18 najpiękniejszych mieszkań w kamienicy – zobacz GALERIE zdjęć!

2020-06-26 14:55
Mieszkanie w kamienicy
Autor: Maria Miklaszewska, Martyna Rudnicka

Mieszkanie w kamienicy stanowi marzenie wielu osób. Współcześnie sporo zabytkowych lokali poddawanych jest renowacji, a wnętrza, które tam powstają, potrafią zachwycić umiejętnym połączeniem historii z nowoczesnymi trendami. Zobacz, jak pięknie można mieszkać w kamienicy!

Mieszkanie w kamienicy – czy warto?

Lokale mieszkalne w kamienicach wyróżniają się spośród innych. Zwykle pomieszczenia są znacznie wyższe, również ich układ bywa niestandardowy zwłaszcza w przypadku najstarszych mieszkań. Niekiedy stanowi to duże wyzwanie, ale też okazję do wprowadzenia niestandardowych rozwiązań. Można np. odsłonić starą cegłę, która pięknie dekoruje wnętrze, pozostawić szerokie, dwuskrzydłowe drzwi, czy odnowić wiekową sztukaterię.

W przestronnych, dobrze doświetlonych i eleganckich wnętrzach kamienic fantastycznie prezentuje się współczesny design. Producenci wyposażenia wnętrz lubią zresztą fotografować swoje produkty właśnie w takiej scenerii. Ponadto w odnowionych kamieniach, położonych w atrakcyjnych lokalizacjach (często centrum miasta), powstaje coraz więcej luksusowych apartamentów. Wiąże się to oczywiście z bardzo wysoką ceną takich lokali.

Najpiękniejsze mieszkania w kamienicy – GALERIE ZDJĘĆ