ANTYKI

(43 artykuły i zdjęcia)

ARTYKUŁY ANTYKI

Aranżacja wnętrz: unikaty z drugiej ręki, czyli jak upolować design!

Aranżacja wnętrz: unikaty z drugiej ręki, czyli jak upolować design!

Polowanie na design to dla świadomych odbiorców prawdziwy dreszczyk emocji i koneserskie współzawodnictwo. Tropienie wzornictwa to nie są zwykłe zakupy. Liczy się refleks, wiedza i wyczucie. Jak skutecznie polować na design z rynku wtórnego? Zobaczcie galerię niezwykłych zdobyczy dobrego wzornictwa z drugiej ręki!

Stylowe meble: art deco. Jak rozpoznać styl art deco? ENCYKLOPEDIA STYLU

Stylowe meble: art deco. Jak rozpoznać styl art deco? ENCYKLOPEDIA STYLU

Styl art deco jest dziś niezwykle ceniony, a reprezentujące go stylowe meble i dzieła sztuki osiągają na aukcjach zawrotne ceny. Nic dziwnego. Założenia art deco nie straciły na aktualności, a estetyka tego stylu doskonale łączy w sobie tradycję z nowoczesnością.

Styl dworkowy. Jakie podłogi, ściany, sufity, okna i drzwi? Kominek czy piec?

Styl dworkowy. Jakie podłogi, ściany, sufity, okna i drzwi? Kominek czy piec?

Styl dworkowy we wnętrzarstwie ukształtował się w powiązaniu ze stylem dworkowym w architekturze. Ten ostatni był jednym z przejawów poszukiwania w pierwszej ćwierci XX wieku – jeszcze przed i krótko po odzyskaniu przez Polskę niepodległości – rodzimego, narodowego stylu budownictwa. Inspirowany tradycją XIX-wiecznego polskiego dworu, styl dworkowy w architekturze operował formami historycznymi – przede wszystkim neoklasycyzmu, ale też neorenesansu, neobaroku i neogotyku.

Antyki: obrazy, rysunki, grafiki, ramy – co warto kupować, czego nie?

Stylowe wnętrze to nie tylko meble, to także dodatki, a wśród nich obrazy, rysunki i ramy – nieraz puste. Co i jak wybierać, by zakup antyków oznaczał niezmąconą radość z nowego nabytku, a nie konieczność przekazania obiektu do renowacji, której koszt przewyższy kwotę transakcji?

Antyczne srebra i platery - jak kupować, jak aranżować? ZDJĘCIA

Zakup antycznych przedmiotów ze srebra to prawdziwa inwestycja; kupno platerów i innych wyrobów srebrzonych – nie zawsze, choć i za nie, jeśli pochodzą z renomowanych XIX-wiecznych wytwórni, od Norblina czy Plewkiewicza, trzeba zapłacić niemało. Jak szukać atrakcyjnych ofert? Jak srebra i platery aranżować w mieszkaniu?

Zakupy na targach staroci. Naprawdę warto!

Polujemy na starocie! Nasze dziennikarki Kasia i Karolina wzięły na muszkę targi w Gdańsku i Lublinie. Sprawdź, co możesz oryginalnego kupić do mieszkania na targach staroci.

Rzeźby - jak kupować, jak aranżować w mieszkaniu? ZDJĘCIA

Umiejętnie wyeksponowana rzeźba nadaje wnętrzu rys szyku i wykwintu, jaki uzyskać można by tylko naprawdę znakomitym obrazem lub kosztownym meblem. Gdzie i jak szukać rzeźby do własnego domu? Jak ją dobrać do wnętrza? Jak zaaranżować?

Meble modernistyczne – jak rozpoznać styl modernistyczny? [MODERNIZM - GALERIA ZDJĘĆ]

Meble modernistyczne, czyli jakie? Przede wszystkim – zgodnie z nazwą modernizm – nowoczesne. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że nowoczesność przynajmniej w sztuce czystej i użytkowej ma już ponad sto lat, a najsłynniejsze meble modernistyczne zaprojektowano w latach 30. i 40. XX wieku.

Antyki do renowacji: tkaniny, porcelana, platery i inne. Co warto kupić, czego nie?

Rynek antyków to nie tylko meble, to także najróżniejsze obiekty sztuki użytkowej - od tkanin, przez wyroby ceramiczne, kamienne i metalowe, po zegary, instrumenty muzyczne i inne niebanalne przedmioty. Które antyki warto kupować w stanie do renowacji, a które tylko po naprawie?

Sprawiam sobie przyjemność. Stare srebra i porcelana

Dorota Leszczyńska jest dekoratorką wnętrz i stylistką w pismach wnętrzarskich. Interesuje ją futurystyczny design, ale nie zobaczymy go w jej domu. Ma rodzinną skłonność do antyków. Zwłaszcza do starych sreber i porcelany. Zmysłowy barok to jej ulubiony styl

Wartość dawności stylu VINTAGE: modne meble i dekoracje do wnętrz ze śladami dawności

Odrapane z tynku ściany, wypłowiały pers na podłodze i żeberkowy kształt żeliwnego grzejnika – co nam to przypomina? Styl vintage! Długo nie potrafiące się przebić do polskich mieszkań klimaty vintage, od wielu sezonów coraz mocniej utwierdzają swoją pozycję. Mocniej i odważniej. Zainspiruj się aktualnym, industrialnym obliczem stylu vintage w naszych wnętrzach!

Kuchnia: aranżacja w stylu eklektycznym. Nowoczesna szara kuchnia plus antyki

Aranżacja kuchni w domu, którego właściciele kochają antyki i przedmioty z duszą. Styl eklektyczny to połączenie nowoczesnej, szarej zabudowy kuchennej z meblami antycznymi.

Salon eklektyczny: aranżacja łącząca wątki nowoczesne z antykwarycznymi

W aranżacji eklektycznego salonu przenikają się różne stylistyki, elementy nowoczesne harmonijnie łączą się z antykami. Gospodarze lubią przedmioty z duszą, dlatego chcieli by nowoczesność w ich salonie była przytulna i klimatyczna.

Biurka – starocie i antyki. Co, gdzie i za ile warto kupić? GALERIA

Biurka dawne to meble na rynku staroci i antyków osiągające nieraz bardzo wysokie ceny. Co warto o nich wiedzieć, by nie popełnić błędu podczas kupowania antyków? Gdzie, ile i za jakie biurko warto zapłacić?

Komody – starocie i antyki. Co, gdzie i za ile warto kupić? GALERIA

Na rynku staroci i antyków komody nie tracą na popularności. Co trzeba wiedzieć o komodach, by dokonać trafnego zakupu? Gdzie, ile i za jaki mebel warto zapłacić? Kupujemy antyki: komody - poradnik.

Fotele: starocie i antyki. Co warto kupić? ZDJĘCIA

Stary fotel, cenny antyk lub modny fotel vintage to znakomita i pożądana ozdoba zarówno wnętrza stylowego, jak i nowoczesnego. Co warto wiedzieć o fotelach z dawnych epok?

Kredensy: starocie i antyki. Co warto kupić? ZDJĘCIA

Stare kredensy – i cenne antyki, i starocie, i modne meble vintage – są poszukiwane i do wnętrz stylizowanych, i do mieszkań nowoczesnych. Co trzeba wiedzieć o starych kredensach? I na jakie egzemplarze warto zwrócić uwagę, a jakich lepiej nie kupować?

Konsole: starocie i antyki. Co warto kupić? ZDJĘCIA

Konsola czy konsolka to niewielki stolik przyścienny. Wyróżnia się kilka typów mebli tego rodzaju. Istnieją więc konsole wolnostojące – najczęściej oparte na czterech nogach, rzadziej na jednej, umieszczonej centralnie, ponadto konsole przymocowane do muru, lecz wspierające się (na ogół dwiema nóżkami, rzadziej trzema lub jedną) na podłodze, a także konsole podwieszane wyłącznie do ściany.

Stoły: starocie i antyki. Co, gdzie i za ile warto kupić? GALERIA

Stary stół czy antyczny stół to wielka ozdoba wnętrza - tak stylowego, jak i nowoczesnego. Z tego zapewne powodu stoły dawne, antyki i starocie, cieszą się wielką popularnością. Gdzie, jaki i za ile warto kupić stół? Oto nasze rady.

Klasyczne wnętrza: antyki na piedestale

Klasyczne wnętrza, w których królują antyki. Salon, który nawiązuje do najlepszych tradycji mieszczańskiego wnętrza. Klasyczne stylizowane meble, antyczne bibeloty, przepastne kredensy pełne szkła, kryształów i porcelany. Angielska komoda, XIX-wieczne tremo z konsolą, dekoracje ze złoconego brązu – wszystko to tworzy klasyczną aranżację wnętrz, która urzeka przepychem i bezkonkurencyjnym stylem.

Stare krzesła: antyki. Co, gdzie i za ile warto kupić?

Stare krzesła to antyki kupowane wyjątkowo chętnie. Dlaczego kupujemy takie meble? Powody są zapewne dwa. Pierwszym jest łatwość, z jaką krzesła dawne można łączyć w harmonijną całość z dowolnymi innymi, nowoczesnymi albo stylizowanymi elementami wyposażenia wnętrza. Drugim – przystępne ceny.

Metamorfoza salonu z jadalnią: antyki w nowoczesnej odsłonie wnętrza

Metamorfoza salonu z jadalnią i antyki w roli głównej. Białe wnętrze, sprytnie przełamane różnymi odcieniami szarości. Całość aranżacji domknięta dzięki drewnianej podłodze o ciemnym wybarwieniu. Oryginalne meble naznaczone zębem czasu, i te w nowoczesnej odsłonie. Prezentujemy metamorfozę salonu, która jest najlepszym dowodem na to, że nowoczesne wnętrze idealnie podkreśli naturalny urok antyków.

Biedermeier: stylowe meble i antyki. Jak rozpoznać styl biedermeier? ZDJĘCIA

Meble w stylu biedermeier to mieszczańska odpowiedź na przepych arystokratycznego stylu empire. Zarówno polskie, jak i zagraniczne, niemieckie meble biedermeierowskie stały jednak nie tylko w domach mieszczan, także w ziemiańskich dworach. Co trzeba wiedzieć o stylu biedermeier i meblach biedermeierowskich?

Stylowe prezenty pod choinkę: antyki i przedmioty luksusowe: GALERIA PROPOZYCJI

Antyki i luksusowe drobiazgi w roli stylowych prezentów na Boże Narodzenie? Tak, to możliwe. Oto 10 pomysłów na piękny i praktyczny prezent nie tylko pod choinkę, do zdobycia już za kilkadziesiąt, 100 czy 200 złotych.

Styl Ludwika Filipa. Jak rozpoznać meble i antyki? ZDJĘCIA

Jak rozpoznać meble i inne antyki w stylu Ludwika Filipa, który bywa nazywany drugim rokokiem? Wpływy pierwszego rokoka, czyli stylu Ludwika XV, są tu rzeczywiście wyraźne, jednak popularny „Ludwik Filip” to estetyka odrębna, bardzo charakterystyczna i... do dziś niezmiernie lubiana.

Strona 1 z 2

1 2