Mobilne meble modułowe IKEA i wyspy: idealne rozwiązania do małej kuchni

2024-04-24 15:31

Mała kuchnia już nie ogranicza. Pomysłowe, mobilne rozwiązania IKEA do małej kuchni pomagają uporządkować, zmieścić więcej i uprzyjemnić korzystanie z niewielkiej nawet przestrzeni. Nawet wyspa kuchenna nie stanowi już problemu. Meble mobilne IKEA do kuchni otwierają drogę do realizacji wymarzonej (chociaż małej) kuchni w naszym wnętrzu. Kuchenni pomocnicy niezbędni w małej kuchni – oto oni!

Spis treści

  1. Rozwiązania do małej kuchni: barki mobilne
  2. Rozwiązania do małej kuchni: mobilne wyspy kuchenne

Urządzenie małej kuchni wymaga większego nakładu pomysłowości, jednak pozostając otwartym na niesztampowe pomysły i rozwiązania, funkcjonalnością i przyjemnością użytkowania małej kuchni możemy przebić przestronne kuchnie wielkogabarytowe. A przecież wiadomo, że mała kuchnia to najbardziej domowe z wnętrz. Mała kuchnia duży problem? Nigdy więcej!

Rozwiązania do małej kuchni: barki mobilne

Mobilne wózki i barki kuchenne IKEA wyposażone w kółka to jedne z bardziej multifunkcyjnych rozwiązań do małej kuchni. Możliwość dowolnego ich przestawiania, przesuwania czy umieszczenia w formie mobilnej szuflady w przestrzeni stałej zabudowy kuchennej małej kuchni daje istną plejadę rozwiązań. W zależności od naszych potrzeb, mobilny barek czy wózek IKEA może służyć do przechowywania suchego prowiantu, napoi, pełnić funkcję składziku na środki czystości czy być podręczną winiarką z leżakującymi winami. Mobilne barki to także doskonali pomocnicy w przygotowywaniu posiłków. Podczas gotowania wystarczy przysunąć barek blisko kuchenki, a przechowując w nim przyprawy, aromatyczne oliwy czy niezbędne w gotowaniu akcesoria kuchenne i ściereczki, mamy wszystko na wyciągnięcie ręki. Po skończonym gotowaniu barek wystarczy odprowadzić na przeznaczone mu miejsce, w którym umożliwia codzienną swobodną komunikację  w małej kuchni. Mobilny barek z blatem IKEA to także ciekawa alternatywa dla pomysłu wyspy kuchennej w małej kuchni. Niemożliwe? Możliwe...

Rozwiązania do małej kuchni: mobilne wyspy kuchenne

Marzenie o funkcjonalnej wyspie kuchennej, tak przyjemnie usprawniającej codzienne i odświętne gotowanie, w trudnej do urządzenia małej kuchni często wydaje się niemożliwe do realizacji. Nie poddając się sztampowym rozwiązaniom warto szukać rozwiązań IKEA dopasowanych do naszych potrzeb. Mała kuchnia i marzenie o wyspie? Znajdźmy mebel niewielki, ale mobilny. Wolno stojąca wyspa kuchenna IKEA w małej kuchni nie będzie miała wprawdzie gabarytów wielkoformatowych, ale sprawdzi się jako kuchenny pomocnik do zadań specjalnych. Poza tym można postawić ją w dowolnym miejscu w kuchni. W funkcji wyspy mogą też sprawdzić się barki mobilne z blatem IKEA, które są niezastąpioną pomocą w małej kuchni, gdy na okoliczność wzmożonego gotowania niezbędne jest nam dodatkowe miejsce i przedłużenie strefy przygotowywania potraw. Barek dosunięty i zlicowany z linią stałego blatu roboczego staje się dodatkowym meblem. Wyposażony w kółka z blokadą czyni go w razie potrzeby meblem tak samo stabilnym jak kuchenna zabudowa stacjonarna. Warianty mobilnych wysp kuchennych IKEA z półkami, szufladami i haczykami wokół to kolejny pretekst do wygodnego przechowywania sztućców, akcesoriów do gotowania czy poręcznych ściereczek do rąk.