33-metrowe mieszkanie z antresolą. Żeliwne, rzeźbione schody prowadzą do luksusowej sypialni

2023-09-19 11:08

Mieszkanie ma tylko 33 metry kwadratowe, ale zaskakuje funkcjonalnością i dobrym designem. Mimo niewielkiego metrażu nie brakuje tu miejsca na przechowanie. Pomieszczenia są wysokie, co umożliwiło wybudowanie antresoli. Prowadzą do niej czarne, rzeźbione schody, które przykuwają wzrok i sprawiają wrażenie luksusu.

Spis treści

  1. Mieszkanie z antresolą we Wrocławiu
  2. Apartament z brązowymi akcentami
  3. Wrocław: 33-metrowe mieszkanie z antresolą. Zobacz zdjęcia

Mieszkanie z antresolą we Wrocławiu

Właścicielka mieszkania, które znajduje się we Wrocławiu, na co dzień mieszka za granicą. Stylowy apartament jest jej drugim domem, dlatego musiało znaleźć się w nim miejsce do odpoczynku, przechowywania i pracy zdalnej.

Mieszkanie ma powierzchnię 33 metrów kwadratowych oraz wysokość 4,6 metra. Przestrzeń wykorzystano na antresolę, gdzie znajdziemy sypialnię z garderobą. Prowadzą do niej żeliwne, rzeźbione schody oraz ich kontynuacja w formie balustrady. Jak podkreślają architekci z pracowni KODO, swą surowością nawiązują do historii całego budynku, czyli dawnego kompleksu szpitalnego.

- Dominantą estetyczną mieszkania jest wykorzystanie ciemnego brązu skontrastowanego z czystą bielą - podkreślają.

W szafie garderobianej jedno skrzydło drzwi stanowi miejsce z wysuwanym biurkiem do pracy zdalnej.

Czytaj także: Jak urządzić biuro w domu? Modne inspiracje 2023. Zobacz zdjęcia i zainspiruj się!

33-metrowe mieszkanie z antresolą. Żeliwne, rzeźbione schody przykuwają wzrok! Zobacz zdjęcia i zainspiruj się
Autor: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz: Justyna Kiejza

Apartament z brązowymi akcentami

Podłogi, drzwi oraz zabudowa meblowa jest utrzymana w odcieniach ciepłego brązu. Niemal w całości została wykonana z płyty stylizowanej na naturalne drewno dębowe. Brązowa jest także kanapa, a biel dominuje na ścianach. Spotkamy ją też w żyłkowanym kamieniu okładzin ściennych, stanowiąc doskonałe tło dla subtelnych dekoracji. Na motyw przewodni, spajający wszystkie strefy mieszkania, wybrano kolor złota i mosiądzu.

Luksusu nadają listwy meblowe i posadzkowe, cokoły szafek kuchennych, armatura, drobne sprzęty i ozdoby. - Pięknie wpisuje się w tę kompozycję nietypowy kolor wiszącej zabudowy oraz żyłkowane brązem okładziny ścienne i podłogowe - wskazują architekci. Czarne, geometryczne przegrody oraz oprawy oświetleniowe przywołują do mieszkania styl industrialny.

Mosiądz, który wykorzystano przy łączeniu różnych posadzek, ociepla wnętrze. Spotkamy go również na szafkach kuchennych i w cokołach. Z kolei w łazience jest w postaci armatur.

Wrocław: 33-metrowe mieszkanie z antresolą. Zobacz zdjęcia

Rozszyfruj te marki z PRLu. Wstydź się, jeśli ich nie znasz!

Pytanie 1 z 10
Ursus to nazwa?
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE