BIURO W DOMU: jak wybrać dobre biurko - kształt i wymiary

2020-07-01 15:02

Jakie wymiary i kształt powinno mieć biurko, żeby wygodnie przy nim siedzieć i pracować? Podpowiadamy, jak urządzić wygodne biuro w domu. Zobacz zdjecia i propozycje.

Biuro w domu to wygodny system półek i schowków, ale przede wszystkim biurko. Biurko, przy którym pracujemy, powinno mieć tak wyprofilowaną przednią krawędź, żeby podczas pracy można się było wsunąć pod blat i oprzeć na nim nadgarstki, a czasami również łokcie.

Biuro w domu: jak kształt biurka wpływa na nasz komfort

Biuro w domu - biurko kwadratowe narożne z wyprofilowaną przednią krawędzią – jego szeroka przednia część zapewnia sporo miejsca na niezbędne przybory biurowe, zmieści się tu nawet drukarka. Dzięki  zaokrąglonej przedniej krawędzi – bez ostrych kantów – takie biurko to komfortowe stanowisko pracy.

Biuro w domu - biurko prostokątne narożne z wyprofilowaną przednią krawędzią – na takim biurku zmieszczą się nie tylko przydatne akcesoria, lecz także teczki i segregatory na najpotrzebniejsze dokumenty, które zawsze trzeba mieć pod ręką.

Dzięki dostawionej półokrągłej części będzie przy nim mogła usiąść druga osoba – na przykład współpracownik lub dziecko, którym musimy się przez chwilę zająć.

Biuro w domu - biurko prostokątne bez wyprofilowanej przedniej krawędzi – to najprostszy wariant o największej powierzchni blatu, na którym można rozłożyć komputer i potrzebne przedmioty, a także zachować przestrzeń potrzebną do pracy.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE