HERBATA

(10 artykułów i zdjęć)

ARTYKUŁY HERBATA

Five o'clock: krótka historia herbaty i obyczajów z nią związanych

Five oclock: krótka historia herbaty i obyczajów z nią związanych

Historia herbaty, czyli naparu z liści Camellia Sinensis, jest prawie tak stara jak świat. Europejczycy potrafią pić ją kilka razy dziennie. Może być „maczanką” z torebki, zwykłą „zalewajką”, bywa też parzona w ekspresach przelewowych. Szkoci i Anglicy piją ją z mlekiem. I tylko Grecy do osób proszących o herbatę odnoszą się jak do chorych.

Herbata po rosyjsku

Herbata po rosyjsku

Rosjanie przyrządzają tradycyjną, czarną herbatę w samowarze.

W czym podać kawę i herbatę? Dzbanek, filiżanka i srebrna łyżeczka...

W czym podać kawę i herbatę? Dzbanek, filiżanka i srebrna łyżeczka...

Herbata i kawa to sprawdzone sposoby na poprawę nastroju. Szlachetne napoje wymagają jednak odpowiedniej oprawy. Zamiast kubka, porcelanowe filiżanki. Cukiernice tylko srebrne, a łyżeczki złocone. Dopiero teraz wszystko nabiera smaku.

Wielkanocna herbata - niezwykły smak odpoczynku

Rozbudzona na wiosnę fantazja nie zamierza respektować granic. Sprasowane listki herbaty ułożyły się w gniazda i zwabiły przeróżne ptaki: kurę, łabędzicę, przepiórkę.

Naczynia i akcesoria do parzenia herbaty: rozgrzewka psychodynamiczna

Imbir, goździki, pomarańcze jako dodatki do zimowej herbaty są wszystkim znane. A emaliowana kamionka, silikonowa smycz lub zaparzacz ze stali cienkiej jak żyletka? Naczynia i akcesoria do parzenia herbaty, inspirowane obyczajami ze Wschodu i Zachodu, pozwalają z picia naparu zrobić nowy rytuał.

Zaparzacz do herbaty jak kwiatek

Wszystko kwitnie wokół, również w naszych kuchniach pojawił się wiosenny nastrój za sprawą zaparzaczek do herbaty w kształcie kwiatów.

Herbata po japońsku

W Japonii, herbatę przed zaparzeniem rozciera się na proszek... Parzenie herbaty po japońsku to prawdziwy rytuał.

Kubki kropka w kropkę

W chłodne dni chętnie sięgamy po kubek gorącej herbaty, szczególnie jeśli zdobią go groszki.

Imbryk z filiżanką

... pękaty imbryczek ze słonecznym napojem.

Herbata na czas. Jak wybrać dobry czajnik elektryczny?

Czajnik elektryczny to prawdziwe wybawienie dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu. Nie dość, że szybko zagotuje wodę, to jeszcze się sam wyłączy. Zanim jednak kupisz taki czajnik, sprawdź jaka jest jego pojemność, moc i zabezpieczenia. Czy ma dobre filtry i jaki jest rodzaj grzałki. Nie bez znaczenia jest też gwarancja - czajnik jest urządzeniem dość mocno eksploatowanym, więc i ryzyko usterki jest dość spore...

Strona 1 z 1

1