TERMOTEC – rewolucja w kominku. Jakie zalety ma innowacyjne wyłożenie wkładu?

2019-10-10 14:31

Żeby zapewnić sobie optymalny poziom ciepła w kominku, nie wystarczy zadbać o odpowiedni rozmiar, kształt i sposób palenia. Istotny dla utrzymania ciepła w kominku jest też materiał, z jakiego wykonano wyłożenia. Marka Kratki.pl Marek Bal przedstawia TERMOTEC – wyłożenie kominkowe najnowszej generacji.

Komfort cieplny najwyższej klasy

TERMOTEC jest najnowocześniejszym wyłożeniem opracowanym w firmie Kratki.pl Marek Bal. Materiał został stworzony aby zapewnić idealne parametry pracy wkładów kominkowych. Wnosi on nową jakość zarówno pod względem parametrów fizyko-chemicznych, jak i wykończenia.

Czym cechuje się TERMOTEC?

  • najwyższa wydajność energetyczna

  • naturalne utwardzenie powierzchniowe

  • rewelacyjna gęstość i twardość

  • niespotykana dotąd dokładność odlewów - odchylenia wymiarów na poziomie max ±1 mm

Ponadto, producenci wyłożenia TERMOTEC nie zapomnieli o estetyce. Dla pełnego dopasowania wyłożenia do potrzeb, dostępne jest ono w dwóch opcjach kolorystycznych – naturalnej, białej i w zupełnie nowej czarnej odsłonie.

czarny termotec
Autor: materiały prasowe Kratki.com TERMOTEC to nie tylko dbałość o wydajność cieplną kominka i ekologię. Wyłożenie dostępne jest także w kolorze czarnym, dla lepszego dopasowania do wnętrza.

Jak wykonane są wyłożenia do wkładów kominkowych TERMOTEC?

TERMOTEC to specjalistyczna mieszanina szamotowo-betonowa. Wśród jej składników znajdziemy materiał ceramiczny powstały z łupków i tlenków glinu, specjalnie dobrany beton oraz mieszaninę tlenków, która usprawnia właściwości mieszanki.

Taki materiał oprócz właściwości akumulacyjnych cechuje również precyzyjne wykonanie. To wszystko razem wpłynęło na poprawę twardości i odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Co stanowi o wartości wyłożenia TERMOTEC?

Na jego przewagę składa się przede wszystkim lepsza akumulacja ciepła oraz podwyższenie temperatury we wnętrzu kominka.

TERMOTEC to także rozwiązanie eko. Zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Dzięki temu innowacyjnemu wyłożeniu możemy bowiem zapewnić lepsze dopalanie substancji wydobywających się w trakcie spalania (np. gazów drzewnych).

Trwałość materiału TERMOTEC

TERMOTEC nie traci swoich właściwości, nawet jeżeli dojdzie do jego drobnego uszkodzenia, na przykład gdy na jego powierzchni pojawią się tak zwane „pajączki”. Wyłożenie dalej spełnia swoją rolę doskonale, a tego typu kosmetyczne usterki nie mają wpływu na spalanie.