BIURO W DOMU: jak wybrać dobre biurko - kształt i wymiary

2024-05-07 12:30

Jakie wymiary i kształt powinno mieć biurko, żeby wygodnie przy nim siedzieć i pracować? Podpowiadamy, jak urządzić wygodne biuro w domu. Zobacz zdjęcia i propozycje.

Biuro w domu to wygodny system półek i schowków, ale przede wszystkim biurko. Biurko, przy którym pracujemy, powinno mieć tak wyprofilowaną przednią krawędź, żeby podczas pracy można się było wsunąć pod blat i oprzeć na nim nadgarstki, a czasami również łokcie.

Biuro w domu: jak kształt biurka wpływa na nasz komfort

Biuro w domu - biurko kwadratowe narożne z wyprofilowaną przednią krawędzią – jego szeroka przednia część zapewnia sporo miejsca na niezbędne przybory biurowe, zmieści się tu nawet drukarka. Dzięki  zaokrąglonej przedniej krawędzi – bez ostrych kantów – takie biurko to komfortowe stanowisko pracy.

Biuro w domu - biurko prostokątne narożne z wyprofilowaną przednią krawędzią – na takim biurku zmieszczą się nie tylko przydatne akcesoria, lecz także teczki i segregatory na najpotrzebniejsze dokumenty, które zawsze trzeba mieć pod ręką.

Dzięki dostawionej półokrągłej części będzie przy nim mogła usiąść druga osoba – na przykład współpracownik lub dziecko, którym musimy się przez chwilę zająć.

Biuro w domu - biurko prostokątne bez wyprofilowanej przedniej krawędzi – to najprostszy wariant o największej powierzchni blatu, na którym można rozłożyć komputer i potrzebne przedmioty, a także zachować przestrzeń potrzebną do pracy.