33-metrowe mieszkanie z antresolą. Żeliwne, rzeźbione schody prowadzą do luksusowej sypialni

2024-04-26 19:54

Mieszkanie ma tylko 33 metry kwadratowe, ale zaskakuje funkcjonalnością i dobrym designem. Mimo niewielkiego metrażu nie brakuje tu miejsca na przechowanie. Pomieszczenia są wysokie, co umożliwiło wybudowanie antresoli. Prowadzą do niej czarne, rzeźbione schody, które przykuwają wzrok i sprawiają wrażenie luksusu.

Spis treści

  1. Mieszkanie z antresolą we Wrocławiu
  2. Apartament z brązowymi akcentami
  3. Wrocław: 33-metrowe mieszkanie z antresolą. Zobacz zdjęcia

Mieszkanie z antresolą we Wrocławiu

Właścicielka mieszkania, które znajduje się we Wrocławiu, na co dzień mieszka za granicą. Stylowy apartament jest jej drugim domem, dlatego musiało znaleźć się w nim miejsce do odpoczynku, przechowywania i pracy zdalnej.

Mieszkanie ma powierzchnię 33 metrów kwadratowych oraz wysokość 4,6 metra. Przestrzeń wykorzystano na antresolę, gdzie znajdziemy sypialnię z garderobą. Prowadzą do niej żeliwne, rzeźbione schody oraz ich kontynuacja w formie balustrady. Jak podkreślają architekci z pracowni KODO, swą surowością nawiązują do historii całego budynku, czyli dawnego kompleksu szpitalnego.

- Dominantą estetyczną mieszkania jest wykorzystanie ciemnego brązu skontrastowanego z czystą bielą - podkreślają.

W szafie garderobianej jedno skrzydło drzwi stanowi miejsce z wysuwanym biurkiem do pracy zdalnej.

Czytaj także: Jak urządzić biuro w domu? Modne inspiracje 2023. Zobacz zdjęcia i zainspiruj się!

33-metrowe mieszkanie z antresolą. Żeliwne, rzeźbione schody przykuwają wzrok! Zobacz zdjęcia i zainspiruj się
Autor: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz: Justyna Kiejza

Apartament z brązowymi akcentami

Podłogi, drzwi oraz zabudowa meblowa jest utrzymana w odcieniach ciepłego brązu. Niemal w całości została wykonana z płyty stylizowanej na naturalne drewno dębowe. Brązowa jest także kanapa, a biel dominuje na ścianach. Spotkamy ją też w żyłkowanym kamieniu okładzin ściennych, stanowiąc doskonałe tło dla subtelnych dekoracji. Na motyw przewodni, spajający wszystkie strefy mieszkania, wybrano kolor złota i mosiądzu.

Luksusu nadają listwy meblowe i posadzkowe, cokoły szafek kuchennych, armatura, drobne sprzęty i ozdoby. - Pięknie wpisuje się w tę kompozycję nietypowy kolor wiszącej zabudowy oraz żyłkowane brązem okładziny ścienne i podłogowe - wskazują architekci. Czarne, geometryczne przegrody oraz oprawy oświetleniowe przywołują do mieszkania styl industrialny.

Mosiądz, który wykorzystano przy łączeniu różnych posadzek, ociepla wnętrze. Spotkamy go również na szafkach kuchennych i w cokołach. Z kolei w łazience jest w postaci armatur.

Wrocław: 33-metrowe mieszkanie z antresolą. Zobacz zdjęcia

Rozszyfruj te marki z PRLu. Wstydź się, jeśli ich nie znasz!

Pytanie 1 z 10
Ursus to nazwa?