionymi fotelami z lat 60., stolikiem i skórzana kanapą. Po lewej stronie usytuowano małą łazienkę nad którą mieści się sypialnia. Kuchnia w kawalerce jest otwarta na salon, a strefę kuchenną wydzielono stosując innego rodzaju posadzkę niż salonie. Szachownica z płytek na podłodze nadała kuchni w kawalerce oryginalny charakter lat 60. i zabezpieczyła intensywnie eksploatowaną podłogę. Pomiędzy kuchnią a salonem ściankę działową zastąpił regał Tetris, a niektóre jego półki wyposażono w drzwiczki. Płytki typu metro na kuchennej ścianie (ze ściętymi krawędziami, często spotykane w przestrzeniach użyteczności publicznej), szachownica na podłodze, obły kształt lodówki i klasyczny zegar Vitry podkreśliły styl retro w małym mieszkaniu.

Dzięki udanemu projektowi niewielka kawalerka  jest funkcjonalna, a kolorowe dodatki ożywiły wnętrze i dodały mu dynamiki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021