wstep wyroby2

6 czerwca 2017 roku

Hotel Bellotto, ul. Senatorska 13/15

Warszawa

O konferencji

Design w Pałacu – Światło to temat konferencji skierowanej do projektantów i architektów wnętrz. Konferencja ta była pierwszą odsłoną cyklu spotkań branży wnętrzarskiej, które organizuje ZPR Media S.A., reprezentowane przez mocne na rynku tytuły wnętrzarskie: „M jak mieszkanie”, „Dobre Wnętrze”, „Moje Mieszkanie”, „Architektura od Wnętrza” oraz serwis Urzadzamy.pl. W programie konferencji, w ramach hasła Habitat – przestrzeń pracy, relaksu, mieszkania, poruszonych zostało wiele istotnych tematów, jak: rola światła w kreacji wnętrza, innowacyjne rozwiązania w projektowaniu oświetlenia czy światowe inspiracje i ich praktyczne zastosowanie. Konferencji będą towarzyszyły wykłady ekspertów, warsztaty oraz panele dyskusyjne.

WIDEO: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Najnowsze trendy w projektowaniu oświetlenia WIDEO: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Najnowsze trendy w projektowaniu oświetlenia Najnowsze trendy w projektowaniu oświetlenia. Po targach Euroluce 2017 w Mediolanie – to temat prezentacji Agnieszki Gruszczyńskiej-Hyc, która uczestnikom konferencji Design w Pałacu – Światło przybliżyła designerskie i... technologiczne nowinki prosto z ostatnich targów oświetleniowych, jakie odbywają się co dwa lata w ramach Salone Internazionale del Mobile di Milano. Całość wystąpienia można obejrzeć na wideo.
dots
Najnowsze trendy w projektowaniu oświetlenia. Po targach Euroluce 2017 w Mediolanie. PREZENTACJA Najnowsze trendy w projektowaniu oświetlenia. Po targach Euroluce 2017 w Mediolanie. PREZENTACJA Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna miesięcznika M jak Mieszkanie oraz serwisu Urzadzamy.pl, w prezentacji otwierającej konferencję Design w Pałacu - Światło przedstawiła najnowsze tendencje w oświetleniu wnętrz. Mówiła m.in. o triumfach, jakie na wiosennych targach oświetleniowych Euroluce święciło oświetlenie LED oraz o ugruntowującej się tendencji do oświetlania wnętrz światłem odbitym.
dots
WIDEO: Światło to coś więcej niż kompensacja ciemności - jak stworzyć swój własny świat światła? WIDEO: Światło to coś więcej niż kompensacja ciemności - jak stworzyć swój własny świat światła? Zajmujący wykład dra Pawła Morawskiego obejmował m.in. ideę human-centric lighting, czyli światła projektowanego dla człowieka. Istotę tego podejścia stanowi dogłębne, naukowe poznawanie potrzeb użytkownika i precyzyjne dopasowywanie parametrów oświetleniowych do danej aktywności. Dr Morawski wskazał też na dwutorowy, bezpośredni i pośredni wpływ światła na funkcjonowanie człowieka. O czym jeszcze mówił? Całość wykładu dostępna jest na wideo.
dots
Światło to coś więcej niż kompensacja ciemności - jak stworzyć swój własny świat światła? PREZENTACJA Światło to coś więcej niż kompensacja ciemności - jak stworzyć swój własny świat światła? PREZENTACJA Dr Paweł Morawski, fizyk oraz trener programu edukacyjnego Philips Lighting University, nie tylko wie wszystko o świetle, ale też potrafi w bardzo przystępny sposób dzielić się wiedzą ze słuchaczami. Podczas konferencji Design w Pałacu mówił o wpływie światła na zegar biologiczny człowieka i o tym, jak dobierać oświetlenie, aby żyć zdrowo, funkcjonować efektywniej i lepiej się czuć.
dots
WYWIAD: Paweł Morawski o świetle naturalnym i sztucznym w projektach wnętrz WYWIAD: Paweł Morawski o świetle naturalnym i sztucznym w projektach wnętrz Dla zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi kluczowe znaczenie ma kontakt ze światłem naturalnym. Nowoczesne oświetlenie sztuczne, zwłaszcza oparte na technologii LED, coraz lepiej jednak imituje światło sztuczne, wiernie oddając szerokie spektrum jego właściwości. Dr Paweł Morawski z Philips Lighting University podpowiada, w jaki sposób kształtować oświetlenie wnętrz skoncentrowane na potrzebach człowieka i jego organizmu.
dots
WIDEO: Weryfikacja jakości i odpowiedni dobór sprzętu oświetleniowego. Praktyczne wskazówki dla projektantów WIDEO: Weryfikacja jakości i odpowiedni dobór sprzętu oświetleniowego. Praktyczne wskazówki dla projektantów W swym wystąpieniu Mikołaj Przybyła wyakcentował, że ilość oświetlenia – wyrażająca się jego natężeniem – nie jest tożsama z jakością. Odnosząc się do diod LED, zwracał uwagę nie tylko na walory energooszczędności, lecz także m.in. na kwestię oddawania barw. O czym jeszcze mówił dyr. Mikołaj Przybyła? Odpowiedź w filmie.
dots
Weryfikacja jakości i odpowiedni dobór sprzętu oświetleniowego. Praktyczne wskazówki dla projektantów. PREZENTACJA Weryfikacja jakości i odpowiedni dobór sprzętu oświetleniowego. Praktyczne wskazówki dla projektantów. PREZENTACJA Mikołaj Przybyła – Dyrektor Generalny spółki GL Optic, która w podpoznańskim Puszczykowie projektuje i produkuje doceniane na całym świecie inteligentne instrumenty do spektralnego pomiaru światła – swej prezentacji mówił m.in. o nowych metodach pomiaru natężenia oświetlenia, uwzględniających zarówno dynamiczne zmiany na rynku oświetleniowym, jak i psychofizjologię odbioru światła przez człowieka.
dots
WYWIAD: Mikołaj Przybyła o stymulacji ludzkiego umysłu barwą światła WYWIAD: Mikołaj Przybyła o stymulacji ludzkiego umysłu barwą światła Światło LED, cenione zarówno przez projektantów wnętrz, jak i przez użytkowników, ma ogromnie wiele zalet estetycznych i funkcjonalnych. A czy jest zdrowe? Mikołaj Przybyła z firmy GL Optic zdradza, że kwestią kluczową dla bezpieczeństwa korzystania ze światła sztucznego jest sposób oprawy i lokalizacji źródła światła. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę?
dots
WIDEO: Kształtowanie przestrzeni mieszkalnej z użyciem światła sztucznego na podstawie projektu domu jednorodzinnego WIDEO: Kształtowanie przestrzeni mieszkalnej z użyciem światła sztucznego na podstawie projektu domu jednorodzinnego Funkcjonalne oświetlenie w eleganckiej, ale powściągliwej formie, która nie konkurowałaby z innymi elementami wyposażenia nowoczesnej willi – to prawdziwe wyzwanie aranżacyjne! W oparciu o autentyczny przykład obszernego domu jednorodzinnego Tomasz Klimek zdradza, w jaki sposób firma Qlab Laboratory of Light rozwiązała złożone kwestie projektowe. Całe wystąpienie na wideo.
dots
Kształtowanie przestrzeni mieszkalnej z użyciem światła sztucznego na podstawie projektu domu jednorodzinnego. PREZENTACJA Kształtowanie przestrzeni mieszkalnej z użyciem światła sztucznego na podstawie projektu domu jednorodzinnego. PREZENTACJA Tomasz Klimek to właściciel oraz szef firmy Qlab Laboratory of Light zajmującej się projektowaniem światła sztucznego i dziennego. Podczas konferencji w oparciu o projekt rzeczywistego budynku mieszkalnego prezentował sposoby łączenie światłem wybranych pomieszczeń jednoprzestrzennego domu oraz racjonalne wyodrębnienie miejsc wymagających innego sposobu oświetlania.
dots
WIDEO: Światło jako lifestyle WIDEO: Światło jako lifestyle Światło nie jest już elementem tylko funkcjonalnym; liczy się też technologia i design, a przede wszystkim zdrowie i procesy fotobiologiczne człowieka. Światło staje się więc istotnym elementem stylu życia człowieka – na wstępie swego wystąpienia skonstatował Waldemar Pilch z firmy ES-SYSTEM. Jakie są konsekwencje tego nowego, holistycznego ujęcia tematyki światła? Odpowiedź w nagraniu.
dots
Światło jako lifestyle. PREZENTACJA Światło jako lifestyle. PREZENTACJA Waldemar Pilch, wiceprezes zarządu w ES-SYSTEM, największej polskiej firmie oświetleniowej, zaangażowany jest w promowanie i wdrażanie rozwiązań oświetleniowych opartych na filozofii zdrowego światła. W swej prezentacji mówił m.in. o fundamentalnym wpływie światła na rytm aktywności dobowej człowieka oraz o zastosowaniu oświetlenia sztucznego do sterowania zegarem biologicznym oraz pracą ludzkiego umysłu.
dots
WYWIAD: Waldemar Pilch o zdrowym świetle w domu, biurze i przestrzeni publicznej WYWIAD: Waldemar Pilch o zdrowym świetle w domu, biurze i przestrzeni publicznej Zdrowe światło w domu, w pracy, a także w miejscach użyteczności publicznej – to zagadnienie o tyle istotne, że oświetlenie zarówno naturalne, jak i sztuczne towarzyszy nam przez całe życie, w istotny sposób wpływając m.in. na zdrowie i samopoczucie człowieka. Waldemar Pilch z firmy ES SYSTEM podpowiada, na co zwrócić uwagę przy dobieraniu oświetlenia do pomieszczeń o zróżnicowanych funkcjach. 
dots
WIDEO: Edukacja o oświetleniu: możliwości i braki WIDEO: Edukacja o oświetleniu: możliwości i braki Skoro każda lampa stanowi nie tylko oprawę oświetleniową, ale i obiekt osadzony w określonej przestrzeni, musi być na równi piękna i włączona, i wyłączona – na tę kwestię uczula swych studentów prof. Radosław Achramowicz. Jakie są konsekwencje tego założenia, oczywistego z tylko z pozoru? Odpowiedź w nagraniu wystąpienia prof. Achramowicza.
dots
Edukacja o oświetleniu: możliwości i braki. PREZENTACJA Edukacja o oświetleniu: możliwości i braki. PREZENTACJA Prof. Radosław Achramowicz, kierownik Pracowni Projektowania Architektonicznego i Projektowania Produktu na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, swoje wystąpienie poświęcił tematyce kształcenia projektantów w zakresie kształtowania naturalnego i sztucznego oświetlenia wnętrz.
dots
WYWIAD: Radosław Achramowicz o wyzwaniach w projektowaniu światła WYWIAD: Radosław Achramowicz o wyzwaniach w projektowaniu światła Lightning polution, lightning masterplan, lightning architect – te anglojęzyczne pojęcia, choć nie doczekały się jeszcze polskich odpowiedników, coraz częściej pojawiają się w dyskursie o projektowaniu także nad Wisłą. Prof. Radosław Achramowicz z Politechniki Warszawskiej zdradza, co oznaczają i wskazuje na wyzwania w projektowaniu oświetlenia, przed którymi stają lub powinni stanąć polscy projektanci.
dots
WIDEO: Światło architektem nastroju we wnętrzach WIDEO: Światło architektem nastroju we wnętrzach Źródła inspiracji oraz świetleniowe fascynacje – ulubione marki i ukochane modele opraw – a ponadto kwestie praktyczne, od spotkania z klientem po realizację w przestrzeni i prywatnej, i biurowej. O tym wszystkim podczas konferencji Design w Pałacu – Światło opowiedziała projektantka wnętrz Dorota Kuć, która wraz z Kariną Snuszką prowadzi studio Mood Works. Całość wystąpienia na wideo.
dots
Światło architektem nastroju we wnętrzach. PREZENTACJA Światło architektem nastroju we wnętrzach. PREZENTACJA Dorota Kuć, która wraz z Kariną Snuszką prowadzi autorskie studio architektoniczne Mood Works, pozwoliła nam zajrzeć za kulisy swej pracy projektanckiej. Zdradziła, w jaki sposób dobiera zarówno sposoby oświetlania wnętrz, jak i zróżnicowane oprawy oświetleniowe, aby we wnętrzach o rozmaitym przeznaczeniu wykreować oczekiwany przez klienta nastrój.
dots
WIDEO: Luctra – światło coraz bliżej natury WIDEO: Luctra – światło coraz bliżej natury Jaką rolę odgrywa temperatura barwowa światła? I jak ją wykorzystać, aby zharmonizować oświetlenie sztuczne z naturalnym dobowym cyklem aktywności człowieka? O tych kwestiach mówił Karol Buczyński z firmy Luctra, oferującej lampy pozwalające na płynną zmianę natężenie oraz temperatury barwowej emitowanego światła w ślad za zmianą temperatury oświetlenia naturalnego. Szczegóły w prezentowanym filmie.
dots
Luctra – światło coraz bliżej natury. PREZENTACJA Luctra – światło coraz bliżej natury. PREZENTACJA Karol Buczyński zaprezentował korzyści płynące ze stosowania światła biologicznie efektywnego, czyli takiego oświetlenia sztucznego, które w możliwie najwierniejszy sposób (co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych) odwzorowuje we wnętrzu dynamikę światła naturalnego, wpływając na zdrowie, samopoczucie i wydajność pracy człowieka. Ta prezentacja powinna zainteresować każdego pracodawcę!
dots
WIDEO: To lubimy! – jakie lampy wybieramy do wnętrz WIDEO: To lubimy! – jakie lampy wybieramy do wnętrz Polskie lampy doskonale się prezentują i świetnie odnajdują w atrakcyjnych mieszkaniach o zróżnicowanej stylistyce - od loftowej po nowocześnie klasyczną. Nie znaczy to jednak, że Agata Ambrożewska, która wraz z Agatą Krzemińską prowadzi studio projektowe A+A, stroni od modeli znanych firm zagranicznych. Co najchętniej proponuje swoim klientom i co klienci najchętniej wybierają? Odpowiedź na filmie.
dots
To lubimy! – jakie lampy wybieramy do wnętrz. PREZENTACJA To lubimy! – jakie lampy wybieramy do wnętrz. PREZENTACJA Agata Ambrożewska, architekt wnętrz, która wraz z Agatą Krzemińską współtworzy pracownię projektowania wnętrz A+A, zaprezentowała garść własnych realizacji. Wskazywała w nich warte uwagi oprawy oświetleniowe i mówiła o ich zróżnicowanych zaletach - funkcji, formie, potencjale kreacji charakteru i nastroju wnętrza.
dots
WYWIAD: Dawid Mąkinia o modelowaniu światła w wizualizacjach architektonicznych WYWIAD: Dawid Mąkinia o modelowaniu światła w wizualizacjach architektonicznych Renderowanie światła w projektach wnętrz i budynków ma coraz większe znaczenie dla odbiorców, bo w istotny sposób przybliża i urealnia przedstawiony w nich obraz. Opowiada o tym Dawid Mąkinia z firmy ProGrupa, który w trakcie konferencji „Design w Pałacu – Światło” prowadził warsztaty z zastosowania silnika renderującego V-Ray w projektowaniu przy pomocy programu SketchUp.
dots
WYWIAD: Michał Kaczurba o ułatwieniach w modelowaniu światła w wizualizacjach WYWIAD: Michał Kaczurba o ułatwieniach w modelowaniu światła w wizualizacjach Proces wykonania wizualizacji architektonicznych czy wnętrzarskich można skrócić z dni do godzin, a nawet minut. W jaki sposób? Odpowiedź na to pytanie w rozmowie z Ewą Kempińską zdradza Michał Kaczurba z firmy Microsoft, której platforma obliczeniowa Azure zainteresuje każdego, kto zajmuje się renderowaniem.
dots
Program konferencji
dots
Program konferencji

10:05 – 10:25
NAJNOWSZE TRENDY W PROJEKTOWANIU OŚWIETLENIA. PO TARGACH EUROLUCE 2017 W MEDIOLANIE

Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Redaktor Naczelna miesięcznika „M jak mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl

10:50 – 11:10
Weryfikacja jakości i odpowiedni dobór sprzętu oświetleniowego LED. Praktyczne wskazówki dla projektantów

Mikołaj Przybyła, Dyrektor Generalny spółki GL Optic

11:30 – 12:00
Kształtowanie przestrzeni mieszkalnej z użyciem światła sztucznego na podstawie projektu domu jednorodzinnego

Tomasz Klimek, projektant oświetlenia, Prezes Zarządu Qlab

12:00 – 13:00
WARSZTATY: Światło jako zjawisko

dr Paweł Morawski, fizyk, trener programu edukacyjnego Philips Lighting University

13:00 – 13:25
Edukacja o oświetleniu: możliwości i braki

prof. dr hab. Radosław Achramowicz, WA PW, współwłaściciel Puff-Buff

13:45 – 14:00
Luctra – światło coraz bliżej natury

Karol Buczyński, Dyrektor Zarządzający odpowiedzialny za rozwój w Polsce marek Durable i Luctra

14:20 – 14:55
Panel dyskusyjny: TECHNOLOGIA, DESIGN, UŻYTKOWNIK

Iwona Ławecka-Marczewska, Redaktor Naczelna miesięcznika „Dobre Wnętrze”, Dorota Jaworska, Redaktor Naczelna miesięcznika „Moje Mieszkanie”, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Redaktor Naczelna miesięcznika „M jak mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl, Dorota Kuć, architektka, współwłaścicielka studia Mood Works, Michał Kaczurba, Dyrektor ds. Rozwiązań dla Sektora Przemysłowego Microsoft w Polsce, Waldemar Pilch, Wiceprezes Zarządu ES-SYSTEM

15:00 – 16:00
LUNCH

10:00 – 10:05
OTWARCIE KONFERENCJI

Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Redaktor Naczelna miesięcznika „M jak mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl

10:25 – 10:50
Światło to coś więcej niż kompensacja ciemności - jak stworzyć swój własny świat światła?

dr Paweł Morawski, fizyk, trener programu edukacyjnego Philips Lighting University

11:10 – 11:30
Światło jako lifestyle

Waldemar Pilch, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju w ES-SYSTEM

12:00 – 13:00
PRZERWA NA KAWĘ

12:30 – 14:00
WARSZTATY: Światło w renderingu na bazie V-Ray dla SketchUp

Dawid Mąkinia, trener SketchUp oraz V-Ray, ProGrupa. Tomasz Olszewski, specjalista BIM, ProGrupa

13:25 – 13:45
ŚWIATŁO ARCHITEKTEM NASTROJU WE WNĘTRZACH

Dorota Kuć, architektka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Politecnico di Milano, współwłaścicielka studia architektonicznego Mood Works

14:00 – 14:20
To lubimy! – jakie lampy wybieramy do wnętrz

Agata Ambrożewska, architekt wnętrz, współtworzy (z Agatą Krzemińską) autorską pracownię projektowania wnętrz A+A

14:55 – 15:00
Losowanie nagród

15:00 – 16:00
WARSZTATY: Światło jako zjawisko

dr Paweł Morawski, fizyk, trener programu edukacyjnego Philips Lighting University

dots
ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
Prelegenci i paneliści
Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, M jak Mieszkanie
Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, M jak Mieszkanie
Redaktor Naczelna magazynu „M jak mieszkanie” oraz serwisu Urzadzamy.pl. Historyk sztuki, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmuje się architekturą, wnętrzami i designem. Współautorka wystawy „Work in Progress” – portretu nowej polskiej klasy średniej widzianej poprzez wnętrza mieszkalne – podczas Łódź Design Festiwal w 2014 roku. Członek Rady Ekspertów plebiscytu Must Have ŁDF.
Dawid Mąkinia
Dawid Mąkinia
Trener SketchUp oraz V-Ray, ProGrupa, Polska. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania SketchUpowiec. Autor wielu tutoriali w formie wideo, jak i tekstowej, współautor podręczników dla programów SketchUp oraz V-Ray. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Nowotarską PPWSZ, gdzie w krótkim czasie SketchUp oraz V-Ray stały się jego podstawowymi narzędziami projektowymi. Ich znajomość pozwoliła zdobyć oficjalny certyfikat trenera V-Ray dla SketchUp. Swoją wiedzę od kliku lat przekazuje uczestnikom licznie organizowanych szkoleń i warsztatów. Często udziela się na internetowych forach poświęconych tematom programów SketchUp i V-Ray, gdzie służy radą w rozwiązywaniu problemów technicznych.
Tomasz Olszewski
Tomasz Olszewski
Specjalista w zakresie najnowszych technologii przeznaczonych dla branży architektonicznej i projektowej. Absolwent studiów doktoranckich w dziedzinie informatyki. W firmie ProGrupa odpowiada za promocję i wdrażanie rozwiązań korporacji Trimble, założeń BIM oraz specjalistycznego serwisu ArchiUp.com. Często współpracuje z instytucjami edukacyjnymi w celu popularyzacji najnowszych trendów wśród uczniów i studentów. Autor wielu artykułów w czasopismach branżowych oraz serwisach internetowych.
dr Paweł Morawski
dr Paweł Morawski
Z wykształcenia fizyk, od ponad 14 lat związany z firmą Philips Lighting Poland, gdzie pracował zarówno w działach rozwoju, jak i marketingu oraz sprzedaży. Obecnie jest zaangażowany w program edukacyjny Philips Lighting University, w którego ramach pełni funkcję trenera. Uczestnicy jego szkoleń twierdzą, że nie tylko wie o świetle wszystko, lecz potrafi także podzielić się wiedzą ze słuchaczami w bardzo przystępny sposób.
Michał Kaczurba
Michał Kaczurba
Dyrektor ds. Rozwiązań dla Sektora Przemysłowego Microsoft w Polsce. Michał Kaczurba odpowiada w polskim oddziale Microsoft za rozwój rynku oraz rozwiązania branżowe dla klientów z sektora przemysł, energetyka, telekomunikacja i media. Zajmuje się rozwojem i wprowadzaniem na polski rynek systemów biznesowych Microsoft oraz jego partnerów. W swojej pracy ściśle współpracuje z firmami konsultingowymi. Wcześniej, przez cztery lata, zarządzał współpracą z globalnymi partnerami Microsoft w Polsce.
Dorota Kuć
Dorota Kuć
Architektka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Politecnico di Milano. Od 10 lat wraz Kariną Snuszką prowadzi w Warszawie autorskie studio architektoniczne, które specjalizuje się w projektach wnętrz dla klientów indywidualnych i komercyjnych. W portfolio Mood Works znajdują się projekty wnętrz w najbardziej prestiżowych lokalizacjach rezydencjalnych w Polsce i zagranicą, a także wnętrza flagowych butików wiodących polskich projektantów mody ostatniej dekady: ZIEŃ, Paprocki&Brzozowski, Łukasz Jemioł czy Maciej Sieradzky.
Waldemar Pilch
Waldemar Pilch
Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju w ES-SYSTEM, największej polskiej firmie oświetleniowej. Odpowiedzialny za sprzedaż eksportową i rozwój nowych technologii stosowanych w oświetleniu. Ukończył Pace University w Nowym Jorku, kierunek Bachelor of Business Administration oraz Duke University w Durham (USA), kierunek Master of Business Administration. Obecnie zaangażowany w promowanie i wdrażanie rozwiązań oświetleniowych opartych na filozofii zdrowego światła.
Mikołaj Przybyła
Dyrektor Generalny spółki GL Optic, która w podpoznańskim Puszczykowie projektuje i produkuje doceniane na całym świecie inteligentne instrumenty do spektralnego pomiaru światła. Mikołaj Przybyła od samego początku istnienia spółki jest zaangażowany w prace badawcze nad rozwojem linii produktów GL Optic. Prowadzi szkolenia z pomiarów światła, uczy i doradza. Jest członkiem Międzynarodowej Komisji Oświetleniowej CIE oraz amerykańskiego stowarzyszenia IES, w którym bierze czynny udział w pracach nad tworzeniem nowych norm i standardów obowiązujących w branży oświetleniowej.
Agata Ambrożewska
Agata Ambrożewska
Architekt wnętrz, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2010 roku wraz z Agatą Krzemińską współtworzy autorską pracownię projektowania wnętrz A+A. W 2017 roku pracownia rozszerzyła swoją działalność o projekty pokoi dziecięcych realizowane pod szyldem A+A Kids.
Karol Buczyński
Karol Buczyński
Dyrektor Zarządzający odpowiedzialny za rozwój w Polsce marek DURABLE i LUCTRA. Buduje i rozwija selektywną dystrybucję zaawansowanych technologicznie lamp LUCTRA wspierających pracę umysłową. Z wykorzystaniem produktów tej marki szkoli i prezentuje, pokazując szeroki zakres korzyści wynikających ze stosowania światła biologicznie efektywnego. Reprezentuje firmę, która w 2014 roku w warunkach klinicznych potwierdziła oczekiwane efekty biologiczne u ludzi wywołane pod wpływem sztucznego światła LUCTRA – Intellux Berlin GmbH.
prof. Radosław Achramowicz
prof. Radosław Achramowicz
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. W 2017 roku uzyskał tytuł Profesora Nadzwyczajnego Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektury. Jest kierownikiem Pracowni Projektowania Architektonicznego i Projektowania Produktu na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Był także wykładowcą m.in. poznańskiej School of Form i bydgoskiego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Kurator i współautor inicjatyw wystawienniczych dotyczących wzornictwa. Współtwórca marki oświetleniowej PUFF-BUFF (wspólnie z Anną Siedlecką).
Tomasz Klimek
Tomasz Klimek
Właściciel oraz szef firmy Qlab Laboratory of Light zajmującej się projektowaniem światła sztucznego i dziennego. Absolwent Bartenbach Academy w Austrii, prelegent Professional Lighting Design Convention w Rzymie (2015). Zaangażowany w liczne projekty architektoniczne oraz działania badawcze mające na celu rozwiązywanie problematyki architektury i światła. Autor wielu projektów oświetlenia, m.in. NOSPR w Katowicach, w branży oświetlenia i architektury od 25 lat. Były instrumentalista i kompozytor, współautor płyt z muzyką rozrywkową, uprawia wyczynowo narciarstwo alpejskie.
Partner strategiczny
Partnerzy konferencji
Organizatorzy
Kontakt
DLA REKLAMODAWCÓW
Agnieszka Kozieł
tel. 694 428 005

akoziel2@grupazpr.pl

DLA UCZESTNIKÓW
Redakcja M jak mieszkanie