18 najpiękniejszych mieszkań w kamienicy – zobacz GALERIE zdjęć!
Mieszkanie w kamienicy stanowi marzenie wielu osób. Współcześnie sporo zabytkowych lokali poddawanych jest renowacji, a wnętrza, które tam powstają, potrafią zachwycić umiejętnym połączeniem historii z nowoczesnymi trendami. Zobacz, jak pięknie można mieszkać w kamienicy!

Spis treści
Mieszkanie w kamienicy – czy warto?
Lokale mieszkalne w kamienicach wyróżniają się spośród innych. Zwykle pomieszczenia są znacznie wyższe, również ich układ bywa niestandardowy zwłaszcza w przypadku najstarszych mieszkań. Niekiedy stanowi to duże wyzwanie, ale też okazję do wprowadzenia niestandardowych rozwiązań. Można np. odsłonić starą cegłę, która pięknie dekoruje wnętrze, pozostawić szerokie, dwuskrzydłowe drzwi, czy odnowić wiekową sztukaterię.
W przestronnych, dobrze doświetlonych i eleganckich wnętrzach kamienic fantastycznie prezentuje się współczesny design. Producenci wyposażenia wnętrz lubią zresztą fotografować swoje produkty właśnie w takiej scenerii. Ponadto w odnowionych kamieniach, położonych w atrakcyjnych lokalizacjach (często centrum miasta), powstaje coraz więcej luksusowych apartamentów. Wiąże się to oczywiście z bardzo wysoką ceną takich lokali.
Najpiękniejsze mieszkania w kamienicy – GALERIE ZDJĘĆ
Autor: Maria Miklaszewska|Martyna Rudnicka
Salon jest miejscem wypoczynku i pracy. Dla architektki dużym wyzwaniem było zmieszczenie w nim pokaźnego księgozbioru właścicieli. Drewniane regały są bardzo drogie, więc Ewa Naporowska zaproponowała rzadko spotykany we wnętrzach materiał – lakierowaną w macie płytę OSB. Nad drzwiami pamiątka – obrazek odziedziczony po pisarzu Adolfie Rudnickim.
Autor: Zdjęcia: Michał Mutor, stylizacja: Basia Dereń-Marzec
W salonie wzrok przykuwają sofa oraz pufy w kolorze oberżyny. Dopełnieniem kompozycji są detale w kolorze złota. Do klasyki nawiązuje wykonana z naturalnego gipsu sztukateria.
Autor: Maria Miklaszewska
Jasna kuchnia sprzyja kulinarnym popisom. Oprócz dominującej bieli pojawiają się ciepłe odcienie drewna i szarości. A co najważniejsze, klimat mieszkania w kamienicy podkreśla cegła na ścianie zamiast klasycznych płytek kuchennych.
Autor: Mili młodzi ludzie
Mieszkanie zostało zaaranżowane w jasnych barwach. Dodatkowo, przez duże okna do wnętrza wpada światło dzienne.
Autor: Mariusz Bykowski
Wygodna jadalnia na tle biblioteki liczącej pięć tysięcy ksiażek, których stale przybywa - już teraz księgozbiór zajmuje kilkanaście metrów kwadratowych.
Autor: Sylwester Rejmer
Chociaż to parter, mieszkanie jest dobrze doświetlone za sprawą dużych okien. Pod nimi umieszczone zostały najważniejsze meble: stół z nogami wykonanymi przez tatę właścicielki, rozkładana kanapa kupiona z myślą o nocujących gościach oraz łóżko. Architekci starali się zabrać jak najmniej przestrzeni na sypialnię, dlatego pomieszczenie ma głębokość niewiele większą od ramy łóżka. GDZIE KUPIĆ: drzwi przesuwne – na zamówienie; kanapa, łóżko, blat stołu, krzesła, stolik kawowy, lampy – IKEA; metalowe krzesła – komis meblowy; panele podłogowe – Komfort; tapeta –tapety-sklep.com; dodatki – IKEA, Home You, TK Max
Autor: Karolina Bąk
Stylistyka całego wnętrza utrzymana jest w duchu vintage.
Autor: archiwum
Dzięki jasnej kolorystyce i białej podłodze mieszkanie w kamienicy wydaje się dużo większe. Drewno na ścianach jest elementem konstrukcyjnym nadbudowy. Ponieważ jest go całkiem sporo i jest dobrze widoczne, do niego dobierano pozostałe elementy: kolory i materiały. Ponieważ drewno jest optycnie ciepłe pozostałe elementy moga mieć charakter zdecydowanie bardziej industrialny. Pled NAP, poduszki, cukiernica, taboret, guziki - HK Living.
Autor: Mariusz Bykowski
W aranżacji mieszkania na poddaszu w starej kamienicy elementy loftowe i postarzane zestawiono z nowoczesnym umeblowaniem. GDZIE KUPIĆ: kanapa Vesta – Furninova; stoliki – Norr11; dywan Patchwork – Sarmatia Trading; puf, kubek – Square Space; lampa Foscarini; poduszki – NAP, Square Space; stołki – Fameg.
Autor: agencjafree/living4media
W otwartej i przestronnej strefie dziennej wyróżniają się meble wypoczynkowe w stylu retro
Autor: archiwum
Salon jest największym pomieszczeniem w mieszkaniu. Składa się z funkcjonalnych stref: wypoczynkowej z kanapą i wolnostojącym piecem kominkowym, jadalni oraz stanowiska do pracy ulokowanego za regałem. Przestrzeń wypełniają nowoczesne meble i pojedyncze egzemplarze wyszukane na aukcjach i pchlich targach. Projekt wnętrz: Amelia Laskowska, Filip Symonowicz/ KohlrabiZdjęcia: Amelia Laskowska
Autor: archiwum
Wnętrze zostało zaprojektowane w stylu skandynawskim, smaku i charakteru dodają mu klasyczne meble oraz złote i czarne dodatki. Projekt wnętrz: Filip Symonowicz, Amelia Laskowska/ KohlrabiZdjęcia: Amelia Laskowska, Nikola Baron
Autor: Mariusz Bykowski
Część wypoczynkową od kuchennej oddziela stół dosunięty do pleców lekkiej sofy, którą w razie potrzeby łatwo przesunąć, aby było więcej miejsca dla gości.
Autor: Maria Miklaszewska
Ciasna kuchnia została otwarta na salon. Właściciele zdecydowali się na gotowe umeblowanie. Ceglaną strukturę ściany w aneksie kuchennym wydobyli spod starego tynku, pozostałe gładkie powierzchnie pomalowali farbą tablicową.
Autor: Monika Filipiuk-Obałek
Wnętrzu charakteru dodają drzwi ze szprosami i lustrzanymi przeszkleniami
Autor: archiwum
Obita ciemnozielonym aksamitem, elegancka sofa kontrastuje z przemysłowym klimatem reszty pomieszczenia. Po wielu miesiącach bezskutecznych poszukiwań odpowiedniego mebla, została ona w końcu wykonana na zamówienie. Sofie towarzyszy lekki stolik z miedzi. Na betonowej posadzce położono rudy dywan z krowiej skóry.Projekt wnętrz: Monika Pniewska Zdjecia: Marta Behling/ Pion Poziom
Autor: archiwum
Kuchnia utrzymana w jasnych barwach, w połączeniu z drewnem i kolorem złota. Obła zabudowa, stół, krzesła, lampa oraz marmurowa płyta nad blatem to gdyński modernizm w nowoczesnym wydaniu. Projekt wnętrza: Maciej Żubrycki/ BIZZON Architektura Wnętrz
Autor: Michał Skorupski
Po przeprowadzce z Krakowa do Warszawy długo trwało poszukiwanie idealnego lokum w kamienicy