PARKIET

(18 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY PARKIET

Jodełka – wzór zawsze modny. Podłoga w jodełkę: parkiet, deski, glazura, gres. ZDJĘCIA

Jodełka – wzór zawsze modny. Podłoga w jodełkę: parkiet, deski, glazura, gres. ZDJĘCIA

Jodełka to młody duchem klasyk. Parkiet w jodełkę pojawił się się u nas w okresie międzywojennym, następnie upowszechnił i... opatrzył w latach PRL-u. Teraz powraca odmieniony. W modzie jest m.in. jodełka francuska, a drewniana podłoga w jodełkę zyskuje konkurencję ze strony okładzinach ceramicznych – zresztą nie tylko na posadzce.

Barwy drewna. Podłogi drewniane

Barwy drewna. Podłogi drewniane

Jasne gatunki drewna (świerk, brzoza, modrzew) powiększą optycznie wnętrza, natomiast drewno cieme (orzech, wiśnia, drewno egzotyczne, przyciemniony dąb) sprawi, że wyda się ono mniejsze. Podłogi drewniane mogą mieć różne kolory i wzory usłojenia. Prezentujemy popularane na podłogi gatunki drewna.

Podłogi drewniane. Czy drewno egzotyczne jest lepsze?

Podłogi drewniane. Czy drewno egzotyczne jest lepsze?

Drewno egzotyczne pod tym określeniem rozumie się dzisiaj drewno pochodzące z krajów nieeuropejskich, głównie Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Taki rodzaj drewna i wykonane z niego podłogi do wnętrz wnoszą posmak oryginalności i wyjątkowości.

Projekt wnętrz: mieszkanie w nowoczesnym stylu orientalnym. Piękne zdjęcia z polskiego mieszkania!

Właścicielka od początku wiedziała, że projekt wnętrz mieszkania zrealizuje w stylu orientalnym. Projekt wnętrz zmieścił polską cegłę, meble w stylu orientalnym i parkiet egzotyczny. W apartamencie widać fascynację właścicielki formą, a nie zbędnymi dodatkami. Zobaczcie zdjęcia polskiego apartamentu w stylu orientalnym!

Podłogi drewniane: parkiet i deski dwuwarstwowe [RODZAJE I CENY]

Podłogi drewniane wyróżniają się trwałością i pięknem. Drewno w domu tworzy przytulne i ponadczasowe wnętrze. Jeśli nie wiecie jaką podłogę wybrać - mamy dla Was kilka wskazówek dotyczących parkietu i desek dwuwarstwowych. Sprawdźcie koniecznie!

Jak urządzić pokój dzienny? Wybieramy kolory ścian, okna, drzwi i podłogi

Jak urządzić pokój dzienny, aby spełniał wszystkie powierzone mu funkcje (relaksu, miejsca spotkań z rodziną i przyjaciółmi, centrum życia rodziny) a jednocześnie wpisywał się w naszą estetykę i dawał poczucie komfortu? Z naszym poradnikiem KROK PO KROKU przygotuj idealną bazę pokoju dziennego: kolory ścian, stolarkę okienną i drzwiową oraz podłogi. Zostań planistą-aranżatorem skrojonego na Twoją miarę pokoju dziennego!

Parkiet przemysłowy: efektowna posadzka drewniana do każdego pomieszczenia

Przedstawiamy parkiet przemysłowy – efektowne i niebanalne wyjście dla miłośników drewnianej podłogi. Rynek wnętrzarski bez ustanku zmienia się i ewoluuje, podobnie jak trendy w aranżacji wnętrz, lecz bez względu na to w jakim stylu urządza się mieszkanie, drewno nadal stanowi najbardziej uniwersalny materiał na posadzkę. Nie oznacza to jednak, że decydując się na drewnianą podłogę, jesteś ograniczony oklepanymi rozwiązaniami. 

Pomysł na stary PARKIET: kolorowy WZÓR na PARKIECIE Odnawiamy parkiet

Renowacja zniszczonego parkietu nie musi polegać jedynie na przywracaniu mu wcześniejszego wyglądu. Może być okazją do jego radykalnej zmiany. Nadanie zdecydowanej barwy zaledwie kilku drewnianym  deszczułkom parkietu może sprawić, że stara podłoga stanie się nowoczesna i zupełnie zmieni charakter wnętrza. Zobacz jak to zrobić!

KOLOROWA PODŁOGA: Klepki, deski, parkiet – kolor jest trendy! JAKIE KOLORY BĘDĄ PASOWAŁY?

Podłoga w salonie nie musi być nudna. Zwłaszcza, gdy klepki czy deski są w nienajlepszym stanie - warto wtedy pomyśleć o ich pomalowaniu. Drewno, odpowiednio zabezpieczone kolorową farbą, będzie wyglądało oryginalnie, a salon zyska nowe oblicze. Pozostaje wówczas dobór koloru ścian, mebli, dekoracji - zobacz ciekawe zestawienia na ZDJĘCIACH.

PODŁOGI. Jakie podłogi drewniane: OPINIE

Chcesz mięć ładne podłogi? Wybierz podłogi drewniane! Podpowiadamy: czym różnią się podłogi drewniane, jakie podłogi w salonie będą najlepsze, która podłoga drewniana ładnie pachnie. Podłogi drewniane: OPINIE i porady.

Jak urządzić salon: drewniane podłogi, parkiet czy deski do salonu. Podłogi hity!

Zastanawiając się jak urządzić salon, ważnym pytaniem, na które trzeba sobie odpowiedzieć jest wybór podłogi. Sprawdź, co będzie lepsze w salonie: podłoga drewniana, parkiet tradycyjny, deski z drewna krajowego czy drewno egzotyczne, parkiet przemysłowy, a może deski bielone. Ważne jest, by dobrze dobrać podłogi do stylu wnętrza. U nas znajdziecie inspiracje. Ponadto zdradzamy jakie podłogi są na topie!

Pokój dla dziecka: kolorowy parkiet

Podłoga wymaga lekkiego odświeżenia? Zrób to z fantazją. Sięgnij po pędzel i farbę - powstanie parkiet zgodny z najnowszymi trendami!

Lubię ciszę, stare meble i piękne torebki

Mieszkanie malarki Bogny Gniazdowskiej jest jak jej obrazy - pełne urody przeszłości i sentymentów. Pachnie w nim terpentyną, więdnącymi różami i świeżo zaparzoną angielską herbatą. Wszystkie kąty zdobią kompozycje ze zdjęć, puzderek, pocztówek i figurek. Nazywa je domowymi ołtarzykami.

Sekrety dobrze ułożonej posadzki egzotycznej

Z czego i jak zrobić efektowną posadzkę? Tylko z drewna egzotycznego! Odpowiednio dobrana i ułożona będzie latami przyciągała wzrok...

PODŁOGA - BEJCOWANIE czy MALOWANIE? Zrób to sam: bejcowanie podłogi

Bejcowanie podłogi nie jest trudne. Bejce mają różny kolor, więc trzeba je dobrać do rodzaju drewna i odcienia podłogi. Jeżeli zabarwimy surową, drewnianą podłogę bejcą w kolorze drewna, to nabierze ona szlachetności, a faktura i rysunek słojów pozostaną doskonale widoczne. Zrób to sam: bejcowanie podłogi krok po kroku.

PODŁOGI: Deska, parkiet czy panele? TRWAŁOŚĆ, CENA, łatwość UTRZYMANIA - PORÓWNANIE

Jaką zrobić podłogę w salonie: drewnianą, z korka, czy może lepiej wybrać panele. Deski, czyli podłogi drewniane są szlachetne i trwałe, można je wielokrotnie cyklinować. Panele zaś kuszą łatwością układania i utrzymania, panele podłogowe są też tańsze od parkietu. Decyzja jest trudna, ale warta zachodu, przecież podłogi wybieramy na lata!

Kolaż podłogowy

Jak łączyć różne rodzaje posadzek w całym domu, by pogodzić funkcjonalność z estetyką, a także nadać wnętrzu nieszablonowy charakter?

Modne podłogi i styl

Podłoga to podstawa stylu w mieszkaniu. Często nie wiemy, jaki kolor mebli i dodatków będzie pasował do danej podłogi. Dobraliśmy umeblowanie do 27 najmodniejszych parkietów wykonanych z wybielanego, jasnego i ciemnego drewna.

Strona 1 z 1

1