Jak urządzić wnętrze w stylu PRL? Wraca na nie moda! Zdjęcia

2023-09-29 13:38

Polacy wciąż mają sentyment do PRL! Ta nostalgia widoczna jest również, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Coraz chętniej sięgamy po meble czy dodatki nawiązujące do tamtej epoki lub wręcz kupujemy starocie i nadajemy im nowe życie. Jak urządzić wnętrze w stylu PRL? Zajrzyj do naszej galerii! Wnętrza w stylu PRL znów stają się modne!

Moda na styl PRL powraca. Dodatki i meble z lat minionych pojawiają się w aranżacji wnętrz jako motyw wiodący – wówczas całe mieszkanie ma klimat lat 70. i 60. – albo jako kontrapunkty w nowoczesnych stylizacjach. Proste linie mebli doskonale bowiem się wpisują w nowoczesne aranżacje wnętrz. Jak urządzić mieszkanie w stylu PRL?

Wnętrza w stylu PRL. Wraca na nie moda!

Wnętrza, których aranżacja nawiązuje do lat minionych, nie są szare i nieciekawe – chociaż zazwyczaj takie jest pierwsze skojarzenie. Meble rodem z PRL, vintage, zazwyczaj wykonane są drewna, mają proste, charakterystyczne linie dla tamtej epoki.

Aranżacja wnętrza w tamtym stylu nie jest kosztowana, meble i dodatki można znaleźć za niewielką cenę na targach staroci. Po odnowieniu mogą stworzyć ciekawą i niepowtarzalną aranżację we wnętrzach.

Dla stylu PRL charakterystyczny jest także połysk – meblościanek i regałów. Aranżacja wnętrz w stylu PRL bogata jest w obrusy, firanki czy charakterystyczne zbiory szkliwionej ceramiki. Zobacz w galerii zdjęć ciekawe aranżacje wnętrz w stylu PRL. Może Cię zainspirują!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Totalna metamorfoza mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Wystrój to ukłon w stronę PRL

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:  PRL - kuchnia. Wystrój wnętrz gospodyń z lat 60., 70. i 80. robi wrażenie! Zobacz historyczne zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:  Typowe mieszkanie w PRL - zdjęcia. Zobacz modne vintage meble - wersalki, półkotapczany i meblościanki

Quiz. Jak się mieszkało w czasach PRL-u?

Pytanie 1 z 11
Co w latach 80. przeważnie zdobiło ściany polskich przedpokoi?
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE